נפתלי הגיע למשרדי רבע שעה לפני מועד הפגישה שקבענו. נפתלי, בן 44, נראה דרוך וקצת חסר סבלנות. לאחר שיחה קצרה ושתי כוסות מים קרים הוא התחיל לספר לי מה בעצם הביא אותו למשרדי מביתו שבמרכז הארץ.

"הכרתי בחורה בשם קרן לפני כחודשיים" הוא סיפר, "היא בחורה יפה מאד ואוהבת לצחוק. הכרתי אותה במועדון, ובהתחלה היא התחמקה ממני - אבל לא ויתרתי לה. היא אמרה לי 'אני אוהבת לעשות חיים ואתה מחפש מישהי לאהוב, מישהי שתהיה איתך בבית', וניסתה לגרום לי להבין שלקשר בינינו אין סיכוי".

נפתלי, שהחליט לא לוותר, ענה לה: "אל תדאגי, אני אלמד לעשות חיים ואת תלמדי לאהוב להיות בבית". "הצחוק שלה פשוט המיס אותי ולא יכלתי להמשיך בחיי", אמר נפתלי במבט לא ברור.

הוא המשיך וסיפר שהוא וקרן יצאו לשני דייטים שונים, שניהם באותו בית קפה, ושהיא סיפרה לו שהיא עובדת במכון רפואי. כשנפתלי ניסה לברר היכן בדיוק ממוקם אותו מכון - קרן הייתה מתחמקת ומספרת שמדובר במקום חדש ודיסקרטי.

המסתורין סביב מקום עבודתה הוסיף לסקרנות של נפתלי לגבי אהובתו החדשה, ולדבריו הוא ניסה לעקוב אחריה, אבל מהר מאוד היא עלתה למונית ונעלמה לו בנתיב תחבורה ציבורית.

"יש לי הרגשה שהיא עובדת במכון ליווי" הוא אמר, "אבל אני מוכרח לדעת זאת בוודאות". נפתלי העביר לי את כל הפרטים שהיו ידועים לו, וכעבור מספר ימי מעקב אחרי קרן, צוות העוקבים הגיע לבסוף למכון ליווי במרכז תל אביב.

זנות, אילוסטרציה (צילום: ap)
נפתלי ביקש שנבדוק מה עיסוקה האמיתי של קרן. אילוסטרציה | צילום: ap

ביקור קצר במכון העלה שקרן אכן עובדת במקום, אבל כמזכירה שעונה לטלפונים ואחראית על הסדר ועל הבנות שעובדות שם. הממצאים הועברו לנפתלי, ואחרי שהבין שחששותיו היו נכונים הוא ביקש מאיתנו לבדוק ולוודא שקרן לא מספקת שירותי ליווי בעצמה.

נפתלי סיפר ש"מניסיונו", הוא יודע שהרבה פעמים הבנות שעובדות במקום עוסקות בתורנויות כעונות לטלפונים כשאין לקוחות, והתעקש שחוקר סמוי ייכנס למכון ויבקש להיפגש דווקא עם קרן.

בחלוף כמה ימים חוקר סמוי ממשרדי אכן נכנס למכון, וקרן שוב נראתה עובדת בדלפק הקבלה. החוקר התחיל לשוחח איתה וביקש להיפגש איתה. קרן סירבה בנימוס ואמרה שיש בנות במכון ושאיתן ניתן להיפגש.

שעות לאחר מכן החוקר נכנס עם אחת הבנות לחדר וביקש ממנה להיפגש עם קרן. "נדלקתי עליה ואני רוצה רק אותה"' הוא אמר, וזו נראתה מופתעת מדבקותו במטרה, יצאה מהחדר, חזרה כעבור דקה ואמרה לו: "עם קרן זה יעלה פי שלוש. מתאים לך? אבל לא עכשיו, תבוא ביום שישי בבוקר. קרן תהיה פה משעה תשע".

לא עברו יותר מ-24 שעות ונפתלי קיבל את הממצאים, הודה לי ועזב את המשרד. לדבריו זה בדיוק היה החשש הגדול שלו, והרגיזה אותו העובדה שקרן בכלל חשבה להסתיר את עיסוקה ממנו. לדבריו, הוא יודע בדיוק כיצד לפעול, והייתה לי הרגשה שביום שישי בבוקר הוא יקפוץ לביקור במכון.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי שהתרחש לפני סגר הקורונה. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"