דקלה שוחחה איתי בטלפון מספר פעמים. היא התלבטה לא מעט, אך בסוף הבינה שאין לה ברירה, קיבלה החלטה והזמינה אותי לפגישה במשרדה. היא נראתה לי בחורה חזקה ובטוחה בעצמה, וכבר בתחילת השיחה סיפרה לי על בעלה, עומר, ותיארה אותו כגבר ש"אוהב נשים, אולי קצת יותר מדי".

במקצועו, עומר בונה ומקים גינות בבתים פרטיים, ודקלה העידה שהוא איש מקצוע מעולה ומוביל בתחומו. לדבריה, עומר מוכר כאיש מוכשר, ואנשים רבים, ביניהם גם עשירים ומפורסמים, מתעקשים שהוא יקים את גינות הנוי בבתיהם. דקלה המשיכה וסיפרה שלאחרונה היא חושדת שעומר מתעסק עם אחת הלקוחות, אך לא היה לה מידע במי מדובר, אבל חפיסת קונדומים שגילתה ברכבו לא הותירה לה מקום לספק.

קיבלתי מדקלה את כל הפרטים שנחוצים לצורך המעקב, ולא לקח הרבה זמן עד שעומר נתפס מגיע לבית של לקוחה באמצע יום עבודה - ולא למטרת עבודה. הוא בחן היטב את הסביבה לפני שנכנס לביתה ונראה היה שהוא נזהר מאוד.

בדיקה זריזה חשפה את זהות הלקוחה, אז התברר שהיא גרושה, ולכן היא ועומר הרשו לעצמם להיפגש בביתה ללא חשש. החיבוק הקצר והנשיקה החטופה שלהם שנייה לפני שנפרדו היוו את החותמת סופית למטרת המפגש, ודוח החקירה והצילום של השניים הועברו לידי לדקלה.

כעבור שבועיים דיקלה סיפרה לי שכאשר עומר הבין שנתפס וצולם הוא הודה מיד ברומן הסודי שלו, ואמר לה שהוא נמשך כחודשיים. דקלה עדיין התלבטה לגבי עתיד הזוגיות שלהם ואמרה לי: "ייתכן ואתן לו הזדמנות נוספת, אני עדיין מתלבטת מה לעשות".

כעבור חצי שנה הגיעה למשרדי לקוחה אחרת עם סימנים ברורים שבעלה בוגד בה. במהלך השיחה השגרתית בנוגע לחשדות כיצד ונכון לפעול, הלקוחה סיפרה לי שבעלה גנן ושהיא יודעת מי המאהבת של בעלה. לדבריה, מדובר בגרושה טרייה, ובלי לעצור מסרה את שמה. זו הייתה דקלה, אותה אחת מהחקירה הקודמת.

"אמרת שבעלך גנן... נכון?", שאלתי והיא השיבה בחיוב. חייכתי בהסתר והבנתי שלדקלה שלנו, שכאמור הספיקה לתבגרש מעומר, יש חולשה ומשיכה לגננים. כמובן שלא שיתפתי את הלקוחה בהיכרות שלי עם דקלה, התחמקתי באופן אלגנטי מלקבל את החקירה, והמלצתי ללקוחה על קולגה מוכר ואמין שיכול לבצע את החקירה כך שאני לא אהיה קשור אליה - וכך היה.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"