שאול התקשר אליי וביקש לתאם פגישה במשרדו באזור המרכז. כבר בתחילת השיחה בינינו שאול נראה לי טיפוס חלקלק וערמומי, הוא לא הפסיק לקרוץ, לזרוק בדיחות ולשדר ביטחון עצמי גבוה.

אחרי היכרות קצרה, שאול סיפר לי שהוא מנהל רומן שנמשך כבר שנה עם אישה נשואה, הוא עצמו גרוש והמצב מתאים מאוד לשניהם. "אני פונה אלייך כי לאחרונה היא החלה להתחמק ממני וזה לא מתאים לי", אמר לי, "יש לי הרגשה שהיא מצאה מישהו אחר, חדש, אולי מישהו שמפנק אותה יותר ממני וזה משגע אותי כי היא לא סיימה את הקשר איתי. היא טוענת שהכל טוב, אבל אני בטוח שהיא מסתירה משהו".

"אני רוצה מעקב אחריה", אמר לפתע שאול תוך כדי שטף דבריו, "אני לא מחסיר ממנה כלום, וכל דבר שהיא הצביעה עליו היה שלה. שנינו מאוד אהבנו ונהנינו מהמצב הקיים, לפחות עד לאחרונה", סיכם את השיחה בזעם.

קיבלתי משאול את כל הפרטים הרלוונטיים וצוות של שני בלשים החל את העבודה. במשך כמה ימים צוות העוקבים נצמד למאהבת של שאול, ולאורך שבוע שלם של מעקב הכל נראה תקין ושגרתי, אבל אז הגיע המעקב שהתבצע בבוקר יום שישי.

באותו בוקר נראתה המאהבת אחרי שיצאה מביתה, הגיעה לכניסה למושב באזור השרון, ולאחר המתנה של חצי שעה ברכבה הגיע רכב אחר, עצר לידה ואז החלו שני הרכבים בנסיעה צמודה לכיוון אחד המשקים במושב שהיה ידוע בצימרים הדיסקרטיים והמפנקים שלו. השניים נכנסו עם שני הרכבים למתחם הצימרים המסוגר ויצאו כעבור שלוש שעות, והמאהבת המשיכה ישר לבית הספר לאסוף את שני ילדיה הקטנים.

חוקר פרטי (צילום: shutterstock | ANDREA DELBO)
המאהבת הבוגדת נתפסה בוגדת גם במאהב | צילום: shutterstock | ANDREA DELBO

למרות ששאול חשד שזה המצב, אחרי שקיבל את הממצאים הוא נותר בהלם מוחלט, וכשראה את הסרט הבין שזו האמת, וכמו שאותה אישה לא הייתה נאמנה לבן זוגה, כך היא גם "בגדה" בו. שאול בכלל לא התעניין בזהות הגבר ורק מלמל: "היא תשלם על זה, היא עוד תשלם על זה בענק".

שאול הרגיש "נבגד" ע"י אישה והחל להתעניין ולשאול אותי אם נקמה היא עבירה על החוק ומה יקרה אם הסרט יגיע לבעלה של המאהבת. אמרתי לשאול, שאני לא "אוהב" מעשי נקמה לשם הנקמה, ויחד עם זאת זו החלטה שלו בלבד והוא חייב לקחת בחשבון את כל ההשלכות המוסריות של העניין אם יבחר לעשות זאת.

המלצתי לשאול לשקול כל צעד ומהלך וכמובן הדגשתי בפניו את חומרת העניין, ואמרתי לו שייזהר מלבצע עבירה פלילית בניסיון לסחוט את המאהבת, כי רק אחרי מעשה הוא יגלה שיש מהלכים שאפשר להצטער עליהם ושאחריהם אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור.

שאול הודה לי, לקח את הדיסק עם סרט המעקב ויצא מהמשרד. נכון להיום אינני יודע האם הוא עשה בסרט שימוש, אבל אני מניח שגם אם בחר לשלוח אותו לבעלה של המאהבת, הוא עשה זאת בצורה דיסקרטית שלא השאירה עקבות.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"