את ענת פגשתי בשעת בוקר בבית קפה באחד הקניונים באזור השרון. היא סיפרה לי שהיא ובעלה איציק מתגוררים באחד המושבים באזור ולאחרונה היא מרגישה שינוי בהתנהגות של איציק.

"משהו עובר עליו", אמרה לי ענת, "הוא חסר סבלנות כלפי וכלפי הילדים, מרבה להתעסק בטלפון הנייד שלו, ובחצי שנה האחרונה היה בינינו מגע מיני פעמיים או שלוש בלבד. רק העובדה הזו מציקה לי ומספיקה כדי לעורר חשד. זה לא איציק שאני מכירה כבר יותר מעשר שנים. איציק שאני מכירה היה רוצה אותי פעמיים או שלוש בשבוע".

שמעתי מענת קצת רקע על הזוגיות שלהם ועל סדר היום של איציק, ויחד חשבנו כיצד לפעול. הצגתי בפניה כמה דרכים לפעולה והסברתי לה כיצד ניתן, באמצעות מהלכי חקירה שונים, לחשוף את האמת ולגלות מה עומד, אם בכלל, מאחורי התנהגותו של איציק.

ענת ביקשה כמה ימים כדי לחשוב על הנושא ולהיערך במידת הצורך מבחינה כלכלית, וקבענו לדבר בשבוע שלאחר מכן. כעבור יומיים צלצל הטלפון במשרדי ומהצד שני של השיחה חיכה גבר שהציג את עצמו בשם איציק שהוסיף שהוא מתגורר באותו מושב בו מתגוררת ענת.

אני מודה שקפאתי למשך כמה שניות. לא ציפיתי לשיחה ממישהו שאמור להיות נחקר שלי בעוד כמה ימים, ואיציק עצמו לא התמהמה ושאל אם אנחנו מבצעים בדיקות האזנה למכשירים סלולריים, ומיד המשיך והוסיף שהוא מעוניין בבדיקה שתגלה האם יש האזנה ברכבו הפרטי.

תוך כמה שניות הבנתי לאיזו סיטואציה נקלעתי, כמובן בלי שום כוונה, הכנה או מחשבה. ידעתי שאין מצב שאספק שירות לאיציק כי ההתקשרות הראשונית שלי עם אשתו ענת מונעת ממני כל אפשרות לעבוד איתו מטעמי אתיקה, מוסר ובעיקר יושרה. התחמקתי בעדינות מלספק לו את השירות שביקש והפניתי אותו לגוגל כדי שייחפש שם משרדים שעוסקים ומתמחים בהאזנות.

כעבור יומיים ענת חזרה אלי, ולדבריה בשלב זה נבצר ממנה משיקולים כספיים להזמין את החקירה. היא גם ציינה שנראה לה שאיציק מודע לחשדות שלה ושעכשיו הוא יהיה "ילד טוב". איחלתי לה הצלחה בחייה ונפרדתי ממנה, וכמובן שאת השיחה עם איציק שמרתי לעצמי וקיוויתי שאכן החשדות שלו ימנעו ממנו להמשיך ולבגוד באמונה.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"