נועם התקשרה אליי וביקשה לקבוע פגישה. כבר בשיחת הטלפון היא ציינה שבעבר היא הועסקה כמזכירה במשרד חקירות ושהפעולות שלנו מוכרות לה.

הגעתי לבית קפה קטן בדרום תל אביב בתפר שבין שני הסגרים, ונועם המתינה לי במקום. היא קמה וניגשה אלי, לחצנו ידיים והתיישבנו בשולחן צדדי. היא פתחה את דבריה בישירות וללא מעצורים. "קארין הייתה בת הזוג שלי במשך שנה וחודש", סיפרה לי. "זו אהבה וזיווג משמיים, אבל לפני חודש וחצי, בוקר אחד, ללא התראה, קארין אספה את החפצים שלה מהדירה שלי ועזבה. בלי סיבה ובלי לומר מילה. כבר חודש וחצי שאני לא מתפקדת".

נועם עצרה לרגע, לקחה אוויר והמשיכה בקול רועד: "אני לא יכולה בלעדיה, קארין ילדה צעירה, בת 25, וכשהכרנו היא עדיין הייתה מבולבלת, אבל הזוגיות שלנו גרמה לה להבין שהיא נמצאת במקום שאליו היא שייכת", סיפרה לי וביקשה דבר אחד: "אני רק רוצה לדעת מה הסיבה, למה קארין קמה ועזבה".

נועם המשיכה ואמרה בלחש וכאב: "לא שזה יעזור, אבל אני חייבת להבין מה קרה". שאלתי את נועם האם היה קשר בינה לבין קארין מאז הפרידה, והיא השיבה שניסתה כמה פעמים ליצור קשר, אבל קארין מתחמקת ומסננת את השיחות ממנה.

לדברי נועם, היא מעריכה שקארין חזרה להתגורר בבית אמה בכפר סבא, ומשום מה היא הזכירה לי שוב שהיא עבדה במשרד חקירות ושהיא מבינה את האפשרויות שעומדות בפנינו. היא הדגישה שהיא אינה שוללת את האפשרות שקארין תימצא בקשר עם מישהי אחרת - אבל היא מוכרחה להבין מה קרה.

קיבלתי מנועם את כל הפרטים שידועים לה, ובשבוע שלאחר מכן התחלנו בחקירה. במשך כמה ימים לא נמצא דבר שיכול להסביר את התעלומה. קארין הייתה מגיעה מהעבודה לבית אמה, ולמעט יציאה לחדר כושר, שהתה רק בביתה.

שתי כלות (צילום: SANDPHOTOGRAPHER, Shutterstock)
"היא הייתה כל החיים שלי". אילוסטרציה | צילום: SANDPHOTOGRAPHER, Shutterstock

שוחחתי עם נועם והמלצתי לה לבצע הפסקה ולשוב לפעול בעוד כשבועיים, כי יש מצב שגם קארין עדיין נמצאת בשלבי התאוששות מהפרידה ועדיין לא חזרה לשגרת חייה. כעבור שבועיים וחצי חזר צוות הבילוש ללוות את קארין, וביום המעקב השני היא נצפתה יוצאת מבית אמה שם אסף אותה רכב שבו נהג בחור צעיר.

השניים יצאו למסעדה רומנטית שממוקמת מול הים ונראו כזוג לכל דבר. בסיום הערב צעדו השניים חזרה לרכב כשהם חבוקים, הבחור החזיר את קארין ישירות לבית אמה, וכשהגיעו לבית הוא אף יצא מהרכב ללוות אותה עד לפתח בניין המגורים. שנייה לפני שהם נפרדו, השניים התנשקו וקארין המשיכה ללובי הבניין כשהיא מחויכת. לממצאים כאלה נועם לא ציפתה. קבענו להיפגש באותו בית קפה שכונתי, ולהפתעתי נועם הייתה חזקה וקיבלה את תוצאות החקירה בשלוות נפש.

למחרת שוחחנו שוב, ונועם שיתפה אותי שאם קארין "חזרה לעולם הגברים" אחרי הזוגיות שלהן, כנראה שהיא באמת שייכת לשם ושזה היה חזק ממנה. "אני בטוחה שהיא בכוונה לא שיתפה אותי בתהליך שהיא עוברת כי היא אוהבת אותי וחששה לשבור את לבי", סיכמה נועם את השיחה, ואפשר היה לשמוע את ליבה נחמץ אך מתחיל בתהליך של ריפוי. זה בהחלט הגיע לה.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"