סיגל התקשרה אליי וביקשה לתאם פגישת ייעוץ והכוונה כדי להבין כיצד עליה לפעול. היא הגיעה למשרדי בשעת בוקר מוקדמת, וכבר בתחילת השיחה סיפרה לי על הזוגיות שלה ושל בעלה זיו.

"אנחנו נשואים כבר שבע שנים, ויש לנו בת בשם אריאל שחגגה לא מזמן את יום הולדתה הרביעי. אני וזיו מנהלים זוגיות שגרתית למדי, מעולם לא חשדתי בו ולא האמנתי שאגיע למקומות כאלה", סיפרה לי סיגל בפתיחות. 

היא המשיכה וסיפרה שזיו עובד כסוכן מכירות באזור השרון, ולפעמים הוא פוגש לקוחות בבתיהם בשעות הערב ומגיע מאוחר הביתה. "לפני כשבועיים, בערך בשעה 21:00, שלחתי לזיו הודעה ושאלתי אותו מה איתו, כי כשהוא מאחר הוא תמיד מעדכן אותי". 

לדברי סיגל, זיו השיב לה מיד שהוא בדרך הביתה, ורבע שעה לאחר מכן היא קיבלה הודעה נוספת מהטלפון שלו בה היה כתוב: "לילה טוב אהובתי, נשיקות". סיגל הסתכלה על ההודעה, קראה אותה שוב ושוב, והבינה שאותה הודעה לא הייתה מיועדת אליה.

"הייתי מבולבלת, ולרגע הרגשתי אפילו סחרחורת. שתיתי כוס מים ונכנסתי להתקלח", סיכמה סיגל את הדקות שאחרי ההלם בעקבות אותה הודעה.

לכל אורך שיחתנו ניכר היה ששחזור האירוע קשה לסיגל, אך היא המשיכה בדבריה כשדמעות מכסות את פניה: "זיו נכנס הביתה אחרי זמן קצר, הגיע ישר למקלחת וצעק לי: 'ראית את ההודעה ששלחתי לך?', ואני מיד עניתי לו: "לא, שמעתי שהגיעה הודעה, אבל אריאל שיחקה עם הטלפון שלי אולי היא מחקה אותה. באותו רגע זיו השתתק לגמרי".

תוך שהיא נסערת, סיגל המשיכה וסיפרה לי על מאורעות אותו הערב: "יצאתי מהמקלחת, זיו שכב על הספה מול הטלוויזיה והטלפון שלי היה על השולחן. אמרתי לו לילה טוב ונכנסתי לישון", היא סיפרה. "עכשיו גולן, אתה בטח לא תופתע לשמוע שבבוקר ההודעה נעלמה מהטלפון שלי כאילו לא הייתה. מזל שהספקתי לצלם מסך ולשלוח את התמונה למייל שלי". 

וואטסאפ
הודעת טקסט אחת חשפה את סיפור הבגידה. אילוסטרציה | צילום: shutterstock | Alex Ruh

אחרי דקות ארוכות בהן התקשתה לדבר, היא סיכמה את תחושותיה: "עוד באותו הלילה התחלתי לקרוא באינטרנט על שקרים בזוגיות ובגידות, ואחרי שהבנתי שאני לא יכולה ולא רוצה להדחיק את הנושא - הגעתי אליך".

שיתפתי את סיגל בתהליך בניית החקירה, ויחד הכנו תכנית פעולה לשבועות הקרובים. אחרי כמה ימי מעקב שנבחרו בקפידה, זיו נתפס על ידי צוות חוקרים ממשרדי כשהוא מנהל קשר רומנטי עם אישה אחרת.

כמה ימים מאוחר יותר הצגתי לסיגל את ממצאי החקירה, ולמרות הקושי שלה לראות את זיו עם אישה אחרת - היא לא הופתעה מהממצאים ולא ציפתה לתוצאות חקירה אחרות.

בהמשך התברר לי שכבר בתחילת העבודה המשותפת שלנו סיגל יצרה קשר עם עורכת דין לענייני גירושים והבינה את חשיבות ההוכחות לבגידתו של זיו, ומהרגע הראשון לא היה ספק שבגידה מבחינתה היא עילה לפרידה ולסיום הזוגיות.

סיגל לא הסכימה לקבל שום הסבר או תירוץ לבגידה הפיזית ובאמון שלה, ואחרי שקיבלה את דו"ח החקירה וסרטי המעקב הסמוי שלא הותירו כל ספק, המשיכה סיגל לעורכת דין שלה כדי לסגור את הסיפור סופית - הכל כאמור בגלל מסרון קצר שנשלח לגמרי בטעות.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"