את כנרת פגשתי בבית קפה הסמוך למקום עבודתה. היא סיפרה לי על הזוגיות שלה עם רון וציינה שבשביל שניהם מדובר בפרק ב' בחיים אחרי פרק א' קצר במיוחד. שניהם הגיעו למערכת היחסים הנוכחית עם ילד אחד מהנישואים הראשונים, ובשיחות ביניהם היה ברור לשניהם שמטרתם היא להביא לפחות עוד ילד אחד משותף.

כנרת המשיכה בדבריה ותיארה בפני בכנות את הקושי שלה לנוכח הקשר הטוב שיש לרון עם אשתו לשעבר. היא הודתה שברור לה שזה מצב אידיאלי ושהוא עובד לטובת הילד המשותף שלהם: "בינתיים הוא מתעקש שלא נעבור לגור יחד", אמרה כנרת, "ואני חוששת שיש לכך סיבה".

לדבריה של כנרת, האקסית של רון הגיעה לביתו בכמה הזדמנויות שונות למשך כמה שעות בכל פעם, ורון ניסה להסתיר ממנה את הביקורים של אשתו לשעבר בביתו. כנרת הסבירה לי שמאוד קשה לה עם זה, במיוחד לאור הידיעה שאשתו לשעבר נלחמה על כך שהשניים שלא ייפרדו.

"ברור לי שהיא עדיין אוהבת את רון", סיכמה כנרת, ולדבריה היא שוחחה עם רון על הקושי שלה עם המצב, וסיפרה שרון תמיד צוחק מהסיטואציה, מרגיש קצת מחוזר מהקנאה של כנרת ומזלזל ברגשותיה.

כנרת ביקשה להבין מה טיב היחסים בין רון לבין גרושתו, ואני קיבלתי ממנה את מירב הפרטים הרלוונטיים לגבי השניים: כתובות המגורים, מספרי הרכבים, מקום עבודה וסדר היום של רון. יחד עם כמה חוקרים ממשרדי ביצענו מעקב סמוי במשך כמה ימים אחר רון, והימים ושעות המעקב נבחרו בהתאם למידע שקיבלתי מכנרת.

מהר מאוד החשש של כנרת אומת אחרי שגילינו שהקשר בין רון לגרושתו הרבה יותר קרוב מכפי שאמור היה להיות. במהלך פעילות המעקב הסמוי, שנמשך יותר משבועיים, גילינו שגרושתו של רון נשארה פעמיים בביתו למשך לילה שלם, ובבוקר יצאה ממנו עם בנם המשותף.

ביום מעקב אחר, נראה רון מסיע את בנו לבית הספר, ולאחר מכן מגיע לביתה של גרושתו ושוהה שם למשך כמה שעות. כמובן שרון הסתיר מכנרת את המפגשים עם גרושתו, וגם כשנשאל לגבי מעשיו באותם זמנים - הוא בחר לשקר לה. רון, כמובן, לא ידע שיש תמונות שבהן הוא מתועד במפגשיו עם גרושתו, וכנרת מאוד קיוותה שתוצאות המעקב יהיו אחרות, אבל זו המציאות שהתגלתה וכעת ההחלטה בידיה.

וכך, לאחר שבוע ימים של לבטים והתחבטויות, כנרת השלימה עם המציאות וקיבלה החלטה לסיים את הקשר עם רון. לדבריה של כנרת פרק א' שלו כנראה ולא הסתיים, והיא לא מתכוונת להילחם עם אישה אחרת על ליבו של בן זוגה. בסוף השיחה בינינו היא סיפרה לי שלפחות התנחמה בכך שהם לא הספיקו להביא לעולם ילד משותף, כי זה מבחינתה יכול היה להיות הדבר הקשה מכל.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"