ישנן חקירות שהמוסר האישי שלי מתחבר אליהן, בטח כשהגיון בריא וערכי מוביל את האינטרסים שמאחורי החקירה, וזה בדיוק מה שקרה לי באירוע האחרון בו הזדקק אדם לשירותי:  ניסים עוסק בתחום היהלומים, וערכתי עבורו בעבר כמה חקירות בתחום המודיעין העסקי. הוא איש ערכי ובעל מוסר גבוה, והגעתי למשרדו לאחר שמזכירתו תיאמה לנו פגישה לבקשתו.

לאחר שיחת חולין קצרה, ניסים החל לספר לי על בנו עודד שעובד יחד איתו בתחום היהלומים. לדבריו של ניסים, עודד הוא בחור חיובי, רציני, מקצועי ובעל יכולות מאד גבוהות, ובפן האישי סיפר לי ניסים שעודד נשוי לגלית ולשניים יש שני ילדים מקסימים שהם "אהבת חייו", ואי אפשר היה לפספס את הברק בעיניו כשדיבר עליהם.

במשך כמה דקות הוא תיאר לי את כל מעלותיה של גלית כלתו, ועד כמה עודד הוא בר מזל שזכה בה. "הבעיה שלי עם עודד", המשיך ניסים, "שהוא כנראה שהוא לא מעריך את גלית, כי יש לי הרגשה ש...", לפתע האט ניסים את קצב דיבורו, "שעודד מתעסק פה עם אחת הבנות במשרד".

שניות לאחר מכן ניסים שינה את קולו ואמר: "אני לא אתן לעודד לפגוע בגלית ולהרוס את המשפחה שלו בגלל מישהי פה שהתאהבה בבן של הבוס. אותנו הגברים קל מאוד להפיל, אבל זה לא שווה את זה", סיכם ניסים.

קיבלתי ממנו את סדר היום המלא של עודד, מתי הוא מסיים לעבוד ומתי בדיוק הוא "מתעכב" כאן במשרדים עד שעה מאוחרת, והכנו תכנית מעקב מסודרת. כעבור שבוע של מעקבים מפוצלים עודד אכן נתפס כשהוא פוגש את אחת העובדות בצימר רומנטי - ולניסים זה לגמרי הספיק אחרי שהחשש שלו אומת.

בשיחת הטלפון בה חשפתי בפניו את הממצאים הוא אמר לי שעכשיו הוא יפנה לעודד כשהוא יודע בבירור מה קורה במשרדי בית העסק. "לא אציג בפניו הוכחות כמובן, אבל הוא יבין שאני יודע את האמת. אני לא אותיר לו הרבה ברירות - או שהרומן הזה נפסק מיד או שהוא עוזב את העסק. לא אתן לו להרוס את המשפחה שלו ולפגוע בכלתי היקרה".

"הכי חמור בעיני", המשיך ניסים, "שזה עם מישהי שאני מכיר ומועסקת אצלי. יש גבול לטיפשות שלו". ניסים סיים את השיחה וניגש למשרדו של עודד, וכעבור כמה ימים הוא התקשר אלי וסיפר לי שעודד ניסה להכחיש את ההאשמות שהטיח בו, אך לאחר שניסים מסר לו את המיקום והתאריך בהם נפגש עם אותה עובדת - עודד השתתק ויצא מהמשרד.

באותו הערב, כך סיפר לי ניסים, עודד הגיע לביתו, התנצל, והבטיח לנתק מיידית את הקשר עם אותה עובדת. ניסים המשיך וסיפר שלדברי עודד כאשר הוא סיפר למאהבת שלו שהם נתפסו, היא החליטה על דעת עצמה, ללא שום בקשה או רמז, להתפטר עוד באותו היום אחרי שטענה שלא תוכל להסתכל שוב לניסים בעיניים לעולם.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"