שלמה משמש כמנכ"ל של חברה שעוסקת בייצור והפצה של דברי מאפה בפריסה ארצית. לחברה שלו יש מספר קונדיטוריות ברחבי הארץ, אך רוב התוצרת מופצת לבתי קפה ולרשתות גדולות. שלמה הזמין אותי למשרדו, שם הוא סיפר לי על סתיו, אחת מעובדות השיווק בחברה, שתפקידה להסתובב בשטח, לתאם הזמנות ולעסוק בשיווק מול לקוחות חדשים.

לסתיו יש רכב צמוד שסופק לה על ידי החברה, והיא זו שקובעת את סדר היום שלה בעצמה, וניצול הזמן שלה נעשה תוך אמון שהיא מבצעת את תפקידה ברצינות וביעילות. "לאחרונה חלה ירידה בתפוקה של סתיו", סיפר לי שלמה. "היא כבר לא מגייסת לקוחות כמו בעבר ובאופן כללי היא פחות מספקת את הסחורה כמו פעם".

שלמה המשיך וסיפר שלפני כחודש וחצי הוא שוחח עם סתיו וביקש ממנה לחזור לתלם, ולפני כשבועיים היא לקחה כמה ימי מחלה - אז אחת העובדות ראתה אותה בחוף הים עם גבר שאותו לא הכירה. שלמה אמר לי שהוא קיבל החלטה לסיים את תפקידה של סתיו בחברה, ושהוא מבקש להיות מצויד בעובדות ובראיות שיצדיקו את פיטוריה.

כעבור כמה ימים, כשסתיו הגיעה לעבודה לאחר אותם "ימי מחלה", צוות בלשים ממשרדי נצמד אליה במטרה לתעד את סדר יומה ועיסוקיה. ביום המעקב הראשון נאסף לא מעט מידע, אז גילינו שסתיו אכן עסקה בעניינים אישיים במהלך יום העבודה וביקרה בבית הוריה במשך שעה וחצי לפחות.

למחרת, באמצע היום, נראתה סתיו פוגשת גבר שנראה כבן זוגה, והשניים התיישבו בבית קפה קרוב לשעתיים וחצי. ביום המעקב השלישי, בשעת בוקר מוקדמת, הבחינו העוקבים בצוות מעקב נוסף שממתין מחוץ לביתה של סתיו ועם יציאתה החל מעקב נוסף אחריה.

בהמשך, בניסיון להבין מי עוד עוקב אחרי, גילו החוקרים כי גם בעלה של סתיו הזמין מעקב אחריה, והגבר שאיתו נפגשה יום קודם לכן היה המאהב הדיסקרטי שלה. עדכנתי את שלמה שסתיו נמצאת תחת מעקב נוסף, ושלא ממש ידוע מי המזמין של אותו מעקב.

שלמה העריך נכון וטען שמדובר בבעלה אחרי שבחברה החלו לרוץ שמועות שיש לה "בעיות בבית". לאחר שקיבל מאיתנו את כל הממצאים לצד ייעוץ משפטי, שלמה הבין שיש ברשותו מספיק ראיות שמצדיקות את הפסקת עבודתה של סתיו בחברה.

"עם כל הצרות האחרות שיש לה שתתמודד לבד", קבע שלמה. "מבחינתנו כל המידע הנוסף לא רלוונטי ולא יעשה בו שימוש. אני את מה שהייתי צריך להבין כמעסיק שלה הבנתי. יש לסתיו הרבה עוקבים - אבל לא בפייסבוק - אלה בחיים האמיתיים, אבל היא זו שהביאה את זה על עצמה", הוא סיכם את פגישתנו בחיוך מריר.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"