במשך למעלה מ-20 שנות עיסוק בחקירות פרטיות, נחשפתי לכל סוגי הפרידות ותהליכי גירושים, וכמובן שתמיד יש סיפור חדש ולא מוכר. לרוב, כאשר לקוחותי הן נשים, אנחנו שומרים על קשר גם בסיום "פרק א", כי לרובן יש חשש וקצת חוסר ביטחון מ"פרק ב" - והן נעזרות ביכולות איסוף המידע שלנו.

כיום, שלל תוכניות "המתחזים" ודומיהן, מגבירות את החשש והחשד של נשים שגם הן יכולות ליפול בפח של מתחזה או נוכל, בטח כשרובן היום פונות לאתרי היכרויות, ושם, בג'ונגל הזוגיות האמיתי של החיים - לרוב אין חוקים, מצפון או רגשות.

כל אישה "גרושה" נתפסת לצערנו כטרף קל וכמישהי שלהוטה לזוגיות חדשה, ובמשך השנתיים האחרונות סייעתי ללא מעט נשים שהחלו להסתובב בג'ונגל הזה בניסיון להכיר גבר איכותי ולהתחיל בפרק ב' ובזוגיות טובה - אך בבדיקות בסיסיות שערכנו בשליחותן של אותן נשים חשפנו לא מעט נוכלים, תחמנים ומתחזים, וגם כאלו שמספרים רק "חצי אמת" על עצמם ועל אורח חייהם.

מי שלא רגילה לכך, ומגיעה עם כוונות טובות, תום לב ורצון אמיתי להכיר בן זוג - יכולה ליפול בקלות בפח, בהבטחות שווא ובמילות קסם. שמעתי חלק מהגברים הללו, ואני יכול להגיד בקלות שהם יודעים לדבר, להקסים, לשכנע ולעיתים אף לעורר רחמים ואמפתיה.

חלק מהנשים, שכמהות לזוגיות חדשה ומחזקת, נופלות לצערי בקסם הזה, ולאחר שאותו גבר נוכל "מקבל את מבוקשו", הוא נעלם - ולעיתים גם מבלי להשאיר עקבות, ואז מתגלה שכל זהותו הייתה שקרית ובעצם אין את מי לחפש.

אישה בוכה (צילום: LADO | shutterstock)
חלק מהנשים נופלות בקסם ואז הגבר נעלם כלא היה". אילוסטרציה | צילום: LADO | shutterstock

ישנן דרכים ובדיקות שונות שניתן לבצע כבר בשלבי ההיכרות הראשונים בכדי להבין עם מי יש לנו עסק, וכמובן שצריך לדעת לשאול את השאלות הנכונות, לבחון מצבים מסוימים, לאמת או להצליב מידע שנמסר, וכך, כבר בתחילת ההיכרות, לדעת אם יש מולנו נוכל ומתחזה או גבר שנחשף בזהותו האמיתית ואפשר להמשיך בקשר ואז לבחון התאמה בעניינים נוספים.

לא קל לשמוע נשים שסיימו מערכת גירושים קשה וארוכה ואז מנוצלות על ידי גברים שמנצלים את מצבן ומתייחסים אליהן כנשים חלשות או כאלה רק מחפשות סקס מזדמן כי הן לא נשואות - ואכן, לא מעט מאותם מתחזים מספרים שהם "אנשי מוסד" או "אנשי שב"כ" ולכן הם לא תמיד זמינים.

הם תמיד דיסקרטיים, לא יכולים לענות לשיחות, ולרוב בסופי שבוע נעלמים בתירוצים שונים ומספרים שיצאו למבצעים סודיים. נשים רבות נתקלו בסיפורי כיסוי מאד תמימים ולא מסובכים - ובכל זאת היה מדובר בנוכל, שנעלם והתאדה ברגע שהחליט שהוא ממשיך הלאה לגרושה הבאה.

תפקידי למעשה הוא לחשוף את המתחזה עוד לפני העוקץ ממנו יהיה קשה להתאושש, להדליק את תמרורי האזהרה הנכונים, ונראה שבשנה האחרונה, שנת הקורונה, תופעת הגברים המתחזים רק הלכה והחמירה ואני תמיד ממליץ לכל אישה שפונה אליי לבדוק היטב מי באמת עומד מאחורי הגבר המקסים שמבטיח הרים וגבעות ואז נעלם כלא היה.