אשר הוא נהג מונית כבר יותר מ-20 שנה שעובד בעיקר באזור המרכז. מי שפנתה אלי לגביו היא אשתו זהבה שהגיעה אליי למשרד יחד עם אחותה וכבר בתחילת השיחה בינינו הודיעה שנמאס לה מהבגידות של בעלה.

"את האמת?", אמרה לי לפתע, "יותר מהבגידות אני בעיקר מפחדת ממחלות כי אשר לא מפסיק ללכת לנערות ליווי. אני תמיד מוצאת בארנק שלו כרטיסי ביקור של נערות ליווח או 'ממכוני עיסוי', אבל אין לו פריצות דיסק ולא כאבי גב. הוא פשוט חולה מין", פסקה זהבה והמשיכה בדיבורה המהיר וביקשה ממני הוכחות לבגידות של אשר. "אני צריכה הוכחה אחת ואז אפתח תיק גירושים", אמרה נחרצות.

קיבלתי מהשתיים פרטים רלוונטיים על אשר ועל שגרת יומו ומיד הבנתי שיהיה קשה מאוד לתפוס אותו. מתברר שאשר מסתובב שעות במונית, בעיקר בלילות, ואין אפשרות לדעת מתי יחליט לקפוץ לביקור ואיפה. ייתכן וזה יהיה מעקב ארוך של כמה לילות אשר לא יניב תוצאות, ובנוסף, זהבה הודיעה לי שיש לה מגבלת תקציב.

אמרתי לזהבה ולאחותה שיש לי רעיון, ושאני אבדוק את האפשרויות ושנשוחח שוב תוך כמה ימים. למחרת שוחחתי עם שני חוקרים במשרדי, שיתפתי אותם ברקע תיק החקירה החדש ובהחלטה משותפת קבענו שנבצע תחבולה ונטמון לאשר מלכודת.

תוך כמה ימים הכנו תכנית פעולה, שוחחתי עם זהבה וקיבלתי את אישורה לתכנית ואת ברכת הדרך. כעבור כמה ימים החל צוות המעקב להתחקות אחר אשר, ובשלב מסוים, כאשר הוא המתין סמוך לקיוסק, פנו אליו שני חוקרים ושאלו אם הוא פנוי לנסיעה.

כובע צהוב של מונית ישראלית (צילום: Bernhard Richter, ShutterStock)
למרות הקושי במעקב אחרי נהג מונית - גולן עלה על השיטה איך להפיל אותו בפח | צילום: Bernhard Richter, ShutterStock

אשר השיב בחיוב ושני החוקרים נכנסו למונית. במהלך הנסיעה החל אחד החוקרים לספר לחברו על ביקור שלו אצל נערת ליווי, שעליה קיבל "המלצות חמות" ואמר שאכן זה היה מפגש שהוא לא ישכח כל חייו. "אני חייב לחזור אליה", הדגיש החוקר, "הייתי אצל הרבה בחורות אבל אין כמוה ומעכשיו היא הקבועה שלי".

בשלב זה אשר כבר לא הצליח להתאפק והתערב בשיחה. "תקשיב", הוא אמר לחוקר, "גם לי יש מישהי שאני קבוע אצלה והיא מספר אחת! אני לגמרי מבין אותך, עברו שנים עד שמצאתי אותה".

החוקר שישב לצדו של אשר רק וידא שמכשיר הצילום וההקלטה הסמוי עובד ושכל דבריו של אשר מוקלטים, אז החוקר שישב מאחור המשיך בשיחה הקולחת, אשר בסיומה אשר העביר לחוקר את הטלפון של נערת הליווי לעליה דיבר. "קוראים לה נטלי", אמר אשר בחיוך, והחוקר שאל את אשר בצחוק אם אפשר לומר לה שאשר שלח אותו ואולי יקבל הנחה ו"טיפול מושקע".

"היא חושבת שקוראים לי איציק, "איציק טקסי", ככה היא קוראת לי". למחרת התקשר החוקר לנערת הליווי ושוחח איתה, ולאחר שקבעו שעה למפגש והחוקר קיבל את כתובת דירתה, ציין החוקר שאיציק מהמונית שלח אותו. נערת הליווי פרצה מיד בצחוק גדול ואמרה: "הוא בא אליי הרבה. לא צריך לשקר, קוראים לו אשר. הוא לקוח קבוע שלי, הוא הרבה אצלי וכשהוא עונה לטלפון הוא אומר, "כן, זה אשר".

וכך, סרט הצילום של אשר שמתוודה על מעלליו וההקלטות של נערת הליווי תומללו וצורפו לדו"ח החקירה שנמסר לזהבה, וכעבור כמה ימים, כך לבקשתה, עותק נוסף נשלח לעורכת הדין שלה. הסוף, כמו שכבר הבנתם, ברור מאליו.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"