הגלאקטיקוס - גרסת קטאר. הנה - הכסף של האוליגרכים והשייח'ים בועט סופית את המורשת של הקבוצות הגדולות שהכרנו מהמדרגות, בבעיטת וולה מפוארת בסגנון מסי. הנה - ברצלונה לא מצליחה להשאיר אצלה את הסמל הכי גדול בתולדת העיר והקבוצה. הרי מסי זה שם נרדף לאמנות הכדורגל הכי מזוקקת וטהורה שאיננה שייכת לברצלונה החל מעכשיו. מסי וברצלונה היו כמו מילים נרדפות במילון במשך עשרים השנה האחרונות. מיליוני ילדים גדלו על משוואה שמסי הוא ברצלונה והם מתעוררים השבוע לארוע נדיר וחד פעמי שספק אם יחזור בעוצמתו.

עוד על המעבר של ליאו מסי לפריז

אז זהו? מסי? פריז סן זרמן? חולצה מספר 30? בהרכב עם ראמוס? היריב הגדול מהקלאסיקו עד לפני חודש? אי אפשר להמציא תסריט כל כך מופרך שבישלו פה בזדון, ובמקרה במקביל, כל הגופים שנלחמים על עתיד הכדורגל האירופי, הספרדי והקטלוני במקביל. אמרתם פייר פליי של אופ"א? בדיחה מול הכסף מהמפרץ שלא נגמר ומצד שני נתן לברצלונה לקרוס ללא קשר להוצאות המופרכות בעשור האחרון. מועדון ברצלונה על סף פשיטת רגל ונלחם יחד עם ריאל מדריד על הקמת סופרליגה ונגד נשיא הליגה הספרדית על עתיד הליגה והקבוצות. על מקורות המימון והכסף שיצליח להחזיר אותן לגדולתן. אה נכון, וכאן נכנס מסי שלא הצליחו לאשר אפילו את החוזה המקוצץ שלו ב-50 אחוז בספרד ומצא מיד את מקומו בקבוצה הכי מעניינת שהיתה מזה שנים בכדורגל האירופי: פריז סן זרמן.

ליאו מסי בהצהרה בפריז (צילום: רויטרס)
מסי עם החולצה החדשה שילבש בשנתיים הקרובות | צילום: רויטרס

צחוק הגורל הוא שלפני עשרים שנה, בזמן שעוד שיחקתי שם, הקבוצות הגדולות בספרד הרימו את רעיון הגלאקטיקוס: הרבה כוכבי על כשרונים באותה קבוצה. בעיקר ריאל מדריד עם זידאן, פיגו, בקהאם, רונאלדו ועוד. השלישייה האחרונה שהיתה כל כך מרגשת היתה מסי, ניימאר וסוארז במדי ברצלונה בעשור הקודם. והנה, השריד האחרון לגלקטיקוס בכדורגל הספרדי נוטש כאקט סימבולי ומותיר את ריאל מדריד וברצלונה אפורות בהרבה ממה שהכרנו בעשרים השנה האחרונות ומחפשות עתיד חדש. רונאלדו באיטליה. מסי, ניימאר ואמבאפה בצרפת. כוכבים אחרים באנגליה. בליגה הספרדית נשארו בעיקר עם המלחמות על עתיד הכדורגל שם. אני מניח שאחת מהן תנסה בקרוב לשים את ידיה על אמבאפה או הלאנד כדי להרים את העניין בליגה שהולכת לאיבוד כרגע.

האם ילדי הבר מצווה של הקאמפ נואו יעבירו את היעד לפריז?הגיוני שכן. קבוצה עם דונארומה בשער, ראמוס, מרקיניוס, וראטי,ניימאר, מסי ואמבאפה צריכה ויכולה לרגש בדרך לזכיה בליגת האלופות השנה. אין תסריט אחר שיתקבל בהבנה. כבר היו קבוצות גלאקטיקוס שמרוב כוכבים על הדשא לא מצאו את האיזון ולא זכו בכל התארים כמו שציפו מהן. שום דבר לא מובן מאליו בספורט ובטח בכדורגל. מסי, ניימאר ואמבאפה על מגרש אחד זו חוויה שצריכה להיגמר בזכיה בכל התארים בזכות הקבוצה הכי מסקרנת שקמה באירופה בשנים האחרונות. התפקיד של המאמן יהיה לאזן בין הפועלים לקוסמים. לגרום לכוכבים להוריד כל אחד טיפה מעצמו כדי להרוויח בסוף את המטרה.

ליאו מסי פריז סן ז'רמן (צילום: פריז סאן ז'רמן)
מסי. יכול לזכות בכל התארים | צילום: פריז סאן ז'רמן

הכדורגל העולמי מעביר את השליטה והכסף לידיים אחרות ומועדונים חדשים עולים וזורחים כמו פריז סן ז'רמן. עכשיו למסי יש בעל כורחו הזמנות לכתוב עוד פרק בהסטוריה של השחקן הכי גדול בדורינו. הדשא בעיר האורות מחכה לגאון הכדורגל וכולנו ציפיה מה התבשיל הזה יפיק - הסטוריה או הסטריה.