תושבי רחוב בוגרשוב יכולים לנשום לרווחה: חוקרי משטרת מרחב ירקון עצרו היום את החשוד האחרון מבין 3 החשודים בתקיפות עוברים ושבים ברחוב בוגרשוב בתל אביב בימים האחרונים.

ביום חמישי בערב נעצר חשוד בן 34 באילת כאשר נמלט מתל אביב ומצא מחסה באכסניה בעיר. הוא חשוד בארבעה מקרים לפחות ומכחיש כל קשר למעשים. הוא מוגדר כחולה נפש ונשלח להסתכלות פסיכיאטרית כדי לבדוק האם הוא כשיר לעמוד לדין ואחראי למעשיו.

שני החשודים האחרים בשנות השלושים לחייהם אותרו בעיר תל אביב. אחד מהם כבן 30 חשוד בשמונה מקרי אלימות כלפי אזרחים ובהם קשישה בת 70. החשוד השלישי, כאמור, אותר לפני כמה שעות ונלקח למעצר.

"אני רוצה להודות למשטרה, לסיירת העירונית לצוות המיוחד שהוקם ולתושבים שעשו הכול כדי לתפוס את חברי הכנופיה. עכשיו אפשר לנשום לרווחה", סיכם אביב רווח מראשי קבוצת "קומנדו בוגרשוב", שהוקמה לצורך איתור החשודים.

אחד המקרים הבולטים בהם היה מעורב א' שנעצר באילת, היה על פי החשד תקיפתו באלימות קשה של אחד מתושבי השכונה בחדר מדרגות. המקרה תועד על ידי הקורבן בטלפון הסלולרי שלו, והסרטון הועבר לידי חוקרי המשטרה.

נציג המשטרה טען בדיון כי לחשוד יש עבר פסיכיאטרי, ובחקירתו הכחיש האחרון את החשדות נגדו וטען כי אין לו כל קשר לתקיפות. במשטרה טוענים מצד שני כי החשוד זוהה על ידי הקורבנות שזיהו את פניו והבגדים שלבש, והוסיף כי המשטרה מנסה לאתר חשודים נוספים שהיו מעורבים באירועי התקיפה.

במהלך חקירתו סיפר א' כי בינואר האחרון הוא השתחרר מבית חולים פסיכיאטרי ומאז הוא מתגורר ברחוב או באכסניות שונות. פרקליטו של החשוד טען כי מרשו סובל מסכיזופרניה והוא נכנס ויוצא מבתי חולים פסיכיאטריים והוא מוכר היטב לרשויות הרווחה בעירו לוד. הוא ביקש מבית המשפט לשלוח את א' להסתכלות פסיכיאטרית שכן אם הוא אכן ביצע את התקיפות שמיוחסות לו, הן נעשו תחת התקפים פסיכוטיים והוא כלל לא היה מודע למעשיו.

המשטרה מייחסת לא' עבירות של אלימות ותקיפה בנסיבות מחמירות, וסנגורו ביקש לשחררו לאלתר. השופטת תרצה שחם-קינן ציינה כי מדובר באדם עם בעיות פסיכיאטריות קשות, הורתה לשלוח את א' להסתכלות פסיכיאטרית כדי לבחון את מצבו הנפשי, והאריכה את מעצרו בחמישה ימים.