דניאל (שם בדוי), משוחרר טרי בן 22, גילה לאחרונה בתיבת הדואר שלו תביעה לפיה הוא אב לזוג תאומים וכי עליו לשלם לאם דמי מזונות חודשיים בסכום של כ-5,000 דולר. מתברר שלפני כשנה וחצי, בעת חופשת השחרור, הכיר דניאל את א', ישראלית בעלת אזרחות אמריקנית המתגוררת בניו יורק, שהגיעה לחופשה בישראל. השניים ניהלו רומן בן שבוע כשהם שוהים יחד בבית מלון בעיר.

לטענת דניאל, א' סיפרה לו שהיא נשואה בעושר אבל לא באושר, ובטרם קיימו יחסי מין היא הבטיחה לו חגיגית שהיא לא מוכנה להיכנס לשום הרפתקה. "היא אמרה לי שהיא נשואה לאזרח אמריקני והבטיחה שהיא לוקחת אמצעי מניעה", סיפר דניאל.

בתום השבוע הלוהט דרכיהם של השניים נפרדו. דניאל, תכנן לטייל בחו"ל וללמוד, אלא שלפני כמה שבועות נחתה עליו הבשורה הקשה. א' שיגרה לו מכתב באמצעות עורכי דין, לפיו כתוצאה מהרומן שלהם נולדו לה זוג תאומים והיא דורשת ממנו לשלם לה את כל הוצאות ההיריון ורכישת הציוד עבורם, לא כולל סכום חודשי של 5,000 דולר לגידול ילדיהם.

דניאל, שהפך להיות אב צעיר בעל כורחו, טוען שמדובר בגניבת זרע, שכן א' הבטיחה לו שהיא משתמשת באמצעי מניעה. הוא פנה לעו"ד דפנה זיס המתמחה במשפט האמריקאי כדי שתסייע לו בסוגיה, וזו שיגרה תגובה בה היא טוענת שכלל לא בטוח שמדובר בילדיו של דניאל - ושעצם עריכת בדיקת האבהות עומדת בניגוד מוחלט לטובת התאומים כאשר אמם נשואה וגרה עם גבר אחר.

יצויין כי על פי החוק גבר מחוייב לשלם דמי מזונות עבור ילדיו גם אם מדובר לכאורה בגניבת זרע. כך שבמידה ובית המשפט יחליט על בדיקת רקמות לדניאל, ויתברר שהוא אביהם של התאומות, הוא יצטרך לשלם מזונות של אלפי שקלים מידי חודש.

לדברי עו"ד זיס במקרים דומים לאלה של דניאל בתי המשפט התחשבו בעניין ופסקו דמי מזונות נמוכים יחסית לסכומים המקובלים. "נתקלתי במקרים בהם גברים העדיפו לשלם לאם דמי מזונות כמעין 'דמי שתיקה'  מבלי לערוך בדיקת רקמות ולוודא שמדובר בילדיהם זאת כדי למנוע מהם את הדילמה  איך יפעלו אם יהיה מדובר בילדיהם", הסבירה עו"ד זיס.

במקרים דומים היו גברים שהגישו תביעות פיצויים נגד נשים בנימוק שהם גנבו את זרעם כדי להביא ילדים לעולם והסבו להם נזקים נפשיים וכלכליים  - בית המשפט לענייני משפחה יצטרך בקרוב לפסוק בתיק, ואת גורלו של דניאל, א', והתאומות. 

עוד בערוץ הגברים: