רחוק מכאן, בדרום אמריקה, מדינה אחת נמצאת בימים אלה באחד המשברים הגדולים בתולדותיה - המשבר הכלכלי בוונצואלה פשוט מפרק את המדינה - חצי מהתושבים אוכלים שליש מהקלוריות שהם היו צורכים פעם, המזון יקר והתורים אינסופיים. אין להשיג אנטיביוטיקה, גלולות למניעת היריון, מדללי דם ותרופות נוספות. האזרחים כולאים את עצמם בבית, לא יודעים למה להאמין ומפחדים מנקמת השלטונות.

אתמול נחשף סיפור קשה שנוסף לאינסוף הסיפורים הטראגיים שמצטברים במדינה הדרום אמריקאית המתפרקת. עיתון La Semana הקולומביאני הביא את סיפורו של ג'ון ניירה, דייג ונצואלני שניסה לעשות כל שביכולתו כדי להתפרנס ולעזור למשפחתו. סיפורו של ניירה מתחיל כשנסע לעבר הגבול בין ונצואלה לקולומביה עם 6 קילו של  דגים טריים במטרה למכור אותם מעבר לגבול. מיד כשהגיע לגבול בין שתי המדינות הוא הועכב על ידי המשמר הוונצואלני והתבקש לשלם מכס על הסחורה כדי שיוכל לעבור איתה לקולומביה. 

אחרי ששילם את הסכום הנדרש הוא חצה את הגבול בתקווה למכור את סחורתו ולחזור עם מעט כסף לביתו. לצערו של ניירה, מיד כשעבר לקולומביה הסחורה שלו הוחרמה על ידי המכס המקומי, ובנוסף לכל אנשי המכס כיסו את כל הדגים בסיד כדי שהוא לא יוכל למכור אותם. "כל מה שאני רוצה הוא רק להביא אוכל לבתי הקטנה בת השנתיים", סיפר בדמעות ניירה ל-La Semana. "אנחנו עוברים תקופה מזעזעת ולא יודעים איך נצא ממנה".

חשיפת סיפורו של של ניירה על ידי המגזין עוררה המון רעש בכל רחבי אמריקה הצפונית והדרומית, והמגזין הוצף באלפי הודעות מכל רחבי היבשת; מארה"ב דרך מקסיקו ועד פנמה. הגולשים, שלא נשארו אדישים לסיפור הקשה, ביקשו לעזור לניירה. "אני מפנמה והייתי שמחה לדעת מה קורה עם האדם הזה, איפה הוא? מה איתו? נשמח לעזור לו בכל דרך אפשרית" הייתה רק אחת מההודעות שקיבלו אנשי המגזין הקולומביאני שמאז אתמול נמצאים במסע חיפושים כדי למצוא את ניירה שהספיק להיעלם מאז הראיון שובר הלב.

נכון לרגעים אלה עדיין לא ברור היכן נמצא ניירה, ואנשי La Semana פתחו בקמפיין מיוחד כדי למצוא אותו ולעזור לו לשקם את מצבו ומצב משפחתו.