נגיף השפעת האוסטרלית ממשיך להתפשט ולאחרונה הוא גם גבה את חייו של בודיבילדר צעיר. קיילר באופמן, אמריקאי בן 21, נדבק בנגיף הקטלני לקראת ערב חג המולד וכעבור 5 ימים מצבו התדרדר, עד כדי כך שאבריו הפנימיים פשוט קרסו.

הנגיף הקטלני כבר הספיק להתפשט ברחבי 46 מדינות בארה"ב בחודשים האחרונים, כולל במדינת פנסילבניה – שם גדל באופמן. על פי דיווח של אתר החדשות הבריטי Dailymail, כ-8,500 אזרחים אמריקאים נדבקו בשפעת האוסטרלית ומתוכם כ-13 בני נוער וילדים נפטרו כתוצאה ממנה. השפעת האוסטרלית קיבלה תהודה לאחרונה בעקבות ההידבקות במחלה של אלוף ה-UFC למשקל קל, קונור מקגרגור. לוחם ה-MMA האירי חשף לפני כשבוע כי גם הוא ומשפחתו נדבקו בנגיף בתקופת החגים, וכי עברו עליו ימים קשים של התמודדות עם המחלה. הוא ובני משפחתו הצליחו להתאושש מהנגיף – למרות שחלקם היה במצב כה קשה שנאלצו אפילו להתאשפז מספר ימים בבית חולים.

מקורביו של באופמן סיפרו כי הוא החל לחוש ברע ב-23 לדצמבר. הוא התלונן על אף סתום ושיעול, אבל לא ייחס יותר מדי חשיבות לסימפטומים שלו. יום למחרת הוא השתתף באירוע משפחתי ואמו, בוורלי באופמן, הבחינה כי הוא חולה. היא הפצירה בפניו לקחת חופשת מחלה כדי שיוכל להתאושש בבית, אך יומיים מאוחר יותר הוא כבר חזר לעבודה.

ב-26 לדצמבר מצבו החמיר באופן משמעותי. אוליביה מרקניו, ארוסתו, סיפרה שהוא נשכב במיטתו והתלונן על כאבים איומים בבית החזה. למחרת, בני משפחתו פינו אותו למרפאה ומשם הוא פונה במסוק לבית חולים במצב קריטי – ואחרי פחות מ-24 שעות מרגע אשפוזו, באופמן נפטר.

הצוות הרפואי שטיפל בבאופמן מסר להוריו כי בנם נפטר כתוצאה מסיבוכים של מחלת השפעת. לטענתם, באופמן לקה בהלם ספטי אשר גרם לכשל מערכתי באיבריו הפנימיים. המוות המפתיע של הבחור הצעיר והבריא זעזע את בני משפחתו ומקורביו.

טוד, אביו של באופמן, כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "אין מילים שיביעו את הצער על לכתו של בנינו היחיד, קיילר. אנא מכם, שמרו אותו בזיכרונכם". בוורלי באופמן התייחסה לנסיבות מותו המצערות של בנה והוסיפה: "אני חושבת שהוא פשוט התעלם מהסימפטומים וחשב שזה יעבור לו, כמו אצל רוב האנשים. לדעתי כולנו צריכים להשקיע יותר תשומת לב לתחושות הגוף שלנו".