לנקמנות האדם צורות רבות - היא יכולה להיות קצרה וקולעת, או מורכבת, מתוכננת ואכזרית לאין שעור. אחרי המקרה השבוע בו בחורה השחיתה רכב יוקרה כמעשה נקמה בחבר הבוגדני, יצאנו לרשת לחפש מקרי נקמה נוספים, ולרגע הצטערנו שעשינו כך. מסתבר שנקמה זה עסק כואב, לפעמים ממש כואב, או סתם משפיל ומביך. קחו נשימה, תבטיחו לבת זוג שלכם שלא תבגדו לעולם, וצאו לדרך:

במילה אחת: בוביט

נקמות כל הזמנים
הזוג בוביט

שם המשפחה שהפך כבר לשם נרדף לנקמה זדונית מתייחס למקרה המפורסם משנת 1993. לורנה בוביט לא יכלה לשאת עוד את היחס המשפיל והאלימות מצד בעלה, ג'ון בוביט.  לאחר לילה נוסף בו חזר שיכור וניצל אותה, היא לקחה סכיון וחתכה את איבר מינו. לאחר מכן היא נמלטה עם האיבר, וזרקה אותו מחלון רכבה. למרות זאת האיבר נמצא, ובניתוח חירום הוחזר למקומו.

הסרה כואבת

קת'רין קיו לקחה את הנקמה צעד אחד רחוק מדי, אולי בהשראת לורנה בוביט. היא הכינה לבעלה ארוחת ערב מורעלת, קשרה אותו למיטה, וחתכה את איבר מינו עם סכין מטבח. לסיום היא זרק את האיבר החתוך לפח. לרשויות היא אמרה ש"מגיע לו", בגלל שביקש להתגרש.

נקמה פומבית

במהלך משחק פוטבול בלידה האמריקאית בחג המולד, זמן צפיית שיא, אני וגנר הצליחה להוציא לפועל את הנקמה המושלמת מבחינתה. היא שלפה שלט ענק בו הקניטה את חברה לשעבר שבגד בה, והמצלמות קלטו אותה, ושידרו את המסר ברחבי ארצות הברית. 

נקמות כל הזמנים
סיפוק עצמי

צער בעלי חיים

אחד מהסיפורים המזורים ביותר ששמענו כדי לנקום בחברתו לשעבר. לאחר ששרט אותה וגנב ממנה 260 דולר, מעשה שפל בפני עצמו, הוא התעלה על עצמו בכמה דרגות שטניות. הוא חפר את הקבר של צ'ינצי'לת המחמד של חברתו לשעבר, צילם את הגופה המרקיבה ושלח לה את התמונות בפלאפון. מאוחר יותר נעצר ונשלח למוסד פסיכיאטרי.

שלט חוצות ב- 250,000 דולר

לאהבה אולי אין מחיר, אבל לנקמה מסתבר יש – 250,000 דולר. זה הסכום שהשקיעה יאווני ווילקינס, המאהבת הפגועה של אחד מהיועצים של ברק אובמה בשנת 2010, כדי לנקום. הסכום קנה לה  שלטי חוצות ענקיים בשלוש ערים – סן פרנסיסקו, אטלנטה וניו יורק, בו היא נראתה מחובקת עם צ'ארלס פיליפס, לאחר שבישר לה שהוא לא עוזב את אישתו.

נקמות כל הזמנים
נקמה יקרה

אחד מול ארבע

בחור עסוק מוויסקונסין, ארה"ב, למד על בשרו שאסור לנהל מערכות יחסים מקבילות. הפלייבוי הנשוי קבע פגישה במלון עם אחת מהמאהבות שלו, אך במקום נתקל במארב של ארבע נשים זועמות שחיפשו נקמה. הן קשרו אותו למטה, קשרו את עיניו, קרעו את בגדיו, והדביקו את איבר מינו לבטנו. הוא כנראה למד את הלקח.

נקמה מתועדת

30 מלכודות עכברים, גולות על הרצפה וחברה כועסת במיוחד. הנקמה המתוכננת היטב מתועדת ממספר זוויות בסרטון הבא, בתעלול כואב אבל מצחיק, למרות הכל.

חרטה וחרא

בסיפור הנקמה הגרפי הזה אנחנו מוצאים דווקא את הגבר בצד הנוקם, לאחר שגילה שזוגתו בוגדת בו. אמן הקעקועים נעזר בכישוריו היצירתיים, ובמקום הציור שביקשה הוא קעקע על גבה ציור ענק של גוש חרא מוקף זבובים. היא תבעה אותו על סך 100,000 דולר, בהם כנראה השתמשה להסרת הקעקוע.

נקמות כל הזמנים
היי, זה לא מה שביקשתי

נקמת הרשת

חברתו של ג'ק ופלר (Jack Weppler)  זעמה על כך שנפרד ממנה – וניצלה את הטכנולוגיה הזמינה לכולם בכדי לנקום בצורה מביכה. היא העלתה לרשת תמונות של ופלר דרך מחולל ממים, ויצרה אינספור תמונות ויראליות שלו עם כיתובים מביכים שרצו ברחבי הרשת. מסקנה: אל תתעסק עם מישהי שיודעת ליצר תכנים ווירלאים.

נקמות כל הזמנים
נקמה וויראלית

על רקע פוליטי

אל אחת מהועידות הפוליטיות בארה"ב המשודרות בטלוויזיה הוזמנו שני פאנליסטים ופעילים פוליטיים. עם עבר רומנטי.  הפוליטיקאי הצעיר ניצל את במה כדי לנקום בחברתו שנכחה בחדר, ופשוט החל לפרוק את אשר על ליבו בשידור חי. מדובר בנקמה החנונית והמנומסת ביותר שראינו. ההתנגחות בת ארבע הדקות מתחילה בדקה 1:46 אבל אנחנו מזהירים: הסרטון נועד למיטיבי לכת בלבד

שיימינג

גם לתופעה הזו יש מקום, וגם במקרה הזה נעשה שימוש ברשתות החברתיות. צעיר התבקש על ידי חברו הטוב לעקוב אחרי אישתו. כשהוא גילה שהיא בוגדת, הוא שלף את המצלמה, תפס אותה על חם, והסרטון הפך לשיימינג וויראלי חובק עולם.

נקמתה של קייטי

וזו דווקא לא נקמה על רקע רומנטי, אבל אחת מהכואבות והמפורסמות: אנת'וני ריי סטוקלמן אנס ורצח את קייטי קולמן, ילדה תמימה בת 10. לרוע מזלו, בן דודה של הילדה ישב באותו בית סוהר אליו נשלח. וכך, בין כותלי הכלא, חרט הבן דוד קעקוע על המצח של סטוקלמן את המילים " נקמתה של קייטי", נקמה שישא איתו לעד.

נקמות כל הזמנים
סטוקלמן והקעקוע