תעשיית הפורנו העולמית מגלגלת מדי שנה סכומים של עשרות מיליארדי דולרים מהפקות וסרטונים בצפייה ישירה – אך בעידן הנוכחי מסתמן שהאפקטיביות של תוכן מהסוג הזה הולכת ונחלשת, ומפנה את מקומה ל"פרקטיקות" משוכללות, הזויות ומפחידות הרבה יותר.

יישומים של מציאות מדומה הפכו כבר מזמן לחלק מתעשיית הגיימינג עם משחקים שמציבים את המשתמש בלב הסיפור ונותנים לו את היכולת לשלוט במציאות במו ידיו (תרתי משמע ובעזרת עם כפפות מיוחדות).

אז מה חדש? מתברר שישנה קהילה קטנה באינטרנט שהצליחה לשלב את הטכנולוגיה המציאותית הזו עם צעצועי מין מתקדמים - ומי האובייקט המיני אתם שואלים? ובכן, כל מי שאתם מסוגלים להעלות בדעתכם.

אתר האינטרנט Reddit גדוש בפורומים המוקדשים לפרקטיקות האלו, עם מעצבי משחקים, מהנדסי תוכנה ומעצבים גרפיים למיניהם שמוכרים דמויות שעיצבו בעצמם בתוכנות להפקת מודלים בתלת מימד.

נכון לעכשיו ישנה עדיין דרך ארוכה לפני שניתן יהיה לומר כי הדמויות ריאליסטיות, ולמרות זאת, מדובר בקהילה של כמה אלפי משתמשים אדוקים שחלקם מסוגלים לסרוק כל דמות אפשרית לעולם של מציאות מדומה – משחקניות הוליוודיות ועד לאקסיות המיתולוגיות שלכם - ולהגשים איתן כל פנטזיה מינית שעולה להם בראש.

"אני נוהג להחיות את הפנטזיות המיניות שלי או לשחזר אקטים מיניים עם חברותי לשעבר", כתב אחד מחברי הפורום והודה כי הוא נהג לסרוק תמונות של האקסיות שלו לתכנה ללא הסכמתן. "Foto2vam (אחת מתוכנות הסריקה והעיצוב) מאפשרת לי להרגיש כאילו אני שם שוב, בין אם זה לענג את עצמי עם חיוך על השפתיים או לרכב בתנוחת קאוגירל מול המראה. האפשרויות הן אין סופיות".

משתמשים אחרים בשירות כתבו כיצד הם מייחלים לשיפורים בתוכנה אשר יאפשרו להם לעצב דמויות מציאותיות יותר, בזמן שמשתמש אחר כתב כי למעשה אף אחד לא יכול לעצור אותם מלסרוק דמויות לתוכנה ולבנות לעצמם מציאות שקרית ומדומה.

"כל אדם מענג את עצמו, זה הטבע האנושי ואתה לא יכול לעצור את זה", הוא הוסיף. "אנחנו חיים בעולם חופשי ואף אחד לא יכול לעצור אותנו מלענג את עצמנו. האפשרות היחידה היא פרטיות קיצונית".

אם אתם מסוגלים לחשוב על זה - אפשר לעצב את זה

מעצבים ומשתמשים אחרים שפעילים בפורומים המדוברים נוהגים להשתמש באינספור תמונות של אנשים בשביל לעצב את הדמויות האלו, ובדומה לטכנולוגיית ה-Deepfake (אשר מדביקה פרצופים של אנשים על ראשם של אחרים), ככל שיש לכם יותר דימויים של האובייקט הרצוי - כך התוצאה תהיה טובה יותר.

מעצבים מוכשרים יותר מסוגלים גם לקחת את המודלים שיוצאים תחת ידיהם ולשלב אותם בתרחישים שונים, שגם הם, נבנים על פי דמיונו הפרוע של המבקש.

אחד מאותם מעצבים תיאר כיצד הוא השתמש במודל שלו ושל אשתו בשביל לבחון אפשרויות שונות לעיצוב המטבח – אולי אחד התרחישים התמימים ביותר שנתקלנו בהם. אחרים יכולים להשתמש במודלים בתרחישים מיניים, חלקם יכולים אפילו לחבר אותם לצעצועי מין משוכללים שמגיבים לפעולות שמבוצעות במציאות המדומה.

כך לדוגמא, משתמש יכול להציב את עצמו באקט מיני עם מודל המבוסס על דמותה של סלבריטאית כלשהי ופעולותיה יפעילו את הפונקציה של הצעצוע.כמו כן,  ישנם גם משתמשים שעשויים לנצל את הפלטפורמה להחיות פנטזיות אפלות יותר, כמו התעללות, עינויים או אפילו רצח. או בקיצור: אם אתם מסוגלים לחשוב על זה, ניתן לעצב את זה.

הייתם מצפים שבקהילה נהנתנית כזו הכל כשר - אבל אתם טועים; בין הנושאים הכי שנויים במחלוקת בקרב מעצבים ומשתמשים שם הוא שימוש בדמותם של אנשים שלא נתנו לכך אישור. "ישנן בקשות מאוד משונות שמגיעות אלינו לפורומים", מעיד Davos, מעצב שנוהג להפיק בעיקר תוכן פטישיסטי.

"אנשים כותבים לי משהו בסגנון של 'היי, אם אני אתן לך תמונה של אשתי/חברה שלי, תוכל להפיק ממנה מודל?'. אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות אחראי ליצירה של משהו מתוך יצר של שנאה או נקמה. אם אתם שואלים אותי, אני אומר שזה בסדר כל עוד לא משתמשים בשם האמיתי ואתה מוכן להסתכן בכך שיפנה אלייך עורך דין".

מנהלי הפורומים מפעילים לרוב סנקציות כלפי משתמשים שמעלים מודלים, סצינות או תרחישים שעשויים להתפרש כפוגעניים, לא מוסריים או לא חוקיים. למרות זאת, מתברר שישנן דרכים לעקוף את החוקים האלה, לרוב על ידי פרסום דמויות פיקציונליות.

כך לדוגמא, פרסום מודל של אמיליה קלארק יהיה אסור, אבל דמותה של דאינריז טארגאריין מותרת. ישנם גם מודלים שעולים לאתר עם כינויים שונים, אך ברור לחלוטין במי מדובר, ומתברר שחלק מהכוכבות הפופולריות ביותר בקרב משתמשים הן נטלי פורטמן, אמה ווטסון וניקי מינאז' – כולן נקראות בשמות שונים. למעשה, רוב המודלים בפורומים הן של נשים, למעט כמה יוצאים מן הכלל (כמו כריס פראט וחואקין פיניקס).

View this post on Instagram

A post shared by Emma Watson (@emmawatson) on

הפרקטיקה של עיצוב מודלים בתלת מימד לצרכים מיניים עשויה להתפרש כתמימה, אך השפעותיה עשויות להיות הרסניות. מומחים וקורבנות Deepfake טוענים כי גם אם הדימויים אינם "אמיתיים", חווית הצפייה בהן והעובדה שהם מופצים ברחבי אינטרנט יכולה לעורר טראומה נפשית שוות ערך לתקיפה מינית.

למעשה, התגובה לא תהיה שונה באופן מהותי מזו של קורבן ריבנג'-פורן (Revenge Porn) שמגלה כי אקט מיני שלו דלף לרשת. אחד המעצבים של תוכנות הסריקה, אשר מכנה את עצמו MeshedVR, סיפר שהוא מודע לכך שאנשים משתמשים בפלטפורמה בשביל ליצור דמויות שונות לצרכים מיניים, ולטענתו אין לו בעיה עם זה כל עוד מדובר בדמויות בדיוניות. לעומת זאת הוא ממש לא תומך בעיצוב מודלים בהשראת אנשים אמיתיים.

"אני יודע שאנשים חורגים מהכללים ומנסים ליצור דמויות המבוססים על אנשים שהם מכירים וללא הסכמתם", הוא מספר. "מבחינתי מדובר במדרון חלקלק מאוד, גדוש בלבטים אתיים עמוקים ובעיות משפטיות. אני מקפיד לעבוד עם מנהלי פורומים בשביל לנסות ולצמצם את התופעה הזאת ככל שניתן".

"אם מישהו יפרסם מודל של האקסית שלו, אני אדרוש ממנו להסיר אותו. אם זה יקרה על שרת שאני מנהל באופן אישי, אני אמחק אותו בעצמי"' אומר MeshedVR ומוסיף כי הוא לא מותח את הגבול רק כשזה קשור באקסיות ונשים מפורסמות.

"אם אני רואה כל מיני דברים מפוקפקים, אני מיידע את מנהלי הפורומים. בין אם זה מודלים של ילדים ונוער, אקטים או תרחישים אלימים. בהרבה מקרים, הם מטפלים בזה עוד לפני שאני בכלל פונה אליהם. אני משתדל מאוד להציג את התוכנה שלי ככלי יצירה שלא שונה מתוכנות כמו Blender או Photoshop. למרות זאת, מה שאנשים עושים בעצמם ובזמנם החופשי הוא מחוץ לשליטתי לחלוטין".