איזה קרב, איזה קארד, איזה אירוע מטורף, איזה סוף מביש. מאיפה להתחיל?! חודשים ארוכים (אם לא שנים) של ציפייה הגיעו לקיצם בערב אחד בלאס וגאס עם ניצחון של חביב באמצעות חניקה אחורית – אבל גולת הכותרת הייתה הכאוס שהתחולל מאוחר יותר. אחרי כל הבלאגן בניו יורק, שהוביל עגלת דולי לשבור את חלון האוטובוס של חביב ואת קונור מקגרגור לדוכן הנאשמים, אפשר לומר שיש הכרעה בנוגע למלך הבלעדי של קטגוריית ה-Lightweight.

חשוב לי לציין שלמעט סוף האירוע, הערב היה סנסציוני. מה לא היה לנו? נוקאאוטים ברגע האחרון, ידיים שנשברו ושפריצים של דם שמצאו את עצמם על החליפות של צוות השדרנים. הרבה כוכבים נראו סביב הזירה (כולל מל גיבסון, מאט דיימון וכריס פראט) ובתוכה (אני לא מקנא באלכסנדר וולקוב, שקיבל אגרוף כל כך חזק לפנים שעד עכשיו הוא בחוויה חוץ-גופית) במה שחייב להיות ה-PPV הכי מופרע שנראה בארגון מזה שנים – אבל בואו נהיה כנים. כולנו הרי התכנסנו כאן בשביל לראות את הנשר מדגסטן מול הגאווה של אירלנד, האם הם הצליחו לספק את הסחורה? אפשר לומר.

View this post on Instagram

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

View this post on Instagram

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

07:30 בבוקר, שעון ישראל, היה הרגע שבו העולם כולו עמד מלכת וצפה בשני הלוחמים הכי גדולים של ימינו נכנסים לזירת האוקטגון. קונור מקגרגור, השרברב לשעבר שהפך למולטי מיליונר, וחביב נורמגומדוב, אדם עם מאזן מקצועי מושלם של 26 ניצחונות. המתח בין השניים עדיין היה בשיאו ואם היה לכם צל של ספק, השניים אפילו לא נגעו אחד לשני בכפפות.

האווירה הייתה כל כך מחשמלת. מיד עם תחילת הקרב, קונור הצליח להשחיל אגרוף לחביב אבל הרוסי התנפל עם האירי והפיל אותו על הרצפה. קונור נכנס למגננה וחביב נכנס למצב היאבקות – הקהל לא היה מרוצה והחל לשרוק בוז. הסיבוב בסופו של דבר הוכרע על הקנבס לטובתו של המתאבק, אבל מקגרגור בקושי הוציא אנרגיה. הסיבוב השני התחיל עם אגרוף אדיר של הרוסי, שהתנפל על היריב שלו והחל להעניש אותו עם אגרופים חזקים. האירי היה בצרות צרורות, זה היה ברור שאין לו מה לעשות נגד המתקפות של חביב – ולמרות זאת, הוא סיים את הסיבוב ושלח חיוך מתריס אל עבר הרוסי.

הסיבוב השלישי כבר עבר לקרב אגרוף, כאשר שני הלוחמים בזירה הצליחו לפגוע אחד בשני במספר הזדמנויות. האגרופים המשיכו עם תחילת הסיבוב הרביעי, אבל עדיין נראה כאילו מקגרגור מתקשה להתמודד עם כישורי ההיאבקות של חביב. הסוף כבר נראה באופק. בשלב מסוים, חביב הצליח להשחיל את הזרוע שלו סביב צווארו של מקגרגור ויישם את החניקה האחורית האכזרית שלו – לאירי לא הייתה ברירה והוא נכנע למתאבק עם המאזן המושלם.

הדרמה לא הפסיקה עם סיומו של הקרב. חביב רץ אל עבר הפינה של מקגרגור ותקף את חבריו בקהל. בינתיים, אחד האנשים בצוותו של הרוסי נכנס לאוקטגון והתנפל על האירי באגרופים. התקרית עצמה הוגדרה כאחד המעשים הכי מבישים בהיסטוריה של הארגון בפרט וענף ה-MMA בכלל. מייק בון, פרשן מאתר האינטרנט MMA Junkie, הגדיר את התקרית בחשבון הטוויטר שלו בתור "פנס בעין של הענף".

דנה ווייט, הבעלים של ה-UFC, נכנס בשלב מסוים ואמר למתאבק שהוא לא מתכוון לשים עליו את החגורה כי "אנשים יתחילו לזרוק חפצים לזירה". מאבטחים ליוו את חביב אל מחוץ לבניין ובסופו של דבר, ההכרעה הוקראה על ידי ברוס באפר כאשר שני הלוחמים בכלל לא היו באוקטגון. מה שהתחיל בתור חגיגה אדירה לאוהדים, נגמר בכאוס נוראי ומביש. למרות ההפסד, קונור עדיין המלך של האוהדים – ובמיוחד אחרי התקרית ההזויה הזאת. זה רחוק מלהיות הסוף של הסיפור הזה. איך אומרים? המשך יבוא.