ישראלי בקולומביה (צילום: צילום מסך: infobae.com)
נעלם לפני שבועיים. חזן | צילום: צילום מסך: infobae.com

שבועיים אחרי היעלמותו, עדיין אין פרטים חדשים בכל הנוגע למקום הימצאו של עופר חזן, הישראלי שנעלם ביום שבת ה-10.2 בקרטחנה שבקולומביה. בני משפחתו וחבריו של חזן (אשר מוצג בכלי התקשורת בקולומביה בשם עופר נועם אריקסון) מציעים כעת 30 מיליון פזוס קולומביאניים (כ-10,500 דולרים) לכל מי שיביא פרט חדש על מקום הימצאו. הסכום הזה אולי לא נשמע גבוה, אך במדינה בה שכר המינימום החודשי הוא כ-700-800 אלף פזוס - 30 מיליון פזוס הם סכום יוצא דופן לאדם הקולומביאני הממוצע.

"אנחנו דואגים בעיקר כי עופר הוא אדם חולה מאוד", סיפרו חבריו לכלי התקשורת בקולומביה. "הוא סובל מבעיות לב וגב, ובכל יום עליו לשתות לא מעט תרופות כדי לטפל בבעיות הלבביות שלו. אם אחרי כל כך הרבה ימים לא שמענו ממנו שום דבר חדש והוא לא נטל את התרופות שלו, החיים שלו נמצאים כרגע בסכנה ממשית", הוסיפו חבריו.

כזכור, חזן בן ה-43, ישראלי המתגורר שנים רבות בקולומביה, ניהל יחד עם שותפו הישראלי כמה מועדוני לילה גדולים בעיר קרטחנה ונחשב לדמות מוכרת מאוד בחיי הלילה באזור. בשבת בה נעלם חזן הודיע לשותפו הישראלי לעסקים שהוא הולך לפגישה ומאוחר יותר הוא יפגוש אותו באחד המועדונים בעיר. "בדרך כלל הוא מודיע לי לאיפה הולך ועם מי הוא נפגש. אבל הפעם הוא לא הודיע לי כלום ורק אמר שניפגש במועדון", סיפר השותף לחוקרי תחנת המשטרה המקומית. "זה ממש לא אופייני לו. תמיד הוא מספר לי מה הוא עושה. הפעם זה היה שונה וכשהוא לא הגיע למועדון התחלתי לדאוג".

כאמור, חזן לא חזר מאותה פגישה ויומיים לאחר מכן, כאשר השותף הבחין בהיעלמותו, הוא החליט להגיש תלונה בתחנת המשטרה המקומית. חוקרי התחנה גבו עדות מפורטת משותפו של חזן ופתחו בחקירה מקיפה בנסיון לאתר אותו.

במשטרה הקולומביאנית מעריכים כי חזן ככל הנראה נחטף כאשר פותה להגיע לפגישת עסקים תמימה (מה שמכונה בעגה העבריינית "כיפה אדומה") ולא ברור לאן נלקח. עוד מעריכים חוקרי המשטרה כי חזן (אשר בתקשורת הקולומביאנית מכונה בשם "עופר נועם אריקסון") נחטף על פי החשד על ידי חברי כנופיית עבריינים מקומית. עדיין לא ברור מה עלה בגורלו של חזן, ונכון לשעות הבוקר (שעות הלילה בקולומביה) דווח שהחיפושים אחריו נמשכים במלוא המרץ. "אנחנו בודקים אחרי מצלמות האבטחה באזור מגוריו וגם את אלו שממוקמות ליד עסקיו. הדבר האחרון ששמענו היה שהוא עזב את את ביתו במכוניתו אחרי שאמר לחבריו שהוא נוסע לפגישה עם אנשים שביקשו לראות אותו", נמסר מתחנת המשטרה המקומית. 

מאז היעלמותו ניסתה המשטרה המקומית לאתר אותו בכל דרך, כולל אמצעים טכנולוגיים רבים כמו איכונים לטלפון הסלולרי שלו או איתור מיקום המכונית בה נסע דרך מיקומי ה-GPS, אך נכון להיום עדיין אין חדש בנוגע להיעלמותו המסתורית.