View this post on Instagram

A post shared by Puppy Smooth ✨ (@superpuppysmoothshit) on

לקס לוגר, תרצו או לא, הוא חד משמעית אחד הסופרסטארים הגדולים ביותר שנכנסו אי פעם לזירת היאבקות, וגם זה שסוחב איתו את אחד הסיפורים הטראגיים ביותר בעולם הרסלינג.

הוא נולד ב-1958 בבאפאלו שבניו יורק תחת השם לורנס וונדל פוהל, ותמיד העיד על עצמו כחובב גדול של היאבקות, עוד מצעירותו, וכאתלט מלידה, הוא בילה את רוב תקופת התיכון והקולג' שלו על מגרש הפוטבול בתפקיד ה-Offensive Lineman - או האיש שתרצו שייצג אתכם במערך ההתקפה של הקבוצה שלכם.

בשנת 1987, אחרי קריירה קצרה כשחקן פוטבול, לוגר פרץ לזירת ההיאבקות בארגון ה-NWA. באותה שנה, הוא הפך לאחד החברים הבולטים בחבורת ה-Four Horsemen ואחריה כבר הפך לאלוף ארה"ב במשקל כבד ולכוכב ענק תוך זמן קצר מאוד.

לוגר, אשר קרוי על שמו של הנבל המבריק מ"סופרמן" והאקדח הגרמני, זכור לחובבי הענף בעיקר מתקופתו ב-WWF בתור הנרקיסיסט השרירי שתמיד VHV מוקף מראות, כמו גם בתור המתאבק הפטריוטי שהצליח להרים את הנבל הכבד יוקוזוּנה ולהכניע אותו בזירה. למרות זאת, עכברי ההיאבקות שביניכם  ודאי יעידו שההצלחה האמיתית שלו הייתה דווקא תחת ארגון ה-WCW.

View this post on Instagram

A post shared by Bah Gawd Almighty (@bahgawdalmighty) on

View this post on Instagram

A post shared by Just One Vintage (@justonevintage) on

משנת 1995 ועד שנת 2001, לוגר זכה במגוון תארי אליפות, כולל אליפות הזוגות של ה-WCW ואליפות העולם במשקל כבד של אותו הארגון פעמיים. מעבר לזה, הוא זכור היטב גם בתור אחד המתאבקים הבולטים שנאבקו בחברי ה-NWO, רגע לפני שהפך לאחד מחברי ה-NWO Wolfpac, עד שבסופו של דבר, ה-WCW נרכש על ידי ה-WWE, לוגר מצא את עצמו מחוץ לאור הזרקורים - ואז, כמובן, הגיעה גם הנפילה הגדולה.

איך זה שכוכב אחד מתרסק

בתחילת העשור הקודם ניהל לוגר חיים כפולים לכל דבר. הוא היה נשוי במשך יותר מ-20 שנה ואב לשני ילדים, ובמקביל ניהל רומן לוהט עם אליזבת' הולט – גרושתו של "המאצ'ו מן" רנדי סאבג'.

בשנת 2003, אחרי שאשתו גילתה על מערכת היחסים שלו עם אושיית ההיאבקות, היא עזבה אותו בלי לחכות להסברים. "באותה תקופה עשיתי הרבה החלטות גרועות", סיפר לוגר בריאיון לתוכנית 700 Club. "יש את האימרה: 'אתה אוכל את מה שבישלת'. בסופו של דבר, החטאים שלי מצאו אותי וסגרו איתי חשבון".

אחרי הגירושים, לוגר נהג לצרוך אינספור תרופות מרשם ולשתות כמויות אדירות של אלכוהול. מעבר לזה, הוא הפך לעבריין מוכר היטב בתחנת המשטרה באזור מגוריו אחרי שנעצר מספר פעמים על אלימות ונהיגה בשכרות. נקודת המפנה האמיתית בחייו הגיעה ב-1 במאי 2003, אחרי תקרית מצערת וקשה שהתרחשה בביתו שבג'ורג'יה.

זה קרה בשעת לילה מאוחרת, אז לוגר יצר טילפן בבהילות לכוחות ההצלה באזור מגוריו אחרי שהולט התמוטטה בידיו. על פי הדיווחים, אליזבת' שתתה שתי כוסות של וודקה לפני שהיא נטלה תרופות לשיכוך כאבים, התיישבה על הספה והחלה להיחנק. המתאבק ניסה בייאושו לסלק שאריות מזון מגרונה של זוגתו ולפתוח לה את נתיב האוויר – אבל זה לא עזר. כשצוות האמבולנס הגיע למקום, היא כבר הייתה מחוסרת הכרה, ומותה נקבע כמה שעות מאוחר יותר בבית החולים.

כוחות המשטרה פתחו בחקירה שאחריה לוגר הודה שהחזיק 13 סוגים של תרופות מרשם שלא כחוק כמו זנקס, אוקסיקוטין וסטרואידים אנבוליים. לאחר שהתברר שהולט אכן איבדה את חייה בגלל שילוב קטלני של אלכוהול ותרופות, המתאבק הודה במעשים המיוחסים לו ונידון ל-5 שנות מאסר על תנאי, במהלכן נדרש לבצע בדיקות סמים תקופתיות. שנתיים מאוחר יותר, הוא כבר הפך לעבריין נמלט.

הלאה, לשערוריה הבאה. בשנת 2007 לוגר הורד ממטוס שעמד להמריא לוויניפג, קנדה, בעוון הפרת תנאי תקופת הניסיון שלו. הוא בילה חודש שלם בתא מעצר, ולבסוף הורשע וספג 4 חודשי מאסר בכלא של מחוז קוב בג'ורג'יה. עבור רבים, תקופת המאסר של לוגר נחשבת לרגע השפל הגדול ביותר בחייו, למרות שאם תשאלו אותו, מדובר בנקודת המפנה החשובה בחיים שלו.

בריאיון לאתר ה-WWE, לוגר מספר כי הכיר בכלא האדם אשר סייע לו במסע השיקום שלו והכיר לו את נפלאות הדת. "כשהשתחררתי מהכלא, הוא מצא אותי ועזר לי להשתקם", מספר לוגר. "עד לאותו רגע הייתי בדרך לאבד כל שביב של תקווה, אבל מאז אני בתהליך בלתי פוסק של התבוננות פנימית". כנוצרי אדוק ואדם מאמין עם כוחות מחודשים, לוגר נוהג בשנים האחרונות להעביר את משנתו לאחרים ולסייע לנזקקים ברחבי ארה"ב. למרות זאת, באותה תקופה, האתגר המשמעותי ביותר בחייו עדיין היה לפניו.

האתגר הגדול מכולם

באוקטובר 2007, אחרי טיסת פנים מאטלנטה לסן פרנסיסקו, לוגר נפגע בצווארו כתוצאה מישיבה ממושכת בתנוחה שלחצה לו על החוליות העליונות בעמוד השדרה. בבוקר למחרת, כשהגיע לסן פרנסיסקו, הוא כבר היה משותק כמעט לחלוטין.

"הפציעה שלי הייתה תוצאה של תאונה הזויה שהפכה אותי למשותק מהצוואר ומטה", הוא מספר. לאורך חודשיים שלמים, לוגר איבד את היכולת להזיז את הגפיים, ואפילו את השליטה על הסוגרים שלו. האבחנה הייתה קטסטרופלית והמצב היה גרוע יותר מתמיד – אבל המתאבק לא איבד תקווה והיה נחוש להחלים ולצאת מהסיטואציה הקשה אליה נקלע לגמרי במקרה.

View this post on Instagram

A post shared by SquaredCircle_Nostalgia (@squaredcircle_nostalgia) on

"כשהייתי בבית החולים אמרו לי שלמעט העובדה שאני משותק מהצוואר ומטה, אני בריא לחלוטין", הוא סיפר לכתבי ה-WWE. "אמרו לי שאזדקק לסיוע סיעודי במשך 24 שעות, אבל הצלחתי להעמיד אותם על טעותם".

אחרי עבודה קשה במכוני השיקום שונים, לוגר הצליח להתאושש מהמצב חסר סיכוי בו היה, וכיום הוא חי לבדו ומתנייד לגמרי בכוחות עצמו. "תהליך השיקום שלי היה פנומנלי", הוא נזכר. "היום אני עצמאי והולך בכוחות עצמי. אף אחד לא יודע אם אני אצליח לרפא את עצמי באופן מלא, ולמרות זאת, כבר הספקתי הרבה יותר ממה שכולם חשבו שאני יכול".

***

אחרי קריירת היאבקות מדהימה שהביאה אותו לכל בית שני בעולם, טרגדיה איומה ותהליך שיקום באמת בלתי נתפס, לוגר חזר לגור לצד משפחתו בעיר הולדתו, והיום, בגיל 61, הוא מקדיש את מיטב זמנו להרצאות בפני תלמידי תיכון. "אחד הדברים שהכי חשוב לי לעשות היום זה להפיץ מסר חיובי ולספר את סיפורי בבתי ספר", הוא מספר. "מעבר לזה, אני מתארח המון בפאנלים דתיים ומשתף את ההיסטוריה שלי. אני בטוח שיש לא מעט אנשים שיכולים לשאוב ממנה כוחות והשראה".

View this post on Instagram

A post shared by Anggota Pesepakbola Indonesia (@appi.footballassociation) on

מהזירה אגב, הוא פרש באופן רשמי ב-2007, ולמרות זאת, הוא לא איבד את האהבה שלו למעריצים והאהדה שלו לענף, ועוד בימינו הוא ממשיך להגיע לכנסים של רסלינג ולהיפגש עם מעריציו. "האוהדים הם אנשים מדהימים", הוא מספר. "הם אלו שהפכו אותנו לכוכבים. על כך שהם אהבו אותי לאורך הקריירה שלי ועד היום אני מודה להם ומשתדל להחזיר להם אהבה עד כמה שניתן".