בוגוטה, קולומביה. שיא תקופת הקורונה. סגר קפדני חולש על העיר שהייתה פעם שוקקת במסיבות, והבליינים לא מוצאים את עצמם. הם איבדו את הסם האהוב עליהם, את הריגוש לחיים - מה עושים? מחפשים אותו במחשכים.

לואיס (29), הוא בחור נחמד שחי בדירה לבד בעיר הבירה הקולומביאנית. בין התחביבים שלו ניתן למצוא כנראה את רוב הדברים שהייתם מתארים לעצמכם אצל גברים בגילו, למעט אולי דבר אחד: מסיבות סקס - ומיותר כנראה לציין שבימים אלה לא ניתן למצוא כאלה - לא כמו פעם בכל אופן.

"לפני שבוע וחצי יצר איתי קשר איזה בחור שנהג לבוא למסיבות שהייתי הולך אליהן", סיפר לואיז לאתר הארגנטינאי infobae. "הם ארגנו אירוע במקום סודי. עלות הכניסה הייתה 13 דולר ויש 50% הנחה לכל מי שמתחת לגיל 21. הבטיחו לי שאני אוכל להיות לפחות עם 10 אנשים שונים במסיבה והם מביאים מלאי בלתי מוגבל של קונדומים".

"אמרו לי להגיע לאיזו כתובת בעיר ושם אני אפגוש מישהו שיוביל אותי למקום", המשיך לואיס, "הגעתי לשם ואפילו עקבתי אחריו כמה בלוקים, אבל בסופו של דבר ויתרתי. בכנות, פחדתי להידבק בקורונה או אפילו גרוע מזה - להיעצר על ידי המשטרה".

כן, נראה שמאז התפרצות הקורונה בקולומביה בכלל ובוגוטה בפרט, המשטרה המקומית עובדת ימים כלילות בשביל לאתר ולפשוט על מסיבות הסקס בעיר. בתחילת החודש, רשויות האכיפה כבר הספיקו לעצור למעלה מ-50 אנשים שהפרו את הנחיות הסגר והשתתפו במסיבות מין במלונות שונים ברחבי העיר.

באחת הערים הסמוכות לבוגוטה, משרד הבריאות המקומי נאלץ לסגור מלון מסיבות תברואתיות, אחרי ששוטרים פשטו על אורגיה בת 12 משתתפים. כולם נקנסו בסכום של כ-250 דולר, וכעת הם עלולים להישלח לבית סוהר. למרות זאת, ישנם אנשים שעדיין מרגישים שהחוויה הזו שווה את הסיכון.

"הנחיות הסגר הפכו אותנו לאינפנטילים"

פלביה דוס סנטוס, סקסולוגית ומטפלת זוגית, התייחסה לפופולריות המחודשת של מסיבות הסקס בסביבת בוגוטה ואמרה כי מבחינתה, מדובר בתגובה נורמלית למצב הנוכחי. "אנשים מרגישים שזה סוף העולם והם מוכנים לקחת את הסיכון", טוענת דוס סנטוס. "זה כמובן לא גורף לכולם. אחרי הכל, יש כאלו שנטפליקס עדיין מספיק להם. למרות זאת, אנשים שצריכים משהו חזק יותר מזה בשביל לברוח מהסטרס של משבר הבריאות יעשו דברים קיצוניים יותר. אני מכירה אישית אנשים שמשוכנעים שהעולם עומד להיגמר, ושאם הם ידבקו - אז הם ימותו. על כן, הם לא מוכנים לבזבז זמן - והם יוצאים לנצל את החיים".

דוס סנטוס מוסיפה כי דברים דומים התרחשו כבר בעבר, ולטענתה, בזמן התפרצות נגיף ה-HIV בשנות ה-80, היו לא מעט אנשים שקיימו יחסי מין לא מוגנים עם פרטנרים מרובים מתוך מחשבה שהסוף קרב.

"התגובה הקיצונית הזאת, במקרה הזה להפר את תנאי הסגר, מתכתבת עם הרצון להחזיר לעצמנו את תחושת השליטה על החיים", אומרת דוס סנטוס. "אנשים רבים מרגישים שהנחיות הסגר הפכו אותנו לאינפנטילים - במובן שאחרים אחראים על חיינו באופן ישיר - אז הם עושים דווקא. הם מפרים את הסגר, הם יוצאים למסיבות והם משתתפים באורגיות. יותר מכל, זה ניסיון נואש של אנשים להחזיר את השליטה על חייהם".

 

אורגיה
"הבטיחו לי שאני אוכל להיות לפחות עם 10 אנשים שונים" | צילום: kateafter | Shutterstock.com

מעבר למסיבות מין חשאיות ואורגיות במלוניות, חשוב לציין כי התפתחה תופעה נוספת בעקבות התפרצות הקורונה בקולומביה: סקס וירטואלי. אנדראס (31), נהג ללכת למסיבות מחתרתיות, מועדונים ופאבים לפני שהנגיף הקטלני מצא את דרכו אל המדינה הדרום אמריקאית, ומבחינתו, הנחיות הסגר קטעו חלק בלתי נפרד מההוויה שלו והוא נאלץ למצוא דרכים חלופיות בשביל למצוא את הריגוש המיני - וכמו רבים מאיתנו - הוא פנה לאפליקציית Zoom.

"הרבה מהמקומות שהייתי הולך אליהם לפני ההתפרצות החלו לארח מסיבות וירטואליות", הוא מספר. "העיקרון די פשוט: אנשים מתחברים לשיחת ועידה בשביל לבצע אקטים מיניים אחד עם השני. כמו אורגיה רגילה, רק שהיא דרך מסך המחשב שלך".

איך זה עובד? בבקשה: מארגני המסיבות גובים תשלום מכל המשתתפים שנע בין 2.5 דולר ל-5 דולר, בהתאם לכמות האורחים באורגיה ומה הם מוכנים לעשות במהלכה. האירועים לרוב מקודמים דרך קבוצות סגורות ברשתות החברתיות, שם המנהלים שומרים באדיקות על הדיסקרטיות של המשתמשים.

"לא מדובר כמובן בפרקטיקה חדשה, אבל הפופולריות שלה התעצמה ללא ספק בגלל משבר הקורונה", מספר חואן בן ה-24. "היום אפשר לראות הרבה יותר 'חדרי צ'אט' מבעבר. אני בכל אופן לא מפסיק לקבל הזמנות", הוא אומר ומספר שהוא התעניין ב-Cam עוד בצעירותו, ומאז הכיר אנשים רבים שמתחברים לפטיש המציצני.

"אפשר לראות כל מיני פעילויות ביזאריות במפגשים האלה", מוסיף חואן. "יצא לי להשתתף פעם במעין גנגבאנג וירטואלי שבו המשתתפים הטילו אחד על השני כל מיני אתגרי מין שקשורים למציצנות. אמרו למישהי שהיא צריכה לאונן מול החלון שלה, או לאיזה זוג שהם צריכים לשכב במקום ציבורי. הרעיון בגדול הוא לשתות ולעשות חיים. אחרי שהעניינים מתחילים להתחמם, נשים בדרך כלל יבקשו מהרווקים להתחיל לאונן מול המצלמה עם החלונות פתוחים. אז גם הרווקות יתחילו לאונן מול כולם, ולבסוף הזוגות ישכבו אחד עם השנייה".

 

אילוסטרציה: פורנו
המילה החדשה במסיבות מין: סקס וירטואלי | צילום: nito, ShutterStock

מאז פרוץ משבר הבריאות העולמי, נדבקו בקולומביה עשרות אלפי בני אדם בנגיף ה-COVID-19, ונכון לעכשיו, המדינה הלטינית מהווה את מוקד ההתפרצות ה-24 בגודלו בכל העולם וה-4 בגודלו ביבשת אמריקה הדרומית - אחרי ברזיל, פרו וצ'ילה. עד כה, יותר מ-1,800 מאזרחי המדינה מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף, בזמן שיותר מ-20 אלף בני אדם כבר החלימו.

מבין כל הערים בקולומביה, בוגוטה מהווה את מוקד ההתפרצות החמור ביותר עם יותר מ-10,000 מקרים - יותר מפי 2 מן המקרים בעיר אטלנטיקו, מוקד ההתפרצות השני בגודלו במדינה, אבל בעיקר שהם עושים חיים.