אם אתם עוקבים אדוקים אחרי המדור שלנו, בטח שמתם לב שסיקרנו לא פעם מקרים של הברחות סמים ברחבי העולם.

למעשה, רק בשנה שעברה פרסמנו את התיעוד הדרמטי של משמר החופים האמריקאי והמעצר שלהם בלב ים של צוללת קוקאין שעשתה את דרכה מדרום אמריקה אל ארה"ב. הסרטון הנדיר פורסם ביולי 2019, ובחיפוש שנערך בתוך הצוללת נמצאו למעלה מ-7 טון קוקאין בשווי של יותר מ-232 מיליון דולר.

למרות ההצלחה ההיא של משמר החופים בקיץ שעבר, חשוב להדגיש שרשויות החוק בארה"ב מתמודדות מדי יום עם אינספור ניסיונות של הברחת סמים אל תוך גבולות המדינה, ובאופן טבעי מבריחים בכל העולם מנסים בכל פעם מחדש למתוח את גבולות הדמיון והיצירתיות בנסיונות ההברחה שלהם. כמה למתוח? הנה כמה דוגמאות הזויות ממש.

שתלי קוקאין

בפברואר 2016 קציני ביקורת הגבולות בפרנקפורט נתקלו בתיירת קולומביאנית חשודה. לאחר בדיקה גופנית, התברר שהיא עברה כמה ימים לפני כן ניתוח להגדלת חזה, והיא נשלחה לבדיקת רנטגן, שם התברר שהשתלים בגופה מכילים אריזות קוקאין. היא נעצרה ונשלחה לביה"ח, שם הוציאו המנתחים מהחזה שלה כמות של חצי ק"ג של הסם הממכר.

מת' בוריטו

במאי 2016 עצרו סוכנים של ביקורת הגבולות במעבר גבול בין ארה"ב למקסיקו שבאריזונה אישה אמריקאית שנתפסה עם בוריטו משונה מאוד. המאכל המשונה שמשך את תשומת ליבם של אנשי ביקורת הגבולות הוחרם ובמהלך בדיקה במקום התברר כי הכיל קצת יותר מחצי קילו של מת'אמפטמין שערכו הוערך בכ-3,000 דולר. האישה כמובן נעצרה במקום.

מר תפוח אדמה וגברת אקסטזי

View this post on Instagram

A post shared by Toy Story - NL Official (@toystorynl) on

באוקטובר 2007 קציני מכס אוסטרליים בדקו חבילה חשודה שנשלחה מאירלנד והכילה את דמותו של צעצוע הילדים האהוב "מר תפוח אדמה". תוכן החבילה נשלח לסריקת רנטגן, שם התברר כי הדמות הפלסטית הכילה קרוב ל-300 גרם של אקסטזי. המקרה הועבר לטיפולה של המשטרה הפדרלית, אך עד היום לא ברור למי היה אמור להגיע משלוח הסמים.

קוקאיננס

באפריל 2017, במהלך מבצע מיוחד של רשויות האכיפה בפורטוגל, פשטו סוכנים ושוטרים על מפעל מאולתר שעסק בייצור והברחת הברחת סמים לספרד. השוטרים מצאו במקום יותר מ-1,000 אננסים שהכילו כמעט 750 ק"ג של קוקאין בשווי של יותר מ-22 מיליון דולר.

אין גבול לאכזריות

בפברואר 2006 סוכני המנהל האמריקאי לאכיפת סמים (DEA) עצרו 22 אזרחים קולומביאנים בחשד להברחת סמים. לטענת החוקרים, החשודים החדירו יותר מ-20 ק"ג של הרואין לחלל הבטן של גורי כלבים וניסו לחצות איתם גבולות המדינה – 3 מהכלבים מתו במהלך הדרך, ושווי המשלוח הוערך ביותר מ-20 מיליון דולר.

הקיבוע שתקע אותי

במרץ 2009, גבר צ'יליאני נעצר בשדה התעופה בברצלונה לאחר שקציני המכס הבחינו שקיבוע הגבס שלו נראה מוזר מאוד במכונת השיקוף. הם שלחו חלקיקים ממנו לבדיקת מעבדה, שם התברר שלא מדובר בגבס אלא בקיבוע שעוצב כולו מקוקאין. מעבר לזה, נחשף כי הגבר באמת הסתובב עם שבר בקרסול, אבל החוקרים סברו כי העצם נשברה כחלק מסיפור הכיסוי שלו. למעלה מ-5 ק"ג של קוקאין נתפסו באותו יום ושווים הוערך בכ-500 אלף דולרים.

יונת האקסטזי

במאי 2017, רשויות האכיפה בכוויית קיבלו דיווח על משלוח סמים שעומד לעשות את דרכו מעיראק בדרך מאוד לא קונבנציונלית. כמה ימים לאחר מכן, החוקרים הצליחו לשים את ידם על יונת דואר שסחבה על גבה 170 כדורי אקסטזי

תפס אוויר

בינואר 2018, נעצר בארה"ב אדם בחשד שניסה להבריח סמים ממדינת טיחואנה שבמקסיקו אל סן דייגו שבקליפורניה. ממצאי החקירה חשפו כי החשוד ניסה להעביר כמעט 7 קילו של מת'אמפיטמין מעבר לגבול באמצעות רחפן. הגבר הורשע במעשיו ונידון לרצות 12 שנות מאסר.

אומנות או נמות (ממנת יתר)

רשויות האכיפה בארה"ב איתרו לאורך השנים כמה משלוחי סמים שהוסתרו ביצירות אומנות שונות. בינואר 2017, קציני ביקורת גבולות איתרו פסל חשוד של חילזון אשר עשה את דרכו ממקסיקו לעיר סינסינטי שבאוהיו. לאחר בדיקת שיקוף, הם מצאו 25 ק"ג של מת'אמפטמין בתוך הפסל – וכאמור, זאת לא הייתה הפעם היחידה שזה קרה.

במרץ 2020, סוכני מכס אמריקאיים מצאו ארגז שהכיל 8 ציורים עם דימויים נוצרים. הסוכנים קדחו חורים במסגרות של היצירות, רק כדי למצוא שם כמעט 5 ק"ג של מת'אמפטמין. שווי הסמים הוערך על ידי החוקרים בכ-16 אלף דולר.