אלי פפושדו ונטלי עטיה - חתונה של נאוה ברק ושלום זינגר (צילום: אורי אליהו)
אלי פפושדו ונטלי עטיה. הוא: בן 62. היא: בת 34. אנחנו: מקללים בשקט | צילום: אורי אליהו

רגע לפני שאני שופך פה מילים על אחד הטרנדים הוותיקים בחדרי המיטות של גברים חרמנים באשר הם, תרשה לי להקים חוצץ מבטון ולהכריז בכריזמה של אובמה: אם יש משהו שמזעזע את מקליד שורות אלו יותר מבחורות בהירות עם שערות שחורות על היד, זה לראות חטייארים מתאמצים מתעלקים על נערות צעירות. אני מדבר על אותם זקנים שמפתים בנות שעוד לא מתגאות במספר אישי, ועל הדרך משחררים ריח חזק של פדופיליה, כל הדרך לתוכנית התחקירים של דובי גילהר באחת ממהדורות החדשות.

אחרי שהבהרנו את הנקודה אפשר לחזור לביזנס שעבורו התכנסנו פה, הפנטזיה שמבעירה חלציים של יותר מדי גברים ברחבי הכדור: התערבבות עם בנות צעירות מהם בהרבה. ובהרחבה: התערבבות עם בנות צעירות בהרבה, תוך כדי ניסיון להגיד שאין בזה שום דבר פסול. כמובן שיש לסייג – הכוונה היא לבנות צעירות שעברו את הגיל החוקי. לא צריך להזכיר בכלל, שעד שהנערה לא מגיעה לגיל 18, כל תרחיש בלתי אפלטוני הוא אינו חוקי או מוסרי, ודוחה במיוחד.

הנושא הזה של חיבור עם צעירות מסעיר את יצר הגברים מאז ימי זקפת הביניים. "זה נורא פשוט, לנו כגברים מתבגרים תמיד יש את האופציה לצאת עם בחורות צעירות מאיתנו בהרבה. זה משהו שתמיד היה קיים ולא אמור להשתנות," מקשקש עידו, גבר בן 43 שמחזיק לצדו ילדונת בת 21 ובטוח שהוא הגרסה הבת-ימית לאלי פפושדו. "גבר שמור שנראה טוב יכול לצאת עם בחורה בכל גיל. אצל נשים לעומת זאת הסיפור הרבה יותר מורכב, גם בגלל מוסכמות למיניהן וגם בגלל שאין יותר מדי גברים שילכו עם אישה מבוגרת מהם לקשר רציני ולא למטרת הגשמת פנטזיה".

אותו עידו הוא אולי קדחן מתנשא אבל חוץ מלתקתק חיילת משוחררת הוא בהחלט העלה פה נקודה מהותית שדורשת בדיקה מקרוב. ומכיוון שבהכשרה הרלוונטית שלי אני בכלל חוקר תרבויות ואנתרופולוג בשעות הפנאי, לקחתי על עצמי את הג'וב ונזרקתי לשטח לספק ממצאים. בשבועות האחרונים חרשתי את רחובות העיר הגדולה, ארבתי לבחורות צעירות בתור לקבלת חיסונים למזרח, ביקרתי בדואים ברהט, חקרתי עם רמי קליינשטיין את הסיפור האמיתי מאחורי תפוחים ותמרים –הכול כדי לצוד אחר אינפורמציה רלוונטית שתעזור לשפוך אור על אותו טרנד מדובר שמייצר שוגר דדים בכמויות: גברים והאובססיה שלהם לנשים צעירות.

צביקה פיק ושירה מנור חתונה של מיכל ינאי (צילום: שוקה כהן)
צביקה פיק ושירה מנור. הוא: בן 58. היא: בת 22. אנחנו: מדלגים מהר לתמונה הבאה | צילום: שוקה כהן

"הילדים שלי יותר גדולים מחברה שלי"

תראה, חוקי המשחק הם פשוטים ממש כמו השפנפנות שתלויות ליו הפנר על הכתף: כל עוד יש עלייך את הקאש ובא לך לפזור אותו בשביל קצת פידבקים והרבה סיליקון, תמיד תוכל להעמיד סנסציה צעירה – וממש לא משנה אם אתה לובש טיטול או קרוב לגסיסה. אופציית השוגר דדי תמיד קיימת עבור כל נפול בשנים והיא בעצם המלט שעליו תקועים עמודי היסוד של העסק המופרך הזה.

"נשים תמיד ימשכו לכסף, ואם יש לך כסף זה לא משנה בן כמה אתה ואיך אתה נראה". את ההכללה הזאת עושה בלי בושה אלי, גבר בן שישים מהמרכז שעף על החיים עם בחורה בת 24. נשמע קצת דוחה, לא? וזה עוד לפני שראית איך הוא נראה. "אם יש לי את האופציה לצאת עם בחורה צעירה שנראית מצוין, אז למה לא," ממשיך אלי. "בינינו, הנשים בגיל שלי הן ממש לא מציאה גדולה וכל עוד יש לי את האפשרות ללכת עם אישה צעירה אז למי אני עושה רע בזה?"

אולי לקיבה הרגישה של כמה אנשים ברחוב. בכל מקרה, ברור לך שאם לא היית שופך עליה כספים היא לא היתה מזיזה את המחשוף שלה לכיוון שלך?
"מאין לך לדעת?" הוא שואל בכעס. "המון נשים צעירות אוהבות גברים מבוגרים בגלל ניסיון וחוכמת החיים וללא קשר לכסף בכלל. אני אדם אמיד שיכול ורוצה לפנק את האישה שלו, אז למה לא".

אולי בגלל שתיאורטית היא יכולה להיות הנכדה שלך! מה הסביבה הקרובה שלך חושבת על זה שאתה שודד עריסות?
"תתפלא, אבל יש לי שני ילדים שגדולים מהחברה שלי והם מאוד מפרגנים. גברים בגילי שרואים אותי עם אישה צעירה מתים מקנאה ואני יכול להבין מדוע. כמובן שיש את הנשמות הרעות של נשים בגילי שיודעות למצוא את השלילי בזה, אבל אני מתאר לעצמי שזה בגלל קנאה ורגשי נחיתות".

ברוס וויליס ואשתו (צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL)
ברוס ויליס ואמה המינג. הוא: בן 54. היא: בת 31. אנחנו: דופקים את הראש בקיר | צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL

תעצור רגע לחשוב: איזו בחורה תרצה במיטה שלך כשתהיה בן שישים?

בתכל'ס אפשר לקטול את אלי כמה שרוצים אבל בינינו, מי יכול להאשים אותו. יום אחד גם אנחנו נהיה שם בגיל ההוא, וגם אנחנו נדע איזה אופציות מונחות לפנינו. כי באמת, למה להתפשר על קמטים, נירוטיות מוגזמת ובלות מעבר לפינה, אם יש את היכולות לספק ורסיה צעירה בהרבה, עם פור של עשר שנים עד לתחילת הצילולטיס הראשון?

"זה בדיוק העניין. זה אמנם אכזרי להגיד, אבל זה בדיוק ככה," מאשר את הדברים קובי, עוד מניוק שחצה את הארבעים ומחזיק לו בייב שצעירה ממנו בחצי. "אין מה לעשות, במלחמה בין אישה צעירה לבין אישה מתבגרת ברוב המקרים הצעירה תנצח. למה שאתספק במישהי בלויה אם יש לי את היכולת להביא מישהי צעירה, חלקה, עם עור טרי ובלי קילומטראז' בכלל?"

ניקולא סרקוזי וקרלה ברוני (צילום: אור גץ, רויטרס3)
ניקולא סרקוזי וקרלה ברוני. הוא: בן 54. היא: בת 42. אנחנו: חושבים שהיא נראית הרבה יותר צעירה | צילום: אור גץ, רויטרס3

בנות, תפסיקו עם הטוקבקים. גם אתן עושות את זה

צורב ככל שזה יהיה, הרי שמדובר בחלומו של כמעט כל גבר שכבר איבד את רוב השיער וחוגג היום כפל חמישי בכרס - אותו גבר שחולם על החברה הכוסית הצעירה, באותו זמן שהוא מפנטז על היום שבו אשתו תוריד קצת מהקוטר של התחת העצום שלה. אז אפשר שוב להיות בנאליים ולציין כמה הגברים הם צואה אנושית, אבל חייבים לגלח את הצביעות ולהגיד שגם המון נשים, אם הייתה להן את האופציה, היו מעדיפות להחליף את הגרוטאה המעופשת שלהם במודל צעיר ואטרקטיבי. "הכי חשוב שנשים לא יזיינו את השכל ויגידו שכל הגברים הם חארות, וכל השטויות שהן מוציאות מהפה אחרי שהן קוראות כתבה כזאת," קובי נכנס בראבק. "בדיוק כמו שגברים שיכולים מעדיפים צעירות, ככה גם נשים, ודוגמאות לא חסרות. זה דו כיווני היום".

>> הפנטזיה שלך זה דווקא נשים מבוגרות? אתה לא לבד

הריסון פורד וקליסטה (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
הריסון פורד וקליסטה פלוקהארט. הוא: בן 67. היא: בת 45. אנחנו: מורידים את הכובע | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

ועכשיו: גברים צעירים שרוצים נשים עוד יותר צעירות

בעוד שאצל גרסאות מיושנות של גברים האובססיה לנשים צעירות יכולה להיות מובנת, הרי שישנה אופנה אחת שמשאירה אותנו רגוזים משהו: מסתבר שיש לא מעט צעירים באזור ה-30 פלוס מינוס, שרוצים את בת הזוג שלהם מאוד צעירה, מספיק צעירה כך שהיא תבוא קומפלט עם העדר פגיעות בשאסי ובלי תלונות על החיים הקשים. כדי להבין את העניין הזה, החלטתי לתחקר הפעם דווקא את הצד הכביכול פגוע.

"אכן באסה, אבל אלה החיים" מאשרת בחיוך דפנה, כוסית מחשמלת בת 23 שלא תשלוף את הליפגלוס מהתיק בשביל פחות מגבר בן 35. "הרבה בחורות צעירות לעולם לא יוכלו לצאת עם גברים בגיל שלהן, והן נמשכות לגברים מבוגרים מהם. אפשר לראות את זה עוד מהתיכון; אין מה לעשות, רוב הגברים הם ילדותיים ורק אחרי גיל 30 הם מתחילים להפוך למה שאנחנו מצפות מהן, אז למה לחכות אם אפשר ללכת ישר לגרסה המוכנה".

את מודעת לכך שאת גוזלת פרנסה ליותר מדי נשים בודדות שחצו את ה-30 ואין להן מה למכור? זה קשה, שכוסיות צעירות כמוך מתחרות איתן על אותה הבלטה.
"כאמור, אלה החיים. אני אישית אוהבת גברים שגדולים ממני בהרבה אבל לא כולן ככה. בוא נגיד שאני מקווה שכאשר אגיע לגיל 30 אני כבר היה נשואה עם שני ילדים לפחות ולא אצטרך לעבור את מה שהרבה נשים בגילאים האלה עוברות".

אח, ביצ'יות בין נשים היא תמיד תכונה קסומה ולא משנה אם את פצצה בת 23 או מכובסת שמריחה את ה-40.

מייקל דאגלס וקתרין זיטה ג'ונס (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
מייקל דאגלס וקתרין זיטה ג'ונס. הוא: בן 65. היא: בת 40. אנחנו: רוצים גם | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

נסכם בשתי אמיתות שאין עליהן עוררין: אחת, אין שום ספק שסטוץ לילי עם צעירונת עומד בראש רשימת הפנטזיות של כל גבר חרמן עם גליל נייר על יד המיטה. שתיים, עם כל הכבוד לדעות המוצקות של קובי, עידו ואלי, מסתמן – כך לפי תלונות שהגיעו לשולחני רגעים לפני שנעלתי את התחקיר – שרוב הגברים דווקא חושבים אחרת. בלונג ראן, החזה הנאה ביותר לא יצליח להתחרות עם ההתנהגות הילדותית וחוסר הניסיון של הצעירות. רוב מי שהתנסה ביחסים כאלה מעיד שבסופו של דבר התרמית נחשפת; יש יותר מדי פערים מנטליים, ולבסוף כולנו חוזרים – או לפחות מנסים לחזור – לבציר הוותיק והמוכר, לאותן נשים למודות בליינד דייטים ומערכות יחסים כושלות, שיודעות בדיוק מה אנחנו רוצים מחייהן.


>> עוד כתבות תחקיר נוקבות בערוץ הגברים:

האם טבעת נישואין מביאה יותר כוסיות?

סקס עם מבוגרות - זה כדאי?

ומה עדיף, דוגמנית או מכוערת?