האם שפיכה נשית - מה שנקרא בעגה המקצועית, סקוורטינג - היא אינדיקציה לאורגזמה טובה יותר? או שזה סתם איזה גימיק שראינו פעם בסרט פורנו וחשבנו לעצמנו: "וואו, יום אחד כשאני אהיה גדול, גם אני אגרום למישהי לגמור ככה"?

סקווירטינג הוא לא אחד המיתוסים האלה במיטה. זה דבר אמיתי לחלוטין, אבל הוא לא קורה ככה סתם. הוא דורש הרבה ידע, אימון וסבלנות. ד"ר רייצ'ל נידל, פסיכולוגית ומטפלת זוגית, דיברה על כך בריאיון לאתר AskMen, וסיפרה שלפני שניגשים לפרקטיקה יש כמה דברים שצריכים לדעת בתאוריה. אז איך גורמים לבחורה לגמור ככה? מתחילים בבסיס – האנטומיה הנשית.

חשוב לזכור ששפיכה נשית היא פועל יוצא של גירוי נקודת הג'י. ד"ר נידל מספרת שבזמן שהרבה אנשים מכירים את הנקודה, מעטים יודעים על בלוטות הסקין. "בלוטות הסקין נקראות לעיתים 'הערמונית הנשית' בפורומים מקצועיים", מסבירה הד"ר, "והן אחראיות לייצר את החומר שנפלט בזמן האורגזמה".

לטענתה, הדרך הכי טובה לגרות את נקודת הג'י בזמן סקס, היא באמצעות מין אוראלי או האצבעות. עכשיו, חשוב לזכור שהרבה נשים בכלל לא מודעות לקיומן של הבלוטות האלו, ככה שאם מגרים אותן לייצר נוזלים, התחושה שמתקבלת אצל הפרטנרית שלכם היא רצון לתת שתן – ואם היא אישה נורמלית, אז היא תתאפק. על כן, חשוב לדבר איתה לפני ולהסביר לה מה הכיוון. תזכרו, תקשורת טובה = סקס טוב.

מה שכולם רוצים לדעת הוא האם סקוורטינג הופך את האורגזמה שלה לטובה יותר, והתשובה לזה היא שממש לא בטוח. כלומר, תחושת השחרור קיימת, אבל האורגזמה היא אותה אורגזמה. "אין הרבה ראיות שמצביעות על קשר בין שפיכה נשית לאורגזמה משופרת", מסבירה ד"ר נידל, "זאת אומרת, יותר נוזלים לא אומרים שיש עונג גדול יותר. רוב הנשים לא שופכות נוזלים בזמן הסקס והאורגזמות שלהן עוצמתיות בדיוק כמו אלו שכן". מה שאומר שהרבה גברים רוצים לגרום לסקוורטינג רק בשביל תחושת ההצלחה וחידוש במיטה.

אז מאיפה מתחילים? מתחילים ברגוע. כלומר, להירגע. זה יכול להיות מאוד קשה בשביל מישהי, במיוחד בפעם הראשונה, לשחרר את כל ה'מטען' שלה בזמן הסקס. לכן, חשוב מאוד לייצר אווירה נטולת מתחים וסטרס. ד"ר מליסה פוגל, פסיכולוגית וסקסולוגית קלינית, אומרת שהכי טוב לתת לה לשכב על הגב ופשוט ליהנות מהתחושות שהיא מרגישה.

"מתחילים עם הפורפליי", מסבירה ד"ר פוגל, "חשוב לזכור שהפורפליי הוא לא רק בשביל ליצור אווירה רגועה בחדר השינה, אלא גם בשביל לגרות את נקודת הג'י באופן רציף ולאורך זמן". בשלב הזה, רצוי להשתמש בלובריקציה – כלומר, נוזלי סיכה. בזמן שאתם בטח חושבים לעצמכם שהנוזלים הטבעיים זה הכי טוב, לובריקציה היא טובה יותר לאורך זמן – ואתם אתם הולכים להיות שם המון זמן, כאמור.

"שימוש בג'לים למיניהם זה חשוב מאוד בשביל להכין את נקודת הג'י לרגע האמת ולמנוע תחושות של אי נוחות כתוצאה מחיכוכים", מסביר ד"ר פוגל, "ואל תתקמצנו, שימו על הפות, על האצבעות ועל כף היד. תרטיבו הכל ורק אז תתחילו לעבוד".

אחרי שהכנתם הכל וכולם רגועים - זה הזמן להתחיל לעבוד. חשוב לזכור שסקווירטינג קורה באופן טבעי אחרי גירוי ממושך של נקודת הג'י. כמה ממושך? בסביבות השעה. כן כן, שעה רציפה רק על נקודת הג'י. ד"ר פוגל ממליצה להתחיל עם מין אוראלי ומשם להמשיך עם אצבעות.

ד"ר פוגל מסבירה: "אחרי כמה דקות של מין אוראלי, כשהאזור 'מוכן', תחדירו את האצבע האמצעית שלכם בערך 5 ס"מ ותגרו את החלק העליון של הנרתיק בתנועות של 'בוא לפה'. אחרי כמה דקות של התנועה הזאת, אתם מוזמנים לנסות להכניס אצבע נוספת ולנסות וריאציות שונות של לחצים ותנועות".

אתם תדעו שאתם עושים עבודה טובה כשתרגישו את נקודת הג'י גדלה – זה אומר שבלוטות הסקין שלה מתחילות להתמלא בנוזלים. עכשיו, הגיע הזמן לשנות את התנוחה.

תחליפו מקום ככה שכף היד שלכם תהיה מונחת על הדגדגן שלה והאצבעות שלכם עדיין בפנים. ההחלפה הזאת אמורה מצד אחד להמשיך את הגירוי של נקודת הג'י וגם לאפשר לה להוציא את כל הנוזלים שהיא אגרה בפנים. "בשלב הזה", אומרת ד"ר פוגל, "תתחילו להזיז את היד שלכם למטה ולמעלה, ככה שהאצבעות מגרות את נקודת הג'י וכף היד את הדגדגן".

תמשיך ככה, תוך כדי שאתה שומר על קצב אחיד שמביא אותה לאורגזמה – בשלב הזה, זה אמור לקרות. ד"ר פוגל מדגישה: "יכול מאוד להיות שתצטרך להזכיר לה להירגע ו'לשחרר'. מעבר לזה, אתה יכול להשתמש ביד השנייה שלך בשביל ללחוץ מתחת לטבור שלה, מה שאמור לעזור לה להגיע לשפיכה".

כמובן שאם זה לא קורה על הפעם הראשונה, אין מה להתבאס - זה הגיוני לגמרי. שפיכה נשית זה לא משהו שבה באופן טבעי וזה דורש הרבה תרגול – שלא לדבר על הכנה נפשית. במידה וזה כן עבד לכם, אולי כדאי שתביאו סמרטוט.