אין תמונה
"זאת הדרך של התלמידים לצחוק על עצמם". ציטוטים: מנהל בית הספר התיכון בשבדיה

יש דברים שיכולים לקרות רק בשבדיה. סרטון באורך 8 דקות ובו תלמידות ותלמידי בית ספר תיכון בשבדיה מסתובבים עירומים בשטח בית הספר - סרט שבארץ סביר להניח שהיה מעורר מהומה גדולה - התקבל בשלוות נפש אצל מנהל בית הספר בו לומדים התלמידים העירומים, פטר גוסטבסון. "הדברים האלה קורים כל הזמן", אמר גוסטבסון. "אין שום דבר פסול בלהיות עירומים. זה עדיין מותר".

הסרט אותו צילמו התלמידים קיבל את השם הקליט "בנות האיכר". הוא נפתח בסצנה בה רואים תלמיד ושתי תלמידות במיטה, כאשר מהר מאוד מגלים שכולם עירומים מתחת לשמיכה. "אתם יודעים מה כרגע הבנתי?" שואלת אחת הבנות. "הערב זה הקברט שלנו. שוב שכחנו!".

התלמידות קופצות מהמיטה - עירומות, כאמור - ומתחילות במסע שמטרתו לאסוף את כל החבר'ה מעיסוקיהם השונים כדי להגיע לקברט. בדרך הן פוגשות בנות עירומות כפותות בטנדר, תלמידה עירומה שוכבת על סוס, תלמידות המציגות את גופן העירום לפרה ברפת, תלמידות עירומות שנוסעות על טרקטור וכן הלאה.

אין תמונה
"אין שום פסול בעירום". צילומים - מתוך הסרט "בנות האיכר" של תלמידי ותלמידות שבדיה

הסרט מגיע לסופו כאשר קבוצה גדולה של תלמידים חשופי חזה ותלמידות עירומות מגיעים לבית הספר, רצים פנימה, דופקים בצוותא על אחת הדלתות ונעלמים בפנים.

"אלה פשוט חבורת ילדים עירומים שעושים חיים"

אין תמונה
"מפריע לי חוסר השוויון - למה רק הבנות עירומות?"

ראוי לציין שהתלמידות, לאורך כל הסרטון, דואגות להסתיר את איבריהן המוצנעים בעזרת ידיהן. העירום עדיין מאוד בוטה, אבל האווירה לא אירוטית, אלא יותר הומוריסטית.

גוסטבסון מוסר שהקברט, אליו מתייחסים התלמידים בסרטון, הוא אירוע שהתלמידים אכן מארגנים מעת לעת, ובו הם נוהגים להציג את כישוריהם הסאטיריים. "הלילות האלה הם דרך לתלמידים לצחוק על עצמם ולהיות יצירתיים", אמר המנהל הליברלי. "אני חושב שהסרטון דווקא די נחמד. אף אחד לא משתכר; אין אלכוהול, אין סמים. אלה פשוט חבורת ילדים עירומים שעושים חיים".

מנהל בית הספר כל כך התרשם מהיצירתיות של תלמידיו, שהוא שוקל לפתוח קורס בקולנוע בבית הספר. "לתלמידים האלה יש משהו שהם רוצים לומר, אז אנחנו שוקלים לפתוח קורס שעוסק ביצירת סרטים". 

אין תמונה
"זה נחמד, הילדים האלה עושים חיים משוגעים"

את הסרט הראו התלמידים לראשונה באחד מערבי הקברט האמורים, לפני קהל של 30 איש. וכאשר הסרט הסתיים, הכוכבים והכוכבות פתחו את דלת האודיטוריום ופרצו פנימה - ניחשתם נכון, שוב עירומים.

לדברי גוסטבסון, כל התלמידים והתלמידות שמשתתפים בסרט סיימו את לימודיהם ב-2009, כך שכולם היו בני 18 או 19 כאשר הסרט צולם. מצד שני, המנהל בעצמו מציין את העובדה שהסרט כנראה צולם כאשר הם עדיין למדו - "אחרת לא הייתה להם גישה לשטח בית הספר ולמתקניו".

הדבר היחיד שהפריע למנהל בסרט היה האפלייה בין הגברים לנשים - בעוד הבנות מסתובבות בסרט עירומות, הבנים מסתובבים בלי חולצה, אך עם מכנסיים. "הסרט לא מאוזן", ציין גוסטבסון. "התלמידות האלה הן תלמידות מוכשרות - הן לא צריכות לרוץ עירומות כדי להוכיח משהו".

המנהל, שאולי נזכר שבכל זאת יש לו חובה מוסרית כלשהי, מוסיף שאם הוא היה יודע מראש על הסרט המתוכנן, הוא לא היה מאשר זאת. "אנחנו דורשים שהתלמידים יספרו לנו מה הם מתכננים לעשות, אבל במקרה הזה הם היו מהירים וצילמו את זה מאחורי הגב שלנו".

אין תמונה
"חבל רק שהם לא התייעצו אתנו קודם"
אין תמונה
"כל התלמידות היו בנות לפחות 18 כשזה צולם"
אין תמונה
"לתלמידים האלה יש משהו שהם רוצים לומר"
_OBJ
>> גרמניה: ניצלו מנהר קפוא אחרי סקס פרוע במכונית
>> אוקראינה: מפגינות טופלס מטפסות בפוליטיקה
>> בריטניה: פרסומת פורנוגרפית לחליפות
>> שוויץ: דוגמניות עירומות נגד מהגרות מוסלמיות