אישה שומרת מסורת (צילום: MShep2, Istock)
התעייפת מהמשחק? נסה לחזור בתשובה | צילום: MShep2, Istock

במשך שנים הם חרשו את המועדונים, הפכו לאמני פיק אפ וביססו את מעמדם כציידים שיכולים להכניס למיטה כל עוברת אורח – עד שנמאס להם, והיום הם נמצאים בזוגיות מאושרת עם אישה שומרת מסורת. כן אנשים, שלפו טלית ותפנימו את המגמה: יותר ויותר גברים התעייפו מהסטוצים ומאסו בבולשיט של הפיק אפ, ועתה הגיעה ההארה למצמץ לבורא ולחפש נשים מסורתיות – כאלה שרחוקות מיילים מדאווין הקלאבים וקרובות הרבה יותר לעונג שבת ולתורת ישראל. אז מה המקור של אותו מיני טרנד שמתגבש לו מתחת לחצאיות והאם מדובר בפטיש מגושם של שבעים שרוצים לפרוס עוד נישה? התכופפתי לתפילה ונזרקתי לברר.

מחפשים משמעות: "באיזשהו שלב הסטוצים מתחילים להימאס"

אסי, לשעבר צייד ותיק בחיל העקיצות והיום נעול עם צ'יקה מסורתית ומבסוט מכל הדלקת נרות, הוא הראשון שמתנדב להסביר את התופעה. "אין מה לעשות אחי, בשלב מסוים העסק מתחיל לחזור לעצמו ואתה מאבד את היכולת להתרגש כמו בהתחלה. אז בסדר, זיינת כוסיות וזיינת את זאת ואת זאת ואת זאת, חאלס! מגיע השלב אתה הופך לאדיש ובגלל שזה כל כך קל אז אין שום אתגר, אתה מבין מה אני אומר?"

בעצם מה שאתה אומר שזה שיותר מדי מין זמין גרם לך לעלות על שביס וללטף מצוות?
"אני לא אומר שחזרתי בתשובה או משהו, אבל כן גיליתי את האיכויות שיש בשמירת נידה וגם בשמירת שבת. כשהכרתי את חברה שלי זה היה לי מוזר בהתחלה שהיא לא שולפת החוצה את כל מה שיש לה והולכת חשוף, אבל דווקא זה מה שהכי עשה לי את זה בסוף. העובדה שצריך קצת להתאמץ ולא הכול מגיע בכזו קלות בסופו של דבר זה הרבה יותר מרגש מעוד כיבוש לאוסף שחוזר על עצמו".

האם הרווקות חובבות המחשוף צריכות להתחיל לדאוג? עדיין לא. "כל קהילת המוחצנות בתל אביב יכולה להירגע כי בטח שלא מדובר בטרנד, אבל ישנם יותר ויותר גברים היום שמחפשים נשים קצת אחרות, עם יותר זיקה למסורת," מחמצן קצת את הקביעה שירן מאורי, שמחזיק בבת זוג מסורתית אחרי שנים של קירחון משמעותי. "תראה, כמובן שצריכים לעשות את ההבדל. אם אתה מחפש סטוצים בלבד ואתה עדיין בקטע של לפרק מישהי אחרת כל ערב, אז אתה בטח מבסוט ממה שקורה בחוץ ומהקלות של השוק בשר של הפייסבוק וכל הפיק-אפס. אצלי השינוי קרה אחרי שמיציתי לגמרי את כל שוק הזה; זה הגיע למצב שמרוב שזה היה לי קל להשכיב מישהי זה כבר לא ריגש והפך להיות למשעמם טילים. חוץ מזה, כשזה מגיע לשלב שאתה רוצה בחורה למשהו רציני – ושאתה יודע בדיוק מה קורה במועדונים ואיך הבנות מתלבשות ומה הן עושות – אז זה מרתיע וקצת מבאס, וככה נוצר אצלי הצורך למצוא מישהי עם קצת זיקה למסורת וקצת צניעות. זוג חברים סידר לי בחורה שהיא שומרת מסורת, ומאז אני איתה. תאמין לי שהאיכויות של בחורה כזו שווים יותר מאלף מתקרחנות בברקפסט".

הצד הנשי: "החוויות המיניות הן אלה שגרמו לי להתחזק"

נבלום רגע את ההכללה הקשוחה ונסגור את המכסה על הרפש שמרוקנים פה על הבייבס של העיר הגדולה, ונבהיר שתל אביב עוד לא עולה באש והמשיח עוד לא דופק פה רייסים ברחובות. אבל מה שכן מתניע פה אצל חלק נכבד מגברי העיר זה איבוד היכולת להתרגש אחרי שנים של זימה לכל דורש – וזה למה בנות עקיבא הפכו פתאום לערך מבוקש בוויקיפדיה של המוג'ו.

שלוש בחורות במועדון (צילום: אור גץ, istockphoto)
לא יכול לראות אותן כבר? לך תתחזק | צילום: אור גץ, istockphoto

"סוף סוף הגברים מתחילים להבין שכנראה שמי שדורש צניעות וטוהר ידע על מה הוא מדבר ויש סף מסוים לכל ריגוש," את הזווית הנשית מביאה זוהר, חוזרת טרייה בתשובה. "מאז שאני זוכרת את עצמי הייתי חזק בכל תרבות המין הזמין והפיק אפ, ותאמין לי השם ירחם עשיתי והתנסיתי בכל מה שרק אפשר. אבל מה, אז את חוזרת הביתה ומרגישה ריקנות כזו ששום סטוץ או עוד חוויה לא יכולה לפתור – וככה באמת התחלתי להתחזק. עכשיו זה מתחיל לקרות גם לגברים, שמרגישים כמה זה מזויף ומחפשים את הטוהר ואת הצניעות והאיכות שהדת דורשת מהנשים שלהן, ואין יותר מבורך מזה. כמובן שכל הציניים ייקחו את זה למקום של חזרה בתשובה בכפייה וכל השטויות האלו אבל זה ממש לא הכיוון, אנשים מחפשים קצת ערך גם בבת זוג שלהם ואת זה הם מוצאים אצל נשים עם זיקה למסורת".

לא רק בגלל המוסר: "אין יותר סקסי מבחורה צנועה"

אין תמונה
אביתר בנאי. היה שם

מסתבר שגם בתוך השינוי המוסרי מסתתרים חתומי פטישים שנמשכים לבחורות דתיות מסיבות אחרות לגמרי. אולי זה החצאיות הארכות, הפנטוזים על מה שמסתתר מאחורי הכיפתור עד הגרון או סתם אגדות אורבאניות על הכישורים והיצר המיני של הקהילה, שמספיקות להבעיר חלציים אצל מספיק רעבים. "תשמע אין דבר יותר מחרמן מלראות בחורה דתייה," מקציף עלי ריר שגיא, שמנוי על פטיש לז'אנר. "דווקא זה שהן מכוסות ולא חושפות את הכול זה הרבה יותר עושה את זה מאשר מישהי שהכול אצלה בחוץ. לא סתם אומרים להשאיר מקום לדמיון ותאמין לי אחי שזה מה זה נכון, ככה זה הרבה יותר מדליק. חוץ מזה שבחורות דתיות – לא כאלו ששומרות את עצמן לחתונה – הן אש במיטה".

יש עלייך אסמכתא לאשר את העניין או שאתה כולך בשמועות?
"מה זה יש ועוד איזה. אני הולך רק עם בחורות דתיות ואני גם יוצא למקומות שהן יוצאות. תקשיב לי ותקשיב לי טוב – הן בחורות מלאות יצר ותשוקה ולא רואות ממטר אף חילונית, וגם אלו שכן שומרות מגע יודעות לפנק את הגבר בדרכים אחרות. בקיצור חבל על הזמן".

אז לא בטוח איזו סיבה יותר רלוונטית, אבל אין ספק שלא חסרים גברים שהחליטו לחצות את הגבול ולחזור לדרישות הכתובים – מתוך ידיעה ברורה שאת מה שהם צריכים רק בחורה דתית יכולה לספק. אסי מסכם את התחקיר וקובע: "אני חושב שכל גבר עמוק בפנים, אחרי שהוא מיצה את הבלגן, מייחל לאישה עם ערכים ומוסר ופחות קפריזות ושריטות – וזה יש אצל בחורות ששומרות מסורת בעיקר. אני עברתי לכיוון הזה ומסתבר שיש עוד רבים שחושבים כמוני".

 >> וחזרה בשאלה: טרנד היחסים הפתוחים וחילופי הזוגות צובר תאוצה