דוגמנית בתנוחה סקסית (צילום: iconogenic, Istock)
בתמונה: האקסית. מחוץ לתמונה: אתה. וטוב שכך | צילום: iconogenic, Istock

האקסית, כשמה כן היא - תיק X לא סגור מן העבר, שנוטה לחזור לחייך במחזוריות קבועה ולרצות סקס. אתה מסכים, כמובן. אין לך משהו יותר טוב לעשות, וגם, אתה כל כך חרמן, שאתה לא רואה שמתחת להצעה המפתה הזאת מסתתרת בעיה. סליחה - אתה לא רוצה לראות. בינינו, היית יכול לקרוא עיתון דרך הקומבניזון השקוף שהיא לובשת.

1. האקסית המיתולוגית

המיתולוגית היא אחת שהיית איתה הרבה זמן, בדרך כלל בשנות העשרים המוקדמות שלך. אחת שהיה לך כל כך טוב איתה עד שלא יכולת להימנע מלהשוות אליה כל אישה חדשה שהיכרת. יש לך ממנה המון זכרונות, מתנות, מכתבים ותמונות, וכמובן שאתם בקשר- אחרת איך תגן על עצמך מלפתח אינטימיות אמיתית עם מישהי אחרת?

2. האקסית הביולוגית

אירונית, לשכב עם אם ילדיך שעדיין מאוהבת בך זה הכי לא מומלץ.
מצד שני, ממילא אתה כבר משלם מזונות.

3. האקסית הפתולוגית

 הפתולוגית היא חרא בן אדם. היה לך רע איתה כמו שלא היה לך רע בחיים שלך, היא דפקה לך את הביטחון, דרכה לך על האגו וזרקה אותך לכלבים. ועדיין, שנים אחרי שנפרדתם אתה עדיין חושב עליה, מקווה שיום אחד היא תחזור על ארבע ותכה על חטא. כל מה שאתה רוצה זה עוד הזדמנות לתקן את מה שהתפקשש.

אז שכח מזה. כל מה שיקרה אם היא תבוא זה שתשכב איתה, והיא יודעת בדיוק איך לעשות לך טוב. והכי גרוע, היא הרבה יותר כוסית היום ממה שזכרת. אז יש רק דבר אחד נכון לעשות בקשר לזה: לשחק את ההארד טו גט ולתת לה להזיע. ואז להגיד לה: "מצטער, לא יכול. אני אוהב את החברה שלי", ולהראות לה את הדרך החוצה. ואז לשפשף עד שתצמח לך יבלת. אבל עדיף שתכאב לך היד מאשר יישבר לך הלב, לא ככה?

4. האקסית הכרונולוגית

היא מותק של בחורה, אתה באמת לא מבין למה לא יכולת להתאהב בה עד הגג, אבל זה פשוט לא היה זה. אין על מה לשים את האצבע כשמחפשים אשמים אבל מה שבטוח, הזמן הוא מילת המפתח. הכרונולוגית היא אחת שפקטור הזמן מגדיר את היחסים איתה: כמה זמן הייתם ביחד, לפני כמה זמן נפרדתם וכמה זמן יעבור עד שתתאהב במישהי חדשה.

אז שמע: רק לפני שבועיים נפרדתם, הגיוני שתתגעגע, אתה מבואס, אתה לבד, היא מוכנה ללקק את הפצעים שלך במקומך, שלא לדבר על זה שהיא מגיעה למקומות שאתה לא. בקיצור, הדבר הנכון הוא לא לשכב איתה, כי בשביל מה, אבל נבין אותך אם לא תקשיב לנו.

5. האקסית הפרהיסטורית

הפרהיסטורית היא אחת שנפרדת ממנה כשהיית ילד. אתם בקשר מדי פעם, כלומר כשהחבר שלה מרשה לה לדבר איתך, או כשהיא נפרדת ממנו. כמו לכל הדברים בעלי הוותק, יש לה פינה חמה בלב שלך. אתה לא מרגיש אליה שום דבר רומנטי. היא ביתית ונוחה, נחמד להתכרבל איתה בבית, המגע שלה מוכר ונעים, אתה לא זוכר למה היית מאוהב בה, ועוד פחות מזה למה נפרדתם. היא כמו נעל בית ישנה. אתה לא תזרוק אותה לפח גם אם תתרפט לה הסולייה, אבל מצד שני גם לא תצא איתה מהבית. ונחמד שם בחוץ, תדע לך.

מעשנת סיגר (צילום: ranplett, Istock)
הסיגר שאחרי | צילום: ranplett, Istock

6. האקסית הפסיכולוגית

עזבת אותה בשביל מישהי אחרת. נוהגים לחשוב שעדיף להיות זה שעוזב, אבל זה לא מדויק כי נטל האחריות נותר על כתפיך. חוץ מזה, היא אוהבת אותך בכזאת התמדה שאתה נאלץ לתהות אם לא עשית טעות. עם האקסית הזאת אתה נוטה לשכב מתוך אשמה. וגם לצאת איתה, ולנחם אותה כשהיא מבואסת ולהרוג לה ג'וקים. הסיכון העיקרי שאתה לוקח הוא חסימת האופציות העתידיות - לא נעים לך לצאת עם מישהי אחרת בזמן הזה, וגם למי יש זמן, היא אצלך ארבעה ימים בשבוע!

7. האקסית הגינקולוגית

זאת שהיית מאוהב לא בה, אלא בכוס שלה. לכל גבר יש אחת כזאת, שיש לה עליונות של מטה על כל האחרות, אבל מה, למרות זאת, להכעיס, בכל פעם שרצית לגעת בה בדיוק היתה לה פטרייה, או כאב ראש, או מחזור. יצא ששכבתם בממוצע פעם בחודש, בסוף היא עזבה אותך, ואתה מרגיש החמצה. אז אתה רוצה לשכב כדי להראות לה מה היא הפסידה. האקסית הזאת מטילה עליך אמנזיית-מיטה חמורה: אתה זוכר לה רק לילות מופלאים ומיוזעים, ובסוף עלול לחזור אליה בלי לשים לב, להישאר לא מסופק ולהצטער על כך מרות.

8. האקסית האוליגרכית

כן, היא מאוד מאוד מאוד עשירה. אם היית נשאר איתה כבר לא היית גר איפה שאתה גר, לא היית מרוויח כמו שאתה מרוויח, ולא היית מבלה את החופשים שלך בקלאב מד תורכיה, אלא בסקי בקרושוול. והיא גם מטופחת מאוד ובעלת זוהר פנימי הנובע מכרטיסי האשראי המוזהבים המתגוללים בארנקה. מובן לגמרי למה אתה מתפתה כל פעם לשכב איתה. השאלה היא למה עכשיו, כשזה כבר לא נותן לך כלום? עם אקסית עשירה לא מזדיינים, מותק שלי, לאקסית עשירה חוזרים.