סטורמי דניאלס, כוכבת פורנו (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
רוצה להחזיר את החיילים מעיראק. סטורמי דניאלס | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

פנינה רוזנבלום רצה לכנסת? בקטנה. אורלי לוי בשידור ישיר בערוץ 99? לא מרגש. הדברים הגדולים באמת מתרחשים כרגיל בארצות הברית: סטורמי דניאלס, שחקנית פורנו ידועה וזוכת פרס הגולדן ג'י-סטרינג של פנטהאוס, הולכת להיות אחת האטרקציות המעניינות ביותר של המרוץ לסנאט האמריקאי שייערך ב-2010 – ולא רק בגלל שהיא שחקנית פורנו. דניאלס רוצה להתמודד על המקום של לואיזיאנה בסנאט, מה שאומר שהיריב הפוליטי שלה יהיה דייויד ויטר, הרפובליקני השמרן שמצד אחד רץ בשם ערכי המשפחה ונגד סמים, ומצד שני נתפס בעבר עם זונות.

סוכנות איי.פי דיווחה השבוע שדניאלס שוקלת ברצינות להתמודד מול דייויד ויטר, שכרגע מחזיק את כיסא הסנאט של לואיזיאנה. "לאלה מכם שלא מכירים אותי, אני מציעה לכם לא לחפש אותי בגוגל עד שאתם מגיעים הביתה," הזהירה שחקנית הפורנו את הקהל שהתאסף לראות אותה נואמת במסעדה בניו-אורלינס. לעיתונאים שהתקרבו לצלם אותה היא אמרה שאם הם יתקרבו עוד קצת הם יצטרכו לתת לה טיפים.

דניאלס עוד לא התחייבה על המועמדות או על מפלגה פוליטית, אבל אין ספק שהיא רצינית בעניין. היא משקיעה כספים כדי לשמוע מה הציבור חושב עליה, יש לה אתר פעיל והיא מתעקשת שכל המאמץ הזה לא נועד כדי לקדם את הפורנו שלה.

המצע של דניאלס? נושאים גדולים וחשובים. היא רוצה להביא את החיילים מעיראק מוקדם יותר הביתה; להחליף את מס ההכנסה הפדראלי; להעלים מהאינטרנט פורנוגרפיית קטינים ולמנוע מילדים לראות סרטים כחולים. בנושא ויטר היא אומרת ש"הוא רץ לסנאט כשהוא מתבסס על ערכים של משפחה וחינוך נגד סמים, ואז הוא נתפס עם זונות. אתם יכולים לקרוא לי מה שתרצו, אבל לפחות אני לא צבועה".

ויטר, אגב – שמסרב להתייחס לסקנדל הזנות שהתגלה ב-2007 – מסרב גם להגיב על המועמדות האפשרית של דניאלס. יועצים פוליטיים בסביבתו של ויטר לא מאמינים שדניאלס תהווה איום על המשרה שלו, אבל הם בכל זאת היו מעדיפים ששחקנית הפורנו תחזור בה ולא תרוץ לסנאט.

במקרה ותהית, זאת לא הפעם הראשונה ששחקנית פורנו רצה לתפקיד פוליטי. ב-2003 השחקנית מארי קארי רצה לתפקיד מושלת בקליפורניה. היא הגיעה למקום מכובד (10 מתוך 135 מועמדים) ומי שניצח אותה אז היה ארנולד שוורצנגר. פוליטיקה ראויה, לא?

סטורמי דניאלס (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
לא היית מצביע לה? | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

ומה העיתונאים חושבים? הם הקשיבו בנימוס לדניאלס אבל התעניינו יותר בקריירה הזוהרת שלה (אחד הסרטים הידועים שלה הוא Operation: Desert Stormy). מסתבר שדניאלס רצינית בכל מה שהיא עושה: היא כתבה וביימה מספר סרטי פורנו וזכתה בכמה וכמה פרסים בתעשיית הסרטים למבוגרים. הקהל שהקשיב לה הסכים לפחות בדבר אחד: היא הרבה יותר יפה מדייויד ויטר.