שם: קונור מקגרגור.

אבל אתם מכירים אותו בתור: הג'ינג'י ההוא מאירלנד שאתם מתים לראות אותו מפסיד - אבל הוא פשוט אף פעם לא מפסיד.

ועכשיו ברצינות: מקגרגור הוא לוחם ה-MMA הכי מוצלח ומצליח שפועל כיום בענף הלחימה המאורגנת. לאורך הקריירה המקצועית שלו, מקגרגור שלט בכל קטגוריה שהוא התאמן אליה וזכה בשתי אליפויות בארגון ה-UFC: אחת בקטגוריית Lightweight (במשקל של עד 70 ק"ג) והשנייה בקטגוריית Featherweight (במשקל של עד 66 ק"ג). חוץ מזה, הוא הלוחם שהכניס הכי הרבה כסף לאירועי PPV (שלם וצפה) בהיסטוריה של ענף ה-MMA.

שלט על מי? הוא לא הפסיד לפלויד באוגוסט? אל תדאגו, נגיע גם לזה.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

אז מאיפה הגיע המקגרגור הזה? הג'ינג'י הידוע לשמצה נולד בדבלין ביולי 88' למשפחה ממעמד הפועלים. כילד, הוא היה מאוד אתלטי ונהג לשחק כדורגל בביה"ס היסודי. למרות זאת, מקגרגור מספר שהילדות שלו הייתה קשה ושילדים אחרים נהגו להציק לו. למעשה, כך הוא נכנס לענף הלחימה. בראיון לאתר האינטרנט Irish Boxing הוא סיפר שחוויותיו כילד בדבלין "לימדו אותו את כל היסודות של להיות לוחם מוצלח בימינו".

ומה שמעתי שהוא היה אינסטלטור? כן, זה נכון. לפני שהוא הפך ללוחם ה-MMA הכי מצליח בעולם, הוא היה בהתלמדות להיות שרברב. השנה הייתה 2006, מקגרגור היה בן 18 וזה היה מקור הפרנסה היחיד שלו – והוא כמובן שנא כל רגע. באותה תקופה גם הייתה לו מערכת יחסים מעט מתוסבכת עם אביו. קונור רצה לממש את החלום שלו ולהפוך ללוחם MMA, אבל אבא שלו התנגד והפציר cu לנסות לפתח קריירה במקצוע לגיטימי. בראיון לאתר האינטרנט SI מקגרגור התייחס לאורח החיים בעבודת 9 עד 5 ואמר: "כן, אדוני. לא, אדוני. מחתים כרטיס, יוצא הביתה. למה אתה מאחר? למה לא הגעת לעבודה? בני אדם לא אמורים לחיות כך" – אגב, זה הפך לאחד הציטוטים הגדולים שלו.

טוב-טוב, עזוב שטויות. מה המאזן שלו? לאורך הקריירה המקצועית של מקגרגור בזירת האוקטגון הוא ניצח 21 פעמים, 18 מהם היו בנוקאאוט או בנוקאאוט טכני. הקרב הראשון שלו באופן מקצועי היה בשנת 2008 בארגון שנקרא Cage of Truth, שם הוא ניצח את יריבו בסיבוב השני בנוקאאוט טכני. בתחילת העשור, מקגרגור נלחם בשורה של ארגוני MMA קטנים ברחבי אירלנד ושאר אירופה, שם הוא זכה להצלחה גדולה. באחד מאירועי ה-IFC 4, הוא אפילו הצליח לתת נוקאאוט ליריב שלו בתוך 4 שניות בלבד. בסופו של דבר, הוא חתם ב-UFC בשנת 2013. עד כה, היו לאירי 10 קרבות בארגון ומתוכם הוא ניצח 9 פעמים.

ומי היה היחיד שזכה לסתום לו את הפה? נייט דיאז, שהכניע אותו בחניקה אחורית במרץ 2016 – אבל אחר כך מקגרגור ניצח אותו באוגוסט (אם כי כתוצאה מהחלטת שופטים).

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Stay hydrated.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

ותגיד רגע, משתלם לקרוע ל-18 אנשים את הצורה באוקטגון? אם אתה מקגרגור, אז כן – ואפילו מאוד. כאמור, האירי הוא הלוחם שהכניס הכי הרבה כסף באירועי PPV לענף ה-MMA. לאורך הקריירה שלו, הוא השתתף ב-4 מתוך 6 אירועי ה-PPV הכי רווחיים ב-UFC. לצורך העניין, כ-1.65 מיליון אנשים ראו לנכון לשלם על הצפייה בקרב החוזר שלו מול נייט דיאז ב-UFC 202 (אירוע שהכניס למעלה מ-7.6 מיליון דולר רק ממכירות הכרטיסים), שזה 283 אלף יותר צופים מה-PPV השני הכי מוצלח בארגון. אגב, מקגרגור השתתף בקרב המרכזי בשני האירועים הללו – לא רע בשביל ילד כאפות מהיסודי.

בשנת 2017, מגזין פורבס קבע כי מקגרגור הכניס יותר כסף מכל אתלט אחר בעולם – כולל הכדורגלן הפורטוגזי רונאלדו. המשכורת השנתית שלו היא כ-27 מיליון דולר, לא כולל חסויות למיניהן (שזה כנראה עוד 7 מיליון דולר). על פי ההערכות, הלוחם האירי הרוויח בקרב שלו מול פלויד מייוות'ר ב-100 מיליון דולרים – אולי ההפסד הכי משתלם בהיסטוריה של האנושות.

אז מה היה הקטע עם מייוות'ר? ככל שהפופולאריות שלו ב-UFC עלתה, כך גם נתנו לו יותר הזדמנויות לפתוח את הפה שלו על אנשים אחרים. בראיון למגזין Esquire, מקגרגור טען (וכנראה שבצדק) שאין לפלויד מייוות'ר סיכוי נגדו בזירת האוקטגון. "אם אתה שם אותי אחד-על-אחד מול פלויד אני אהרוג אותו בפחות מ-30 שניות", הוא אמר. תחילה, מייוות'ר לא התייחס לפרובוקציה ברצינות וטען שמקגרגור סתם מנסה להשחיל את שמו לכותרות – אבל פרובוקציות הן כאמור השם האמצעי של הלוחם האירי.

השיא הגיע בדצמבר 2016, כשמקגרגור קיבל רישיון ממדינת קליפורניה להילחם בזירות אגרוף במדינה – רק כדי להוכיח למייוות'ר שהוא מוכן לפגוש אותו אפילו במגרש הביתי שלו, אם יש לו אומץ. זה, כמובן, היה הקש האחרון ששבר את גב הגמל. בפברואר 2017, דווח שמקגרגור הולך להיכנס לזירת האגרוף עם פלויד מייוות'ר, האלוף הבלתי מנוצח למשקל שלו.

נו, ומה יצא מזה? הוא הפסיד בסיבוב העשירי אחרי שהשופט עצר את הקרב – וכאמור, הרוויח 100 מיליון דולר!

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

ומה הוא עושה עם כל הכסף הזה? נתחיל עם המכוניות: מקגרגור אוהב לצחוק על זה שבעבר הוא היה צריך לעלות על 40 קווי אוטובוס רק כדי להגיע למכון כושר. היום הוא כל כך עשיר שהוא נוסע למכון הכושר עם 40 אוטובוסים. לאירי יש אוסף מכוניות בשווי מיליוני דולרים, כולל שני דגמי רולס רויס ורכב ספורט מסוג מקלארן. מעבר לזה, הם גם דאג לקנות כמה רכבים לאנשים הקרובים לו, ביניהם הוריו ושותפו העסקי – כמה נחמד מצידו.

האירי יושב טוב גם מבחינת נדל"ן. בבעלותו של מקגרגור אחוזה במחוז קילדייר שבאירלנד, ששוויה מוערך ביותר ממיליון וחצי דולר. חוץ מזה, יש לו גם אחוזה בלאס וגאס אותה הוא מכנה: "MacMansion". יש בה שישה חדרי שינה, נוף פנורמי על העיר, בריכה פרטית באורך 15 מטר וספא שמסוגל לאכלס עשרה אורחים.

ומה לגבי החליפות? אכן, מקגרגור אף פעם לא יעזוב את ביתו בצורה מרושלת. הלוחם האירי מתמיד לצאת מהבית לבוש בחליפות אקסצנטריות בלשון המעטה, ונוהג ללכת עם שעון כיס שעשוי מזהב טהור. הוא גם אוהב להשתעשע (או שלא, מי יודע?) עם האמירה כי "שלושה אנשים היו צריכים למות כדי להכין את השעון הזה". מבין השעונים שנראו על הלוחם האירי, היו גם כמה של המעצבים אודמרס פיגה, פראנק מולר, פאטק פיליפה וכמובן רולקס. בנוגע לחליפות: הוא משלם על כל אחת בין 4,000$ ל-10,000$ ומזמין לפני כעשרה מהן לפני כל מסיבת עיתונאים – כולל אחת שכתוב עליה "Fuck You" באותיות קטנות. ב-2014 הוא אפילו זכה בפרס "הגבר הכי סטייליסט" בתחרות פיטר מארק וי.איי.פי סטייל. בנאום הניצחון הוא אמר: "לא אשקר לכם, ידעתי שאנצח".

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on