היום זה אולי נשמע קצת תלוש, אבל בשיאו ניקולס קייג' - אחד השחקנים הכי מפורסמים בהוליווד - גם היה מהרווחיים ביותר, עם הון שהוערך ב-150 מיליון דולר. הבעיה היחידה הייתה שקייג' אהב  לבזבז את המיליונים עוד יותר מאשר שהוא אהב להרוויח אותם.

תוך שנים אחדות קייג' הצליח לבזבז מיליונים מההון שלו, והוא הוציא אותם על הרכישות הכי הזויות בעולם - מה שגם גרם לו, בסופו של דבר, להיכנס לחובות בשווי 6.3 מיליון דולר מול מס הכנסה.

בראשית דרכו הבזבזנית קייג' רכש הרבה נכסים, כמו טירה באנגליה שעלתה 10 מיליון דולר ואחוזות פאר בלאס וגאס וקליפורניה. בשלב כלשהו קייג' החזיק ב-15 בתי מגורים כאשר זו שבלאס וגאס הייתה שווה 8.5 מיליון דולר וזו שבקליפורניה הייתה שווה 25 מיליון דולר. אבל הנכס הכי מוזר שרכש דווקא עלה הרבה פחות - 3.4 מיליון דולר. אז למה זו הייתה קנייה מיותרת שהובילה אותו למסלול החובות? כי לא הייתה לא שום כוונה לשכון בבית רדוף רוחות.

בית רדוף רוחות רפאים (צילום: שאטרסטוק)
שווה כל שקל. אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק

קייג' קנה את הבית ההוא - "אחוזת ללורי" - שבניו אורלינס משום שהוא נחשב בעיני רבים לבית הכי רדוף ובעל פעילות על טבעית בארה"ב. ומשום מה הוא היה חייב את התענוג הזה לעצמו. הוא גם קנה אי נטוש באיי הבהאמה בעלות 3 מיליון דולר - שימושי.

עוד ברכישות הלא מוסברות שלו: 450,000 דולר על למבורגיני של שייח' איראני שמת, 150,000 דולר על תמנון מחמד, עוד 150,000 דולר על הקומיקס הראשון של סופרמן והנפילה הכי גדולה - 276,000 דולר על גולגולת של דינוזאור. למה זו הייתה נפילה, אתם שואלים? כי על פי השמועות, הוא ניצח את לאונרדו דיקפריו בהצעה שלו על הגולגולת, רק שהניצחון הזה הפך להפסד מר ומביך אחרי שהתברר שמדובר בחפץ גנוב שקייג' היה צריך להחזיר לממשלת מונגוליה.

אבל חכו, זה לא הכל: קייג' רכש גם מצבה בגובה שלושה מטרים ליום בו ייפרד מהעולם ומספר ראשים מכווצים. אולי זה כדי שלא יהיה לו משעמם לבד שם למטה.