אייל ברקוביץ'
מצוין בכדורגל, לא פחות טוב ברטוריקה. ברקוביץ' במדי סלטיק | צילום: Ben Radford, GettyImages IL

אייל ברקוביץ' (40) הוא בין הכדורגלנים הבולטים שלנו מקום המדינה, אם לא הבולט שבהם. בניגוד לרוב כדורגלני העבר שפרשו ונעלמו מחיינו, ברקוביץ' כאן כדי להישאר. עם אין ספור הופעות תקשורתיות, מאבק ציבורי שניהל נגד ההתאחדות לכדורגל (לא לפני שניהל קמפיין למינויו למאמן הנבחרת) ובילויים אין סופיים במדורי הרכילות ובעיתונות הספורט – זה כוכב שלא מתכנן לפרוש לפנסיה בקרוב. למרות שלפי הדיווחים בקריירת הכדורגל שלו הרוויח מיליוני דולרים, הוא ממשיך בקריירה ענפה גם היום ונראה שעם סניף בית קפה שרכש בחודש מרץ השנה במיליון שקלים, הופעות בפרסומות וניהול בית ספר לכדורגל – האנרגיה של "הקוסם" לא נגמרת.

מי זה – נדמה שגם למי שלא אוהב כדורגל לא צריך להציג את ברקוביץ'. הקשר המחונן שהחל את דרכו במכבי חיפה (שם נבחר לשחקן העונה), היה בעל קריירה מפוארת בבריטניה (נבחר במקום העשירי ברשימת הקשרים הגדולים בתולדות הליגה האנגלית) והעביר גם עונה אחת במכבי תל אביב. הקריירה שלו בתחום הכדורגל דומה להמשך הקריירה שלו בתחומים אחרים: רועשת. בקריירת הכדורגל הוא זכור גם כמי ש"חיבק" את אשכיו של איציק זוהר וגם זכה לבעיטה בראש מכדורגלן מוערך באנגליה. מאז פרישתו הוא בעיקר נעזר בפה שלו ואומר תמיד מה שהוא חושב (או לא חושב). והפה, כמו הרגליים, גם הוא מפיק ככל הנראה הכנסות לא רעות.

עסקים – את עיקר הונו, לפחות זה ההתחלתי, הרוויח מכדורגל. דווח שהרוויח מיליוני דולרים בקריירה (כאשר לפי דיווחים מסוימים מדובר ב-15 מיליון דולר). יש לו כיום סניף של בית הקפה "ארקפה", אותו רכש במיליון שקלים. מעבר לכך ידוע על בית ספר לכדורגל, על פרסומות שהופיע בהן (כמו למשל זאת של ישראכרט) ועל קריירת תקשורת ענפה. לאחרונה דווח כי קיבל 400,000 שקלים בגין תביעה שהגיש נגד בקרדי, משקה אותו רצה לייבא לארץ. כמו כן, פורסם כי קיבל בעבר 30,000 דולר לשבוע מהטוטו. סביר להניח שהוא משתכר יפה מעבודתו בערוץ הספורט, בתוכנית הרדיו ובעיתון. בעבר פרסם ספר, אשר עליו הוא מקבל תגמולים.

לצדו – האישה טלי, אותה הכיר בגיל 16. לשניים יש בת ועוד שני בנים בגילאי העשרה שלהם. יש לו גם אין ספור חברים בעולם הספורט, המוזיקה והעסקים. את יום הולדתו ה-40 חגג השנה בהופעה של ישי לוי, והוא נצפה גם בהופעות של משה פרץ.

לפוזה – וילה מפוארת בשכונת דניה בחיפה, אשר לפי דיווחים עליה בעבר כוללת מעלית, חצר, שער כדורגל, שלושה מפלסים, 400 מ"ר בנויים על שטח של יותר מדונם וגם פוסטר של תמונה עם מראדונה. לכך יש להוסיף 20 בקבוקי שמפניה בהם זכה כאשר היה איש המשחק באנגליה. באנגליה דווח שנהג על בנטלי, מכונית חביבה שמגיעה לעלות של כמיליון שקלים. גם בארץ הוא ככל הנראה לא נוהג על סוזוקי אלטו.

איך אנחנו עוזרים לו – בישיבה בסניף בית הקפה שלו (אותו אחיו מנהל), בשליחת הילד לבית הספר לכדורגל, בקניית הספר שלו וברכישת שמלה שאשתו עיצבה – אנחנו עוזרים באופן ישיר יחסית. גם כשאנחנו צופים בערוץ הספורט או מאזינים לתוכנית שלו ברדיו אנחנו עוזרים, באופן עקיף יותר.

אייל ברקוביץ' - יום הולדת לאביב משה
יודע גם ליהנות מהחיים | צילום: אלעד דיין

מה היית יכול לקנות עם הכנסותיו – אנחנו לא יודעים בדיוק מה הכנסותיו הקבועות כיום, לכן נחשב בחלק זה לפי 15 מיליון דולר שנטען בעבר שהרוויח בקריירה שלו בבריטניה. לפי חישוב של כ-60 מיליון שקלים, ברקוביץ' יכול לקנות 60 סניפים של ארקפה. אם מנוי למשחקי הנבחרת במוקדמות המונדיאל עולה 450 שקלים, הוא יכול לרכוש כ-133,333 מנויים.

האם הוא גבר? התשובה האוטומטית היא כן. שחקן נשמה בנבחרת שתמיד נתן לה את כל כולו למרות שלא היה חייב, אחד שמדבר את מה שעל ליבו בכל הזדמנות בלי לדפוק חשבון לאף אחד ובעיקר בחור שבנה את עצמו בזכות הכישרון שלו, הרוויח טוב ומגיע לו. אלא שבצד היתרונות, יש גם חסרונות. הוא לא ממש שם על אנשים אחרים, כשלא תמיד זה ראוי. הוא הורשע בתקיפת מאמן שלא העלה את בנו לשחק, ולזה חייבים להתייחס. 8 מתוך 10.

>> 11 מיליון שקל בשנה: נכנסים לכיס של עומר אדם
>> לכל הכתבות במדור "איפה הכסף?"