עומר אדם
עצמאי וצנוע. עומר אדם | צילום: דורון עדות

עומר אדם, אוטוטו בן 19, הוא כבר מיליונר. לפי דירוג פורבס, בשנה שעברה הוא הרוויח כ-10.9 מיליון שקלים. גם אם לא כל שקל הלך לכיסו, אין ספק שבגיל צעיר מאוד אדם – נצר למשפחה צבאית בעלת עבר מפואר בתחום – הוא אדם מבוסס, וגם מסודר כלכלית, כפי שעולה מהדיווחים על התנהלותו הכספית. אז מאיפה מגיע כל הכסף, מה הוא עושה איתו ומה הוא עושה עם 60 מיליון צפיות בערוץ היוטיוב שלו? נכנסים לכיס של אחד המיליונרים הצעירים בארץ.

מי זה – הזמר שפרץ לתודעה בכוכב נולד לאחר שהועף בגלל רמאות בטופס הרישום, הוא כיום כבר שם דבר בעולם הזמר המזרחי. המופיע הצעיר ביותר בקיסריה, הראשון שעשה זאת לפני גיל 18, כבר לא נמצא הרחק מאייל גולן ודודו אהרון ברשימת הזמרים המרוויחים (נמצא, אגב, מעל שלמה ארצי, שלומי שבת ושרית חדד). למרות סוללה של אנשים שמקיפה אותו, נראה שהוא שולט בענייניו – כך למשל דווח שכאשר שני נגנים לא ניגנו במוטיבציה מספקת לפי אדם, החליט לפטרם ללא התלבטות. אדם התגייס לפני מספר חודשים, ולצד ה'קריירה הצבאית' ממשיך בהופעות ובתחזוק הקריירה.

עסקים – עסקיו הם כמובן כולם, לפחות ככל הידוע בשלב זה, מתחום המוזיקה. עבור הופעה פרטית הוא גובה – לפי פרסומים – כ-35,000 שקלים (ואף יותר, כאשר לוועד עובדים המחיר עשוי להגיע ל-120,000). בהופעה בקיסריה גרף רווח (ברוטו) של כ-2 מיליון שקלים, ואלבום הבכורה שלו – "נמס ממך" – הפך לאלבום פלטינה. יש לו באמתחתו מאות אלפי הורדות סלולריות, מקור הכנסה נוסף, כאשר לפי דיווחים שונים הוא מופיע כמעט בכל יום. לפי פורבס היקף ההכנסות שלו היה 10.9 מיליון שקלים בשנה שעברה, כאמור. לפי דיווחים אחרים הוא מגלגל 4 מיליון בשנה "בלבד". גם אם לא ברור הסכום המדויק אותו הוא מרוויח, מדובר בסכומים גבוהים במוזיקה הישראלית – ובטח לזמר אשר לפחות מבחינת קילומטראז' העשייה שלו נמצא בתחילת דרכו.

לצדו – לשמחתן של המעריצות, לפני כשנה הוא וחברתו נפרדו וכרגע אין מישהי (ככל הידוע בשלב זה, ומבלי להתחייב). לפני כשלושה חודשים הגיע למסיבת יום ההולדת של בר רפאלי עם פרחים בשווי 10,000 שקלים.

לפוזה – בראיון שנתן ל-mako לפני מספר חודשים הקפיד להראות שהוא שומר על צניעות, וכך הוא באמת מנסה לעשות לפחות לפי הדיווחים התקשורתיים והדימוי שהוא משמר. ובכל זאת, יש לו כמה תחביבים לא זולים: סקי מים, סקי שלג וגם אופנועי ים. דווח שטס לאמסטרדם ולתאילנד עם חברים. כלומר נהנה, אך לא בלי לשים לב לכסף. נסע כמה פעמים על מרצדס יוקרתית, אך במשפחתו הבהירו שהיא לא שלו אלא של אביו.

איך אנחנו עוזרים לו – בכל קנייה של דיסק, הורדה לפלאפון, הקלקה ביו טיוב והזמנת הופעה, אנחנו מסייעים עוד קצת לחשבון הבנק שלו (ושל הסוכן).

מה היית יכול לקנות עם הכנסותיו – נלך עם ההערכה הנמוכה יותר על הסכומים שהרוויח, 4 מיליון שקלים. גם במקרה הזה, הוא יכול לקנות לא מעט. בחישוב של 50 שקלים לדיסק, הוא יכול לקנות 80,000 דיסקים של אייל גולן. כמו כן, נסיעה מביתו לקיסריה – הלוך חזור – עולה כ-90 שקלים מבחינת עלות דלק. זה אמור לכסות 44,444 נסיעות שכאלה.

האם הוא גבר? העתיד יאמר, ככל הנראה, מה צופן לזמר הצעיר והמאוד מצליח עד כה. בינתיים, גם למי שלא אוהב את המוזיקה שלו, קשה להתווכח עם ההצלחה. לכך, צריך להוסיף לזכות את העובדה שהיא עוד לא עלתה לו לראש כאשר במרכיב הצניעות אותו הוא מאוד מנסה לשמר (וכרגע מצליח בכך, תקשורתית) יש רק כדי להוסיף. גם העובדה שלמרות סוללת האנשים מסביבו הוא עדיין שומר על עצמאות בקבלת ההחלטות סביבו (שוב, לפי דיווחים) לא יכולה להזיק לו. כן יכולה לפגוע בו היא העובדה ששיקר בקבלה לכוכב נולד, כי בכל זאת, לדעתנו, גבר נמדד גם בערכיו. בשקלול הסופי, עדיין ציון גבוה ועם סיכוי לעלות בהמשך בגלל שהוא עדיין די צעיר. 7 מתוך 10.

>>  ביקיני ויאכטות: פרופיל של מיליונר ישראלי
>> לכל הכתבות במדור