מאט מיילס, צעיר בן 27, שרק לפני חודשיים זכה במילון פאונד בלוטו, ארז את המזוודות ויצא לטיול ארוך מסביב לעולם. את כל הכסף הוא מוציא על יינות יקרים, מכוניות יוקרה, ספורט אקסטרים, בגדי מעצבים ועוד המון דברים שאנחנו יכולים רק לפנטז עליהם. הסיפור שלו מזכיר לנו את זה של אלי מהסדרה "70 מיליון סיבות לעושר" (ימי שבת ב-22:35), שזכה גם הוא בלוטו אבל החליט שהוא לא רוצה להתחלק עם אשתו בכסף ומפה הכול הסתבך.

אז למקרה שגם אתם שולחים כל שבוע מספרי מזל בתקווה להשיג את המיליון, הנה עוד כמה סיפורים של אנשים שזכו בכל הקופה והוציאו את הכסף שלהם בדרכים מקוריות, סתם כדי שתדעו מה כדאי לעשות עם הכסף.

הנדיב

מבזבזי הלוטו הגדולים (צילום: therichest.com)
הוציא 8 מיליון דולר לטובת עזרה וחילוץ מחובות לחבריו ומשפחתו | צילום: therichest.com

רוברט ארב, בן ה-61, זכה לפני שנתיים ב-25 מיליון דולר. כמעט 400,000 דולר מתוכם הוא תרם למטרות צדקה שונות כמו שירותי רפואת שיניים לעניים, מכוניות למשפחות נזקקות ושיפוץ בתים בשכונות עוני. ארב הקפיד לתת 20 דולר לכל קבצן שנתקל בו ברחוב ובסך הכל הוציא 8 מיליון דולר לטובת עזרה וחילוץ מחובות לחבריו ומשפחתו. מלבד זה, ארב תרם מיליון דולר לטובת תמיכה בלגליזציה של סמים קלים. מסתבר שיש יותר מסוג אחד של ירוק יש שעושה לו טוב.

המוזר

ג'ונתן ורגס, שזכה בגיל 19 ב-35 מיליון דולר, הבטיח לאמא שלו שיקנה לה בית חדש. אבל בוקר אחד הוא החליט שיהיה הרבה יותר נחמד להוציא את כל הכסף שלו על פורמט טלוויזיה חדש בשם (ובתרגום חופשי) "היאבקותילישס" (Wrestilicious), בו נשים מתאבקות בלבוש מינימלי. למרבה ההפתעה של ורגס, הפורמט כשל ולא החזיק יותר מעונה אחת (או החזיק עונה אחת יותר מדי). אמא שלו בטוח גאה.

הבזבזן

זכה בלוטו - והפסיד הכל
הפסיד הכל - הייתם מאמינים?

מייקל קרול זכה לפני כעשר שנים ב-54 מיליון ש"ח. את כל הכסף הזה בזבז קרול על על מכוניות, הימורים, סמים, אלכוהול, זונות וחברים- להם חילק מיליונים (איפה מוצאים חברים כאלה?). בין לבין הוא הספיק לבקר פעמיים בכלא, להתגרש, לקבל שלילת רשיון ולישון ביער בזמן שהוא חיפש לעצמו עבודה. כיום קרול עובד במפעל לביסקוויטים ומכריז על עצמו שהוא סוף סוף נהנה מהחיים.

המאמין

וויליאם קייפר זכה לפני ארבע שנים בסכום המטורף של 144 מיליון דולר. מיד לאחר הזכייה הוא הצהיר שהמתנה הכי טובה שקיבל מההורים שלו היה החינוך להיות נוצרי טוב ולכן הוא רצה להחזיר להם טובה על כך. ואיך הוא עשה את זה? ככה- 60% מסכום הזכייה שלו (שזה 86,400,00 דולר!) הוא תרם לטובת נזירות קתוליות שיצאו לפרישה. אמן טו דאט.

המחושב

מאט גוד, אבא צעיר מאריזונה, זכה לפני שנתיים ב-192 מיליון דולר והפך בין לילה לכוכב במדינה. כולם רצו לראיין אותו, לספר עליו ולשמוע ממנו מה הוא מתכוון לעשות עם הכסף. אבל מאט, שצפה את כל זה מראש, החליט שהדבר הראשון שהוא עושה זה לשכור צוות שלם של רואי חשבון, עורכי דין ויועצים ומיד לאחר מכן נעלם כאילו בלעה אותו האדמה. אנשי תקשורת שונים ניסו להשיג אותו אבל לא מצאו זכר למיליונר. הדבר היחיד שנותר ממנו הוא פתק ששוחרר לעיתונות עליו כתב "אני ומשפחתי שמחים בזכייתנו ובאפשרות לתרום ולקדם את העמותות שאנו תומכים בהם". אנחנו מקווים שב"עמותות" הוא מתכוון "בריכת ענק על גג הבניין הכי גבוה בעולם". כי גם זה יהיה ראוי.

המסוכן

מבזבזי הלוטו הגדולים (צילום: therichest.com)
בימים שהיה חי ויכל לקנות פופקרון גורמה | צילום: therichest.com

במקרה של ג'פרי דמפייר מדובר ביותר ביש מזל מאשר מזל. בשנת 1988 הוא זכה בלוטו בסכום של 20 מיליון דולר. את הכסף הוא הוציא על מכוניות יוקרה, בתים וטיולים למקומות אקזוטיים, כאשר מכל אלה הוא קנה ונתן גם לחבריו הקרובים ולבני משפחתו. למרות שהוא נתפס כנדיב במיוחד, למישהו במשפחה זה לא היה מספיק. ב-2005, גיסתו של דמפייר, יחד עם בן זוגה, תכננו להרוג אותו ולזכות בכספי הירושה שלו. הם ירו בו ירייה אחת קטלנית, שהרגה אותו במקום, אבל כמובן נתפסו על ידי המשטרה ומהר מאוד מצאו את עצמם בכלא. לא שזה עזר לזוכה הלוטו לשעבר.

עוד בערוץ הגברים:

התמים

בילי בוב הארל זכה בשנת 1977 ב-31 מיליון דולר. הארל התמים, חילק את כספי הזכייה שלו כמעט לכל מי שביקש ממנו. קרובי משפחה שונים לחצו עליו לחלק להם את כספו ולעזור להם לצאת מחובות ולפתח את העסקים שלהם. ההתנהלות הזו עלתה להארל בחיי הנישואין ובצבירת חובות גדולים. שנתיים לאחר הזכייה הוא התאבד, כשאחד הדברים האחרונים שאמר הוא "הזכייה בלוטו היא הדבר הכי גרוע שאי פעם קרה לי".

הצנוע

מבזבזי הלוטו הגדולים (צילום: therichest.com)
תרם הכל למלחמה בסרטן | צילום: therichest.com

טום קריסט, שאיבד את אשתו למחלת הסרטן, זכה לפני שנתיים ב-40 מיליון דולר. בתחילה הוא לא סיפר על הזכייה לאיש, גם לא לילדיו, עד שהחליט מה יעשה בסכום הזכייה. כשטום עיכל את הסכום העצום שנפל בחלקו, הוא הודיע לילדים  שאת כל כספי הזכייה, עד הדולר האחרון, הוא יתרום לטובת מכונים ועמותות המטפלים בחולי סרטן. המשפחה תמכה בהחלטה והצהירה שהאב כבר דאג לעצמו ולהם וכעת הדבר היחיד שאפשר לעשות הוא לדאוג לעתיד של אחרים.

המקורי

ג'ון קוטי, ניו יורקר שזכה בכ-29 מיליון דולר, לא ידע מה לעשות עם הכסף, לכן הוא ואשתו החליטו ללכת לעירייה ולשאול איך אפשר לעזור להם. מלבד תרומות "קטנות" לשיפוצי בריכות ופארקים בניו יורק, ג'ון תרם 200,000 דולר לטובת בניית פארק מים לילדים. פעם הבאה אנחנו מקווים שג'ון יתייעץ גם איתנו, אנחנו נשמח לעזור לו לבזבז את הכסף.

הנונשלנט

מבזבזי הלוטו הגדולים (צילום: therichest.com)
החליט שהחיים האלה הם פשוט לא בשבילו | צילום: therichest.com

לוק פיטארד זכה בלוטו בסכום של שני מיליון דולר. את רוב הכסף הזה הוא הוציא בסך הכל על חתונה אחת, בית אחד ועל נופש באיים הקנאריים. 18 חודשים בלבד לאחר הזכייה, הכריזו בתקשורת שלוק שקוע בחובות. למרות ההצהרות האלה, לוק הודיע כי עדיין נשאר לו כסף אבל שהחליט שהחיים האלה הם פשוט לא בשבילו (ושוב אלוהים נותן אגוזים למי שאין שיניים). לכן הוא עשה את הצעד הכי מתבקש והלך לעבוד בסניף של מקדונלדס. לוק טוען שהוא נהנה מכל רגע ושממילא לא תכנן להפסיק לעבוד עוד לפני גיל 20, ככה שהכל מסתדר לטובה.

ולפני שכולנו נתחיל להגיד סיסמאות כמו 'הכי טוב זה להעריך את מה שיש לנו כבר עכשיו', כדאי שתדעו שמיילס, אותו מיליונר שחוגג כרגע מסביב לעולם, מסכם את כל החוויה שלו במשפט "אומרים שכסף לא יכול לקנות אושר, אבל מעולם לא הייתי מאושר יותר". אנחנו מאמינים לו.

>>> לעמוד הפייסבוק של ערוץ הגברים