יומידור (Humidor)

אי אפשר להמעיט בחשיבות הכלי הזה. בלעדיו אורך החיים של הסיגר, מהרגע שהוא מגיע אליך הביתה ועד שצריך לזרוק אותו לפח כי הוא יבש ובלתי שמיש, הוא בערך חמישה ימים. בתוך יומידור תקין – קופסה אטומה מעץ אלון, עם תאי לחות קטנים ששומרים על הסיגרים בטמפרטורה סבירה ובלחות של 60 עד 70 אחוזים – סיגרים הם כמו קרטון סגור של חלב עמיד: נשמרים לנצח ומשתבחים עם השנים. זה אומר שאתה יכול להחזיק בבית כמה עשרות סיגרים, כדי שכשתהיה במצב רוח הנכון, הסיגר הנכון יהיה שם ויחכה לך.

ההמלצה שלנו: Bubinga Medium, אדום, של סאבוי. קשה להתעלם מיומידור כזה (להשיג אצל סיגר קלאב).

אין תמונה
טוב גם לקונדומים: יומידור

קוטם סיגרים

אם אתה לא רוצה להיות טייס אמריקאי או אסיר בגולאג רוסי, אתה לא יכול להוריד את הקצה של הסיגר עם השיניים. זה אומר שאתה צריך קוטם טוב, שיוריד את הקצה בדייקנות של מוהל וישאיר לך חתך נקי, כדי שתוכל לשאוף בכיף ולא לדוג פירורי טבק מהשיניים. חפש קוטם עם שני סכינים ולא אחד, ואל תתפתה לקנות את הגיזמו שמשאיר חור קטן ועגול באחורי הסיגר. זה טריק מגניב, אבל באמצע הסיגר תגלה שהחור קטן מדי והשאיפה פשוט קשה.

אין תמונה
זה בשביל הלוק של המאפיונר מקצץ האפים

מצית טורבו

יש כל מיני דרכים להדליק סיגר – גפרור ארוך, מצית גז (פוי), ברנר תעשייתי – אבל אין דרך שמדליקה סיגר ביעילות כזאת ומשאירה אותו בטעם אופטימלי ובבעירה אחידה כמו מציתי הטורבו הקטנים האלו. לאחרונה הם נעלמו קצת מהשוק, אבל עם קצת מאמץ תוכל למצוא אותם בפיצוציות-על או אצל מוכר הסיגרים שלך.

אין תמונה
מצית טורבו

מאפרה לסיגרים

כדי שיהיה לך איפה להניח את הסיגר מדי פעם, בזמן פאוזות דרמטיות. חשוב: שתהיה מאפרה שמתאימה בגודל שלה לסיגר.

כיבוי סיגרייה (תמונת AVI: עדי רם, חדשות)
מאפרה. זוכר שפעם היו מאפרים בברים? | תמונת AVI: עדי רם, חדשות

נרתיק נשיאה

כדי שתוכל לקחת את הסיגר שלך ולהצחין איתו מסעדות ובתים של חברים, אתה צריך משהו שישמור על הסיגר לח ובלתי שבור לכמה שעות. נרתיק עור לשניים או שלושה סיגרים גם נראה טוב וגם מרגיש טוב כשאתה שולף אותו.

אין תמונה
רק אל תשכח את הסיגר בפנים. פאוצ'

סיגר 

סיגר איכותי הופך את החיים מבלתי נסבלים לנסבלים ומטובים למצוינים. סיגר איכותי צריך להיות מתוצרת אחד האיים הקריבים, כמו קובה, הונדורס או הרפובליקה הדומיניקנית; הוא צריך להעשות בעבודת יד, להתגלגל על ירכה של בתולה קובנית ולהכיל רק עלי טבק מעולים שגדלו בשמש המשוונית; בקיצור, לך לחנות סיגרים טובה ותיעזר במוכר. עוד לא קנית סיגר אף פעם? הנה מדריך הסיגרים למתחיל שלנו.

ההמלצה שלנו: Arturo Fuente Double Chateau, סיגר נעים ובעל גוף – שילך לא רע עם וויסקי. (להשיג אצל סיגר קלאב).

אין תמונה
אה כן, צריך סיגר

וויסקי (או קוניאק)

דרינק טוב ליד הסיגר שלך פותח את הטעמים של הסיגר, שוטף את העשן המיותר מהלשון שלך ועושה לך שמח במוח. ההתאמה של הסיגר לדרינק היא אמנות, ולא נתיימר ללמד אותך את כל מה שצריך לדעת במדריך הצנוע הזה. מתאימים: יין לבן לסיגרים בהירים, מתוקים; יין אדום לכמעט כל סיגרים; וויסקי לסיגרים כהים וחזקים; ג'ין, וודקה, ורמוט ודומיהם לסיגרים עם טעמים חריפים; וקוניאק, אם להבדיל מהח"מ אתה יכול לסבול את הנוזל המתקתק הזה, לסיגרים כהים, כבדים ומתוקים. יש שטוענים שאפשר לשדך גם בירה לסיגרים. הנה, תראה.

ההמלצה שלנו: בלווייני, וויסקי חזק אך נוכח, שישמח את רוב הסיגרים הלא חלשים; אם אתה רוצה קוניאק, לך תשאל מישהו אחר.

וויסקי51 (צילום: קובי בכר)
תשתה קוניאק. הומו | צילום: קובי בכר

כורסה טובה

אלא אם כן אתה מנהיג חבורת לוחמי צדק מהאייטיז, אל תעשן את הסיגר שלך בנסיעה או בזמן שאתה ממהר. אתה צריך פינה בבית שבה אתה יכול לשבת בנחת ולשאוף. אתה צריך כורסא טובה: כזאת שמאפשרת לך להשען בכורסתך, כמו שאומרים, אבל לא מטה אותך אחורה לתנוחה מגונה של צפיה בטלוויזיה. כזאת שמאפשרת לך לשבת, להגות ביום ולחשוב, אבל לא משמרת את תנוחת הישיבה הנוקשה של הבוקר. איזון בין רכות וקשיחות, זה מה שאתה צריך. כמו בסיגר טוב.

כורסא של תומר מאיירס (יח``צ: יח"צ תומר מאיירס)
שב, תנוח | יח``צ: יח"צ תומר מאיירס