מארק יגאלה היה גאון פיננסי שהגיע לוולסטריט והרוויח סכומים עצומים ברגע - נשמע מוכר? הקווים המקבילים ל"זאב מוולסטריט" לא מסתיימים כאן. העילוי לשעבר הוציא ספר חדש בו הוא מתאר את המסע המטורף שלו בעולם הכסף הגדול - כולל "גניבת" החברה של יו הפנר, תרמית של 50 מיליון דולר, ובסופו של דבר מעצר ומאסר שהותירו אותו חסר כל.

יגאלה שהעיד על עצמו שהיה נער חסר חברים וביישן ניסה לפצות על השנים האבודות בעזרת הכסף שהרוויח. לסנדי בנטלי, החברה של הפלייבוי המקורי בכבודו ובעצמו, יו הפנר, לא הפסיק לקנות מתנות. מלבד טיסות חינם במטוסים פרטיים, חדרים בבתי המלון היקרים בעולם, מכוניות ומעילי פרווה הוא גם העניק לה  "דמי כיס" של  100,000 דולר בחודש וכרטיס אמריקן אקספרס ללא הגבלות. את הבזבוזים הוא מימן בעזרת 50 מיליון דולר שהוציא במרמה ממשקיעים - מה שבסופו של דבר עלה לו במאסר ואובדן כל רכושו.

הסיפור של מארק יגאלה (צילום: Rachel Murray, GettyImages IL)
קינא בהפנר | צילום: Rachel Murray, GettyImages IL

החיים היקרים התאפשרו הודות להונאת "פונזי" מורכבת והכסף הלא חוקי שהוציא ממשקיעים. הוא קנה בתים פרטיים, רכבי יוקרה, מסוק ומתנות מוגזמות לזוגתו.  הסכום המצטבר של הבזבוזים שלה, יחד עם המטוסים וההימורים, הגיעו למיליון דולר בחודש.

ההתרסקות

 "רציתי להיות יו הפנר, הערצתי אותו" כתב יגאלה בספר.  "במקום לדאוג לעתיד שלי הייתי עסוק בלהוציא את כל כסף שנכנס".

הוא נעצר על יד הרשויות בשנת 2000, לאחר שסחט מיליונים ממשקיעים, שרבים מהם שילמו מחיר כבד ונמחקו בגללו. הוא נשפט ונשלח לכלא לחמש שנים וחמישה חודשים, והממשלה הצליחה להשיג חזרה 1.3 מיליון דולר לאחר מכירה פומבית של נכסיו.

הסיפור של מארק יגאלה (צילום: מארק יגאלה)
בזבזו מיליון דולר בחודש | צילום: מארק יגאלה

כיום הוא חי מתחת לרדאר בבנקוק, תאילנד, עם בת זוג, ובספר שהוציא מתנצל בפניו קורבנותיו. אנחנו כמובן מחכים לסרט ההוליוודי שבטוח יגיע בשלב כלשהו.