"לא הייתה לי שגרה או מוטיבציה בחיים. כל מה שהייתי עושה כל היום זה לרבוץ ולאכול": גבר אמריקאי חשף לאחרונה את המהפך הגופני המדהים שלו אחרי שהשיל יותר מ-100 ק"ג ממשקלו.

בשיחה עם סוכנות ידיעות מקומית, ברוק קרואו סיפר שהוא תמיד היה "הילד השמן בביה"ס" – אבל נקודת המפנה שלו הגיעה אחרי שהתקשה להתמודד עם טרגדיה אישית שנחתה עליו.

"אמי הייתה מכורה לאלכוהול כשהייתי נער", סיפר בן ה-36 מפלורידה. "כשהיא מתה, האשמתי את עצמי בהתדרדרות שלה. הייתי יושב וחושב כל הזמן על זה שלא עזרתי לה בנקודת השפל הגרועה בחייה. בשביל להתמודד עם הדיכאון, פשוט הייתי אוכל ללא הפסקה".

קרואו מספר שהוא נהג לבלוס מאכלים מפוצצים בשומנים וסוכר כמו פיצה, ממתקים ומשקאות מוגזים, ובשיאו הוא שקל יותר מ-230 ק"ג ובקושי היה יוצא מביתו. למרות זאת, קרואו הצליח בסופו של דבר למצוא את המוטיבציה לערוך שינוי קיצוני באורח החיים שלו אחרי שהבין שאם לא יעשה זאת - הוא יאבד את חייו. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Brock Carrow (@brockwiththestrongname) on

 

"הגעתי למסקנה שהיו לי שלוש אפשרויות", סיפר קרואו. "הראשונה הייתה להמשיך בחיי ובעצם לאכול עד מוות. השנייה הייתה לשים קץ לחיי עוד באותו רגע – והשלישית? לקחת את עצמי בידיים ולהתחיל לעבוד". קרואו כאמור בחר באפשרות השלישית.

תחילת הדרך, כך לדבריו, לא הייתה פשוטה בכלל. לטענתו הוא ניסה ללכת לשורה של מאמנים אישיים, אבל כולם דחו אותו בגלל גודלו המאסיבי. הוא ניסה להתאמן בכוחות עצמו, אך פצע את עצמו כל הזמן בגלל עבודה לא נכונה.

בסופו של דבר, מצבו הגופני לא הותיר לו כל ברירה והוא ניגש לבצע ניתוח לקיצור קיבה אשר הסיר כ-75% מנפח הקיבה שלו, וזמן קצר לאחר הניתוח הוא השיל כ-50 ק"ג, מה שאיפשר לו להתחיל ולהתאמן בצורה יעילה יותר.

"הצטרפתי למועדון ג'יו-ג'יטסו במיאמי למרות שבהתחלה היו לי קצת ספקות לגבי המהלך", הוא סיפר, "שקלתי אז יותר מ-190 ק"ג, ולמרות זאת, המאמנים קיבלו אותי בברכה והמועדון הפך לחלל הבטוח שלי שבו יכולתי להתאמן כמו שרציתי – בין אם זה אימוני כוח, סיבולת או אימונים אירוביים".

מעבר לזה, כמובן, קרואו שינה בצורה דרמטית את התפריט היומי שלו וזנח לחלוטין את הפיצות והממתקים והחל לאכול ירקות מאודים ובשר דל שומן.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Brock Carrow (@brockwiththestrongname) on

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Brock Carrow (@brockwiththestrongname) on

 

קרואו השיל בסופו של דבר כמעט 118 ק"ג בזכות האימונים והשינויים בהרגלי האכילה שלו, וכיום הוא שוקל 120 ק"ג אבל ממשיך לעבוד קשה ולאכול נכון – ובתמונות שהוא מפרסם בחשבון האינסטגרם אפשר לראות את ההבדל.

ומה באשר לאנשים אחרים שרוצים לחולל שינוי בחייהם? קרואו ממליץ להם למצוא את המוטיבציה שתרים אותם מהספה ולחשוב טוב על היעדים שלהם. "אני חושב שכל אחד צריך לחשוב טוב למה הוא רוצה בכלל להרזות. המוטיבציה שלי הייתה חיים טובים יותר. רציתי להרזות כדי שאני אוכל להכיר מישהי, להתחתן ולהביא ילדים לעולם. רציתי לחיות חיים ששווה לחיות בשבילם. פעם יכולתי לשבת כל היום על הספה ורק לאכול – והשינוי לא היה קל עבורי. צריך הרבה עבודה מנטלית. צריך להיות מחויב לשינוי וצריך לרצות ממש אותו".