גבר מבולבל עם קרמים באמבטיה (צילום: עודד קרני)
אה, מותק? את בטוחה שזה יעשה לי טוב לקרחת? | צילום: עודד קרני

בא נסגור את העניין הזה כבר עכשיו, שלא נצטרך להתעכב עליו יותר: לטפל בעור שלך לא הופך אותך לקוקסינל. זה כן מרחיק אותך מהאופציה להפוך למפגע סביבתי, שלא לומר תברואתי, מהסוג שגורם לאנשים להיצמד לדפנות כשאתה נכנס למעלית.

בעיקר אין לך מה להתרגש מהקטעים שהחבר'ה שלך מריצים על זה. גם הם - כולל ההוא שעושה הכי הרבה רעש, מילה שלנו - מחזיקים באמבטיה בקבוק או שניים שעוזר להם לשחרר עכבות ולשפר עמדות אצל נשים. ושלא יעבדו עליך עם התווית "מכיל אלכוהול": זה לא באמת וויסקי חדש בייבוא אישי מהפיליפינים - זה מי פנים ביבוא ישיר מהמשביר.

בכל אופן, אתה לא טמבל, ולא תזרוק סתם כסף על משהו שדחפה לך איזה זבנית בסופר. קבל את ארבעת מוצרי היסוד שיעשו בשבילך את העבודה החשובה באמת, עם הסבר פשוט איך להשתמש בהם.

שלב א': מתחילים

אם הרגע יצאת מהמערות ואתה מהסוג שגם מסתבן עם השמפו, אלה שני התכשירים הראשונים שאתה רוצה, כדי לדאוג לשתי הפעולות הבסיסיות שהעור שלך צריך.

1. ג'ל ניקוי
למה לך: כי כמה שאתה יותר גבר, ככה העור שלך יותר מטונף - וכמו האקדח שלך, גם העור שלך צריך להיות נקי כדי לתפקד חלק. זה נכון במיוחד לאופנוען שמבלה רוב היום על הכביש, אוכל פיח ומזיע גריז, אבל לא יזיק גם לג'ובניק שמשתזף מתחת לניאון במשרד.
מה הקטע של זה: כמו סנו אינסטלטור - ממיס שומנים, משחרר לכלוך שהצטבר בנקבוביות ומאפשר לעור לנשום.
מתי ואיך: כל ערב, במקלחת. מעסים או מקציפים כמות קטנה על הפנים לפי ההוראות על התווית, שוטפים מתחת לברז יחד עם השמפו ושלום על ישראל. מה שכן, לא מומלץ אחרי הגילוח. כשהעור מגורה החומר עלול לשרוף.

2. קרם לחות
למה לך: שומר על הלחות בעור, מצוין כתחליף לאפטר שייב אחרי הגילוח ומונע חתכים ויובש בעור. במילים של כוסית: שומר את העור שלך רך וגמיש ומונע הופעת קמטוטי הבעה. במילים שלנו: דואג שלא תיראה זקן ומכוער.
מה הקטע של זה: נראה קצת שמנוני ומאיים אבל נספג מהר לתוך העור, בלי להשאיר עקבות כמו ברק חשוד על הפנים שיהרוס לך מוניטין מחוספס של שנים.
מתי ואיך: כל יום, בבוקר. אם העור שלך ממש מיובש - גם בערב. אבל תרגיע עם הכמויות, גבר. לא דוחפים לזה אצבע ומנגבים כמו חומוס, רק שמים כמות קטנה בכמה נקודות, ומורחים. כמה קטנה? מספיק בשביל לכסות את הפנים שלך בשכבה דקה, בלי שתצטרך לגרד את העודף בשפכטל. באיזה נקודות? נו, כמו שהחברה שלך עושה: על המצח, הסנטר, האף והלחיים. רק תגמור עם זה מהר לפני שהיא נכנסת: היא אמנם רוצה אותך מטופח, אבל בשלב הזה אתה בעיקר נראה פתטי.

עוד אופציה פשוטה ומומלצת, בעיקר בקיץ, היא למרוח קרם הגנה מפני השמש. גם בו יש לחות, אבל פה יש גם אקסטרות: הוא שומר על הפרצוף שלך שלא יישרף, וגם מציל אותך מסרטן או משהו כזה.

שלב ב': מתקדמים

גבר מוציא קרם משפורפרת (צילום: עודד קרני)
איזה קטע, זה באמת מרגיש כמו הדבר האמיתי | צילום: עודד קרני

נו, תמחק את הפרצוף הזה, כבר סיכמנו שזה לא בושה. זה לא שאתה חייב לעבור לגור מול המראה כדי להיכנס להגדרה של מתקדמים. זה רק אומר שאתה נראה קצת יותר טוב ועושה קצת פחות שטויות מהטמבל בסעיף הקודם, ששפך על עצמו צנצנת קרם שלמה ועכשיו הוא נראה כאילו ציפו אותו בלכה.

3. קרם עיניים
למה לך: כי העור שמתחת לעיניים הוא הדק ביותר בגוף האדם, וזה שמאבד את האלסטיות שלו הכי מהר (בעברית: קמטים). מה שאומר שהאזור הזה דורש לחות, וישמח לפגוש גם ויטמינים מזינים (בעיקר E ו-A) וחומרים מרגיעים נגד נפיחויות ושקיות שחורות מתחת לעיניים.
מה הקטע של זה: מתוך חוקיות שלעולם לא נרד לפשרה, קרם עיניים תמיד מגיע באריזות קטנות יותר ומחירים גבוהים יותר. כנראה אחד המקרים הבודדים שהצליחו לשכנע אישה שמה שיותר קטן יותר יטוב.
מתי ואיך: פעמיים ביום, בבוקר ובערב. שים לב לא לעבור בכוח על עור העפעף מצד לצד. הכל עדין פה, כן? פשוט מניחים תלולית קטנה על האזור ובטפיחות קלות מחדירים לעור.

פילינג
למה לך: עושה הכנה מעולה לגילוח ומצמצם צמיחת שערות מתחת לעור; יוצר מראה עור אחיד ומטשטש נמשים וכתמים.
מה הקטע של זה: מדובר בקרם לניקוי עמוק, לרוב עם גרגרים, שמסיר מהעור את שכבת התאים המתים. גם אם לא הבנת מה זה אומר, אתה לא רוצה דברים מתים על הפנים שלך. מה שכן, "עמוק" זה שם קוד למייבש רצח אז אחרי הפילינג אל תשכח למרוח קרם לחות. בדיוק, ההוא מסעיף 2.
מתי ואיך: פעמיים-שלוש בשבוע גג: ואל תתחכם, יותר מזה כבר לא בריא לעור. מורחים כמות קטנה על הפנים לפי ההוראות על התווית ושוטפים במים.

ותודה לקוסמטיקאית שרונה ארזי, שנתנה לנו הסבר ישר לפנים.

>> 10 מיתוסים על כושר שחייבים לנפץ