חברים יקרים, הקיץ כבר כאן ואנחנו רק שבועות ספורים לפני שהוא יכה בנו במלוא העוצמה – מה בלוז? חום כבד, זיעה וצחנה. אתם יודעים, כרגיל. אז אם כבר הזכרנו את הטמפרטורות הגבוהות - נציין שזה גם זמן מצוין להזכיר לכם שכדאי לשטוף את איבר המין שלכם על בסיס יומיומי.

בשלב הזה אתם בטח אומרים לעצמכם: "למה שאני אצטרך תזכורת לשטוף את הפיפי שלי כל יום?", ובכן, תאמינו או לא, אבל לא מעט אנשים לא שוטפים את איבר המין שלהם על בסיס יומיומי, וסקר שבוצע על ידי ה-Derm Review (אתר שסוקר תכשירי עור) חושף שבערך חמישית מהגברים שוטפים את איבר המין שלהם פעמיים בשבוע לכל היותר – ולפעמים אפילו רק פעם בשבוע.

עורכי האתר שאלו את 1,100 המשתתפים בסקר לגבי הרגלי ההיגיינה שלהo' ונחרדו לגלות שרק 21.6% מהנשאלים רוחצים את האזורים האינטימיים שלהם כל כמה ימים – מה שיכול להוביל כמובן לתופעות לוואי לא כל כך נעימות.

"הזנחת ההגיינה באזורים האינטימיים עלולה להוביל לא רק לריחות לא נעימים באזור החלציים", מסבירה אל מק'לימן, מומחית לביוכימיה, "אלא גם להתפתחות של בקטריות, ובמקרים מסוימים גם לזיהומים ואפילו כאבים".

עוד עלה מהסקר ש-38.7% מהנשאלים רוחצים את האזור האינטימי שלהם פעמיים ביום – ומתברר שגם זה לא מומלץ במיוחד: "בערך 4 מכול 10 גברים שוטפים את איבר המין שלהם פעמיים ביום. זה אמנם עשוי להישמע כמו רעיון טוב, אבל זה גם לא כדאי. העור באזור החלציים רגיל מאוד ושטיפה שלו לעיתים קרובות עלולה לגרום ליובש, גירוי ואפילו גרד", מוסיפה מק'לימן.

ומה באשר לטיפים לשטיפה? מתברר שלמק'לימן יש כמה: "לא משהו מורכב מדי. מים חמים בהחלט יעשו את העבודה - אבל אם אתם רוצים לתת קרצוף יסודי אז אפשר עם ג'ל רחצה או סבון עדין". רשמתם?