בין אם הוא נמצא בתוך איזור של מוסכים או ברמת אביב ג', בכל חדר כושר יש בדיוק את אותם הטיפוסים שמאכלסים אותו. רובם נמצאים שם כדי להפריע לך להתאמן כמו בן אדם, השאר סתם מגעילים אותך או מנסים להתחיל איתך. אז בוא תכיר אותם וירטואלית, כדי שתוכל להימנע מהם כשתפגוש אותם במציאות.

המדריך

שכיבות סמיכה עם משקולות (צילום: poco_bw, Istock)
הבנת איך עושים? יאללה, עכשיו אתה. לא, בעצם חכה רגע, תן לי להדגים שוב. יו, אני כזה חתיך | צילום: poco_bw, Istock

מה זה: המדריך הוא בסך הכל בחור צעיר שסיים כרגע לימודים מפרכים של שלושה חודשים בוינגייט וקיבל הסמכה להיות מאמן בחדר כושר. מאז, כל מה שהוא עושה זה לחכות שתגיע להתאמן בפעם הראשונה כדי שהוא יבדוק לך אחוזי שומן ויבנה לך תכנית אימונים. כלומר, יראה לך את כל המכשירים במכון, ידגים לך, יבליט שרירים ויקרוץ לעצמו במראה.

למה זה מפריע לך: כי אחרי שקרעת את התחת שעה במכון ואתה בטוח שמחר תתעורר עם גוף של בראד פיט, הוא יהיה זה שיבאס אותך. הוא יגיד לך שאתה עובד לא נכון, ימציא לך עוד כמה תרגילים שהם "מאסט" וכמובן, ידגים לך אותם בעשירית מהמהירות שאתה הגעת אליה.

איך נפטרים ממנו: פשוט תודה לו, שחק אותה כאילו הוא מלך העולם שמבין הכל, ואז תחזור לעשות את מה שעשית קודם. הרי אין באמת נכון ולא נכון, לכל מדריך יש דרך אימון משלו ותרגילים משלו. המכנה היחיד המשותף ביניהם הוא שכולם זייני מוח שמישהו צריך לשבור להם משקולת על הראש.

הרוסי הבריון

מה זה: הוא נראה כמו ארנולד שוורצנגר על סטרואידים, רק שבמקום מבטא אוסטרי כבד, יש לו מבטא רוסי כבד. הוא מרים את כל המשקולות שקיימות במכון ולא נראה שזה מעייף אותו. הוא עובד על כל שריר בגוף, ומבצע תרגילים לחיזוק שרירי האגודל ושרירי שיער הערווה.

למה זה מפריע לך: כי הוא בדרך כלל יסנג'ר אותך להחזיק לו את המשקולות, ואתה הרי לא תעז לסרב לבן אדם שנראה כמו מקרר תעשייתי עם שרירים. מעבר לזה, סביר להניח שהוא יציק לך עד שתסיים כבר עם המכשיר שאתה עובד עליו, וזה פשוט ימשיך לקרות שוב ושוב כי הוא נוהג לעבור על כל המכשירים במכון לפחות חמש פעמים באימון. אם תנסה להפוך את הסבב ולהתאמן על כל מכשיר שהוא הרגע סיים איתו, תיתקל בבעיה גדולה יותר – תצטרך פשוט להסיר במשך חצי שעה את כל המשקולות שהוא העמיס, ועד שתסיים הוא כבר יסיים את הסבב ושוב יגיע אליך.

איך נפטרים ממנו: האמת, שווה לך לזרום איתו, אתה לא רוצה אותו בתור האויב שלך. סטרואידים הרי גורמים לגבר להיות אגרסיבי, וממש לא כדאי לך להרגיז את המפלצת.

>> אם אתה לא רוצה ללכת לחדר כושר, אתה יכול פשוט ללכת מכות

הזקנה העאלק-חטובה

מתעמלת זקנה (צילום: istockphoto)
זה ציפור? זה מטוס? לא, זאת סבתא של סופרמן! | צילום: istockphoto

מה זה: לכל מכון יש את הזקנה הגרושה שלו, שכל היום נמצאת במכון כדי לנסות לחטב את הצלוליטיס שמסרב להיעלם לה, ולהרים את הציצי שכבר שוכן בשקעים של הבלטות הרצפה. היא תמיד תתלבש כמו ילדה בת 12 ותמיד תבזבז לפחות שעה על מינגלינג עם המדריך והבריון הרוסי.

למה זה מפריע לך: היא גם חרמנית מאוד וגם פתטית מאוד. אל תיתן לנימפומניות שלה לבלבל אותך - היא קשישה, ולא קים-בסינגר-קשישה אלא, שרי רז-קשישה. ולכן כשהיא עוגבת עליך, זה גם מגעיל פיזית וגם מאוד מפריע להתאמן.

איך נפטרים ממנה: גורמים לה להרגיש עוד יותר זקנה. הדרך היעילה ביותר היא פשוט לשאול אותה אם הבת שלה במקרה פנויה, ולהגיד לה שהיא מזכירה את אמא שלך. אם אתה ממש רשע, אתה גם יכול לשאול אותה איך היה בשואה.

הכוסית

כוסית עם משקולות (צילום: istockphoto)
אז מה עדיף - להתאמן או לבהות בכוסיות בחדר כושר? | צילום: istockphoto

מה זה: מכון כושר בלי כוסיות זה כמו שווארמה בלי לאפה. ובכל זאת, בין כל הפצצות, יש את זאת שהיא הכי שווה מכולן. תמיד יהיה סביבה תור של גברים שרק רוצים לתת לה עצה בנוגע לתרגילי הטוסיק שהיא עובדת עליהם כרגע. בכל פעם שהיא פוסעת כל המכון עובר לדום, ורק המבטים ממשכים לזוז לכיוונה.

למה זה מפריע לך: כי מכון כושר זה לא מועדון, אתה מגיע לשם כדי להתאמן. כוסית גורמת לך להתרכז פחות באימון ויותר בטוסיק המוצק שלה. חוץ מזה שהיא תגרום לך לנסות לעשות עליה רושם ולהרים משקלים שבחיים לא הרמת ומשם הדרך לקרוע את השריר מאוד מהירה.

איך נפטרים ממנה: אין לנו שמץ של מושג. אם לך יש, תרגיש חופשי לטקבק. אם אין לך, זה גם בסדר: כשמדובר בכוסיות, אין לנו בעיה לסבול קצת.

הנושך במשקולות

חושף ריבועים בבטן (צילום: wrangel, Istock)
הנה, ככה אתה יכול להיראות בסוף. עד שזה יקרה, רוצה לבוא אליי לדירה למיץ תפוזים? | צילום: wrangel, Istock

מה זה: הסוג השני של הכוסיות, אבל לא הסוג שעושה לך את זה. מדובר בנשנשים חטובים שעושים המון אירובי ותרגילי בטן, וממש מתבאסים כשהמורה של הפילאטיס מבריזה.

למה זה מפריע לך: כי מדובר בגברים חטובים יותר משראפובה שתמיד יגרמו לך להיראות רע. בבטן שלהם תראה שישייה של קוביות מעוצבות, בשלך תראה את שישיית הגולדסטאר שתקעת אתמול, שלא לדבר על הצלעות שדפקת בצהריים.

איך נפטרים ממנו: לא נפטרים. ממש כמו כרס הבירה שלך, יש דברים שחייבים להשלים איתם.

>> עוד דברים שאסור לך לעשות בחדר כושר: סטפר. ועוד כמה מכשירים