השנה הייתה 2007 כשנוח קינגרי (אז נער בן 18 מדאלאס טקסס) ניצב בפני החלטה גורלית: האם להמשיך לשחק כדורגל באופן מקצועי או לטפח את מערכת היחסים שלו עם החברה שלו. כמו ההחלטה שרובכם הייתם לוקחים, גם קינגרי החליט לעזוב את הכדורגל וללכת עם הלב – לצערו, זה עלה לו ביוקר.

כצפוי, חברה שלו נפרדה ממנו זמן קצר לאחר מכן והוא התקשה להתמודד עם הפרידה; הוא נכנס לדיכאון עמוק, והנחמה היחידה שהוא הצליח למצוא בחיים הייתה באכילת ג'אנק פוד וצריכת אלכוהול מוגזמת. בתוך שנה אחת קינגרי העלה כ-96 ק"ג (!), וכך, הכדורגלן האתלטי שכולם הכירו בעבר פשוט "נעלם", וכעת הוא שקל למעלה מ-160 ק"ג – המשקל הכי כבד אליו הגיע. "בתיכון הייתי מוכר בתור האתלט", סיפר קינגרי לאתר האינטרנט Men's Health, "אני זוכר את התגובות של האנשים הקרובים - הם היו המומים. הייתי בדיכאון ובדרך הבטוחה לפתח התמכרות לאלכוהול".

השיא הגיע כשנה מאוחר יותר, כאשר אחד מחבריו הקרובים ביותר נהרג בתאונת דרכים על ידי נהג שיכור. קינגרי הבין פתאום עד כמה החיים שבריריים. "אמרתי לעצמי די, אני חייב להפסיק לשתות ולטפל בעצמי", מספר קינגרי, "הבנתי שאני חייב לחזור להיות האתלט שהייתי בתיכון" – וכך בדיוק הוא עשה.

A post shared by Nutritionist:Noah J. Kingery (@transformationaltruth) on

A post shared by Nutritionist:Noah J. Kingery (@transformationaltruth) on

קינגרי חזר לאורח החיים שהקפיד לטפח בגיל 18 - הוא החליף את המזון המהיר בארוחות אורגניות ודגנים מלאים; הוא חזר להתאמן בחדר הכושר; והוא ההקפיד לשלב אימוני סיבולת לב-ריאה. מטרתו הייתה ברורה - לנפח את השרירים שלו חזרה. עד מהרה הוא התחיל לראות את השינוי, ואפילו הצליח להשיל כ-67 ק"ג. למרות זאת, הוא עדיין לא הצליח לשקם את הביטחון העצמי שלו. "לא הרגשתי שום שינוי", הוא מספר, "עדיין הרגשתי כאילו אני שוקל 160 ק"ג. כל הזמן נלחמתי בתחושות האלו, ובסופו של דבר זה שבר אותי".

קינגרי חזר לצרוך אלכוהול תשעה חודשים מאוחר יותר. "הרגשתי נורא, כל מה שרציתי היה להפסיק את הכאב", הוא מספר. "כך חזרתי לשתות אלכוהול". מעבר לזה, הוא גם חזר להרגלים המזיקים שלו, כמו לדלג על האימונים ולאכול מזון מהיר. המצב של קינגרי היה כה חמור, שהוא העלה את כל המשקל שהוא הצליח להשיל. "הרגשתי כאילו היה לי הכל מבחינה כלכלית, אבל מבחינה נפשית, הרגשתי ריקנות. לא רציתי להמשיך בחיים. יום אחד, מצאתי את עצמי מביא לעבודה בקבוק וודקה ומשככי כאבים". קינגרי כמעט ושם קץ לחייו באותו יום, אבל בנס הוא קיבל שיחת טלפון מפתיעה – זה היה אחד החברים שלו. "סיפרתי לו מה שאני עומד לעשות והוא שכנע אותי לא להתאבד", סיפר קינגרי. "אני זוכר שהוא אמר לי: 'אם מישהו יכול להשתנות, זה אתה – ואם הרגע הזה לא יוכל לשנות אותך, אז שום דבר כבר לא יוכל'. זה היה הדבר שהכי השפיע עליי".

A post shared by Nutritionist:Noah J. Kingery (@transformationaltruth) on

A post shared by Nutritionist:Noah J. Kingery (@transformationaltruth) on

קינגרי החליט מאותו רגע והלאה שהוא הולך לתעל את הדחף שלו לצריכת אלכוהול לדברים חיוביים; חדר הכושר הפך לישועה שלו והוא חזר אליו בכל הכוח. באותה תקופה הוא השקיע כ-30 דקות בכל יום על הליכון. מאוחר יותר הוא הוסיף גם הרמת משקולות לשגרת האימונים שלו. מעבר לזה, קינגרי אוכל ארבע ארוחות ביום, כולל שתי ארוחות רוויות בפחמימות לפני ואחרי האימונים שלו. "אתה צריך לאהוב את מה שאתה אוכל", הוא מספר. "אם אתה לא יכול לראות את עצמך מתמיד לאורך תקופה של שלושה חודשים, אז זה לא הולך לעבוד לך". כיום, בגיל 30, הוא שוקל 75 ק"ג והוא עוסק בעיקר בתזונה. "אני רוצה לעזור לאנשים מהניסיון האישי שלי", מסביר קינגרי, "אני יודע עד כמה זה קשה לשבור הרגלים מזיקים. אנחנו לא יכולים לשנות את מה שקרה אתמול, אבל אנחנו כן יכולים ללמוד ממנו כדי לשפר את המחר".