תרגילי ישבן (צילום: istockphoto)
אימון על בטן ריקה, ותרגיש נוח יותר עם הסטייק שאתה אוכל כל ערב | צילום: istockphoto

התעמלות זה טוב, עד כאן כולם מסכימים. טוב לנפש, לגוף ולבריאות. אבל השאלה היא לא אם להתעמל זה טוב או לא - אלא מתי הכי טוב לעשות את זה. מחקר חדש שמגיע מבלגיה קובע חד משמעית: אימון שנעשה על הבוקר, לפני הקפה והטוסט, הוא אימון שהכי יתרום לך לשמור על הדיאטה - במיוחד אם מדובר בדיאטה רוויית שומן - ולא לעלות במשקל.

כדי לערוך את המחקר לקחו החוקרים הבלגים 28 גברים צעירים ובריאים וקבעו להם דיאטה לא שגרתית המורכבת מ-50 אחוזי שומן ו-30 אחוז יותר קלוריות ממה שהם אוכלים בדרך כלל. הגברים חולקו לשלוש קבוצות: בראשונה הגברים לא התאמנו כלל, בשנייה הם התאמנו במשך שעה לאחר ארוחת הבוקר ארבע פעמים בשבוע, ובשלישית הגברים ביצעו את אותו אימון בדיוק - אבל לפני ארוחת הבוקר.

לאחר שישה שבועות, החוקרים בדקו מה מצבם של הגברים בכל קבוצה והגיעו למסקנות הבאות: הגברים שלא התעמלו כלל העלו משקל ממוצע של כ-2.5 קילו, פיתחו התנגדות לאינסולין - הם הפכו להיות פחות יעילים בוויסות הסוכר בדם - והתחילו לאגור עודף של שומן בתאי השריר שלהם, מצב הקודם לסכרת.

הגברים שהתאמנו אחרי ארוחת הבוקר אמנם עלו פחות במשקל - ממוצע של 1.5 קילו - אבל פיתחו את אותן תופעות לא בריאות כמו אלה שלא התאמנו כלל. הגברים שהתאמנו לפני ארוחת הבוקר, עם זאת, לא עלו במשקל כלל, לא הראו סימנים של התנגדות לאינסולין ושרפו את השומן הרבה יותר מהר.

המסקנה: אם אתה מחבב ארוחות עתירות שומן וקלוריות, טוב תעשה אם תתאמן (אבל תתאמן כמו שצריך, כן? אל תפתור את עצמך עם חמישים כפיפות בטן; צא לריצה הגונה מסביב לשכונה, או שתעזר במדריכות כושר כמו סוזנה לייט, שמעבירה יופי של שיעורים באינטרנט) דבר ראשון איך שאתה קם בבוקר. השומנים האלה ישרפו, הגוף שלך יהיה בריא יותר ואתה לא תעלה במשקל.

>> מיוחד: 10 תרגילי כושר זוגיים לשיפור הסקס