מכירים את כריס המסוורת'? יופי, עכשיו כדאי שתכירו את מאמן הכושר, מי שזכה לכינוי "מאמן הכושר של הסלבס", שחשף לא מזמן את הסוד שלו לשמירה על כושר באימונים שדורשים מכם רק חצי שעה ביום.

לוק זוצ'י, מאמן הכושר שעבד עם כוכב הקולנוע האוסטרלי לקראת צילומי סרטי "הנוקמים" מסביר שאתם לא צריכים להשקיע שעות בהרמת משקולות בשביל להיראות כמו אל נורדי, ואם תעשו זאת נכון - מספיקה לכם כאמור חצי שעה יומית כדי להיות פיט.

זוצ'י טוען שבשביל לקבל את התוצאות הטובות ביותר עליכם להשקיע בתרגילים אשר מתמקדים במספר קבוצות שרירים (או תרגילי Compound) – להבדיל מעבודה על שריר ספציפי אחד.

"אם אתם מרימים משקולות, רצוי להתמיד בתרגילים שיעבדו על מספר אזורים בגוף ולא על רק שריר אחד", מסביר המאמן. "לצורך העניין, יותר סקווטים ודדליפטים, ופחות תרגילים שמתמקדים רק בשריר הדו-ראשי".

View this post on Instagram

A post shared by Luke Zocchi (@zocobodypro) on

View this post on Instagram

A post shared by Luke Zocchi (@zocobodypro) on

זוצ'י הוסיף כי הוא בעיקר מעוניין לשבור את המיתוס לפיו אימונים אירוביים הם הדרך הטובה ביותר לשרוף קלוריות: "המחשבה הרווחת היא שאימוני סיבולת לב-ריאה קריטיים בשביל לרדת במשקל, אבל הם לא היחידים. גם תרגילי משקולות יעשו את העבודה".

כמו כן, המאמן מסביר כי תרגילי Compound איכותיים יעזרו למתאמנים לשרוף שומנים בצורה טובה יותר: "אל תחששו ללכת לאזור עם המשקולות הכבדות", הוא ממשיך. "ככל שהתנועה גדולה יותר, כך תשרפו שומנים טוב יותר" – למרות זאת הוא מסייג את דברים עם טיפ חשוב מאוד לאלו מכם שרוצים לרדת במשקל.

View this post on Instagram

A post shared by Luke Zocchi (@zocobodypro) on

"חשוב לזכור שבלי הדיאטה שמתאימה לתוכנית האימונים שלכם, סביר להניח שלא תשיגו את התוצאות שאתם מחפשים", מספר זוצ'י. על כן, לפני שאתם מתחילים לקרוע לעצמכם את הצורה בסקווטים ודדליפטים, אולי תשקלו לבדוק את המצב התזונתי שלכם – או לכל הפחות תותרו על הפיצה לארוחת הערב".