"במצב הכי גרוע שלי לא יכולתי לעשות כלום בכוחות עצמי. לא להתקלח, לא ללכת ואפילו לא לנגב לעצמי את הישבן": פול טות'יל נחשב בשנים האחרונות לאחד הגברים הכבדים ביותר בבריטניה אחרי שהגיע לשמקל שיא של יותר מ-350 ק"ג, ובשיחה עם כתבים מקומיים הוא חושף לראשונה מה הוביל אותו להשיל כמעט את כל המשקל העודף.

פול מספר שהכל התחיל בגלל פציעת גב שגרמה לו להיות מרותק למיטה במשך חודשים ארוכים. לטענתו, התפריט היומי שלו באותה תקופה היה מורכב ממזונות בריאים לרוב, אבל הוא היה אוכל בכמויות מטורפות. "איבדתי את כל השליטה על כמויות האוכל שאני צורך ועד מהרה שקלתי יותר מ-300 ק"ג", סיפר פול. "בתמונות אפשר לראות אותי יושב על כיסא גלגלים כשאני שוקל בערך 340 ק"ג, אבל במציאות הגעתי למשקלים אפילו כבדים יותר. להערכתי, השיא היה בסביבות ה-355 ק"ג".

פול סיפר שמעבר לבעיות הבריאותיות שנלוו למשקלו, מצבו גם פגע בתפקודו כבעל מה שבסופו של דבר פגע אנושות במצבו הנפשי. "חיי המין שלי מתו. הייתי כל כך כבד שחששתי למעוך את אשתי. הייתי אדם שבור, ובשלב מסוים, בכל פעם שהלכתי לישון, הייתי מפנטז על המוות שלי. כמה פעמים אפילו ניסיתי לשים קץ לחיי".

הרגע המכונן בחייו של פול הגיע בסופו של דבר כשאחותו הסכימה לעזור לו לשלם על ניתוח קיצור הקיבה שעבר, ועד מהרה הוא נכנס למשטר דיאטה קפדני בה הגבילו את צריכת המזון היומית שלו ל-1,800 קלוריות. מעבר לזה, הוא התחיל לשלב אימוני הליכה ואופניים עד שהשיל יותר מ-270 ק"ג, ומאוחר יותר עבר גם ניתוח פלסטי בשביל להסיר יותר מ-5 ק"ג של עור עודף.

אשתו של פול, מורין, מספרת שהיא מרגישה שהניתוח החזיר אליה את בעלה. "אני מרגישה ללא ספק שמערכת היחסים שלנו השתפרה פלאים מאז המהפך שלו. כולם הרבה יותר שמחים ומרוצים בבית", ובינתיים, פול, שהפך מאז למדריך טיולים, מספר שהוא חי את החלום. "אני לפעמים צריך לצבוט את עצמי בשביל לוודא שמה שקורה סביבי אמיתי. עברתי דרך ארוכה ואני מאוד גאה בעצמי. לא יכולתי לעשות את זה בלי הניתוח ובלי אנשים נהדרים שליוו איתי עד לנקודה הזאת".