גבר אמיתי לא מורח קרם הגנה בים, אפילו אם כדור הארץ הולך להתרסק לתוך השמש. גבר אמיתי לא מסתפר אצל "מעצב שיער". גבר אמיתי מתגלח עם סכין בואי וגוזר ציפורניים עם מזמרה. אם אתה קורא את האמירות האלו ומהנהן בהתלהבות, כנראה שבימים הגרועים שלך הפרצוף שלך יכול להבהיל איכרה לבנונית. לעומת זאת, אם בא לך לנסות להראות טוב, אולי כדאי שתפסיק להגיד דברים כמו:

גבר עם קרם ומלפפון על הפנים (צילום: Milanj, Istock)
יש מיתוס אחד שאנחנו לא יכולים לנפץ. אתה באמת נראה כמו שנדמה לך שאתה נראה | צילום: Milanj, Istock

1. "קרם הגנה זה לילדות. תעביר את השמן גזר" – לא ברור בדיוק מה אתה חושב לעצמך. סרטן לא פוסח על טסטוסטרונים. עוד מתברר שכיום יש יותר גברים מבוגרים שסובלים מנזקי השמש מנשים והכל בגלל שבקיץ 1975 הם חשבו שללכת עם שמן תינוקות זה דווקא סקסי.

2. "אני לא צריך קרם לחות" – בזזט. זה נכון שאתה לא צריך להיות רך ונעים כמו אישה, אבל גם עור הפנים שלך ייסדק יום אחד. והנה משהו למחשבה: כשהעור שלך ייראה כמו מדבר גובי, אתה לא הולך להתחיל לשים איפור, נכון. קרם לחות זה משהו שיעשה לך טוב לטווח הרחוק ונעים לטווח המיידי. אז מה אכפת לך? להבדיל מאיפור, קרם לחות לא משאיר עקבות.

3. "אני מורח חצי בקבוק פעם בשבוע, גומר עניין" – לא: אם אתה מורח פי שניים ממה שצריך, זה לא עושה את העבודה פי שניים יותר מהר. זה פשוט מעמיס על העור שלך יותר ממה שהוא יכול לבלוע. אתה יכול למרוח קצת קרם לחות כל יום, אחרי המקלחת. כאמור, אף אחד לא יגלה.

4. "אבל זה נשי" – נו, גם לראות "האלופה" זה נשי ועדיין לא פספסת אף פרק. בחייאת, יש לא מעט הבדלים בין נשים לגברים, אבל בקטע של העור, אנחנו דווקא די דומים. אתה באמת לא צריך הרבה. לרוב הגברים יש עור פנים רגיל ולא בעייתי, והעובדה שאתה מתגלח כל יום עושה עימך חסד: אתה פשוט מסיר שכבת תאים מתים וחוסך לעצמך כמה מאות שקלים ברכישת פילינג. אז מה כבר נשאר לך? קצת לנקות ולהוסיף לחות? להוריד את הזבל לוקח יותר זמן.

5. "אני מתגלח כמו אבא שלי, והוא מתגלח כמו סבא שלי" – גילוח נשמע הכי טריוויאלי, לא? כולה לוקחים סכין גילוח ומתחילים לשייף את הפנים. ואז כמובן גם יורד לך דם, ומה אתה עושה? מדביק איזה נייר טואלט על הפנים עד שזה יפסיק. יש לזה יתרונות ברורים: אתה נראה כאילו שרדת קרב אימתנים עם חתול קרב ואף אחד לא מתעסק איתך במשרד. כמובן שאתה יכול פשוט ללמוד להתגלח כמו בנאדם. איך? תרחץ את הפנים במים חמים כדי לרכך את השיער על הפנים. שלוש דקות לפני הגילוח, תמרח על עצמך ג'ל ניקוי בעזרתו הסכין תחליק ברכות. אחר כך תגלח בכיוון אחד ותשתדל לא להתפזר.

תודה לקוסמטיקאית שרונה ארזי, שנחשפת למשפטים האלה מדי יום ועדיין לא הרגה אף אחד עם מזמרה.