סניקרס: נעליים ספורטיביות ליום-יום בעלות סוליה רכה העשויה לרוב גומי. נעליים אלו דומות לנעלי התעמלות אך הן עדינות יותר. זו ההגדרה המילונית.

אין תמונה
פפה ג'ינס. 554 שקל

ההגדרה שלנו: אנחנו כבר לא בטוחים שאנחנו יודעים לזהות מה זאת נעל התעמלות ומה זאת נעל אלגנטית. אנחנו צריכים עזרה, ומזמן לא שמענו את גל אפל אומר את המילים "קוד לבוש" ו"פריט סטריט".

ההגדרה של גל אפל: בשנים האחרונות הסניקרס הפכה להיות מנעל ספורטיבית מקצועית לחלק מקוד לבוש שעובד עם הכול – פריט אופנתי לגיטימי לחלוטין שאסור לזלזל בו. זה דור הזהב של הסניקרס; אפשר ללכת עם חליפה ואפשר ללכת על מראה הקז'ואל עם ג'ינס. החומרים והגזרות של הסניקרס הלכו כמה צעדים קדימה, והיום אפשר למצוא סניקרס במגוון צורות, גוונים וחומרים שמשתלבים יפה עם כל פריט לבוש אחר.

מה נועלים היום?
הכול תלוי במה שאתה לובש, אבל כן כדאי לזכור שגם הנעל מושפעת היום מהאופנה. למשל אופנת המעוינים והמרובעים שירדה גם לנעל. או סניקרס מבריקות שמצופות לקה. אחד הסימנים החזקים שמצביעים על השינוי התפיסתי זה החיבורים שנעלי הספורט עושות עם מעצבי העל. למשל שיתוף הפעולה של פומה עם אלכסנדר מקווין, או של אדידס עם יוז'י יממוטו.

טיפ על סניקרס?
אם אתה רוצה לנעול סניקרס כשאתה בדייט או בפגישה, לך על הגזרות הצרות יותר ולא על המנופחות.

הכול תלוי במה שאתה לובש, אומר גל. אז תבדוק מה אתה לובש ולאן אתה הולך, ואז תחליט מה אתה נועל. הנה שמונה דוגמאות ממה שרץ עכשיו בחנויות, בתוספת התובנות של סטייליסט הבית שלנו:

אין תמונה
אדידס. 599 שקל

יש פה שילוב של בד ועור ושילוב של צבעים. הנעל הזאת היא סוג של קלאסיקה, ואפשר לנעול אותה כמעט בכל מצב. היא עובדת מצוין עם ג'ינסים, עם חליפות בהירות או עם מכנסי בד בגוונים של חום, בז' ו-אוף וויט. יכול לעבוד גם עם טרנינג בכיף. מתאימה גם לחדר כושר – אבל אל תנסה לרוץ איתה.

אין תמונה
סניקרס של DOUCALS . להשיג בנעלי אברהם. מחיר 1200 שקל

הנה נעליים שמוגדרות בתור סניקרס, אבל ספורט אי אפשר לעשות איתם. זו דוגמא טובה לנעליים המחויטות שעברו שינוי וזזו לסניקרס. מתאים ללוק מתוחכם יותר, מה שאומר שעובד יפה עם ג'ינסים אבל פחות טוב עם טרנינג. כמו כן, לגיטימי לגמרי בתור נעל ערב.

אין תמונה
OP. מחיר: 300 שקל

דוגמא טובה לנעל שעובדת פחות טוב עם לוק מחויט. משתלבת יפה עם גי'נס, נותנת לוק יומיומי. זו גזרה יותר נפוחה, ולכן מתאימה ללוק הקז'ואל, ברמה היומיומית.

אין תמונה
ספאלדינג. להשיג בגלי

להבדיל מכל הסניקרס האחרים, זו דווקא נעל מקצועית שמתאימה לשימוש ספורטיבי – ולחלוטין לא מתאימה ללוק יומיומי או לחליפות.

אין תמונה
פול אנד בר. 200 שקל

נעל מאוד עדכנית, מאוד טרנדית שעובדת כמעט עם הכול. מושפעת מהבדים שעובדים איתם ברמת הסווטשרט והטישרט. נעל מגניבה, שווה את הכסף.

אין תמונה
פפה ג'ינס. 609 שקל

סניקרס, העידן החדש. נעל מאוד עדכנית מבחינת החומר (מצופה בלכה), ואפילו שהלוק משעמם, עדיין יש פה הבדל גדול. מושך את המבט לכיוון הרגל. עובד עם הכול, החל מטרנינג ועד לחליפה.

אין תמונה
פומה. 699 שקל

רצית סטריט? קיבלת סטריט. נעל שעובדת מצוין עם ג'ינסים ודגמ"חים.

אין תמונה
פומה - אלכסנדר מקווין. 1499 שקל

האמת נעל שלטעמי די מכוערת. אבל זאת דוגמא טובה לטרנד השילוב עם מעצבי העל – במקרה הזה אלכסנדר מקווין. התוצאה היא סניקרס די רחוק ממה שהכרנו, גם בגזרה וגם בחומר. הסניקרס האלה נושקת לנעל האלגנטית, וזאת הכוונה בעצם.