אין תמונה
מירל. 399 שקל

כפכף, ההגדרה המילונית: נעל או סנדל פתוח מאחור, ללא רצועה סביב הקרסול, העשוי מגומי, מפלסטיק או מעור, והמשמש בעיקר בקיץ בלבוש לא פורמאלי, כמו בים, בבריכה, בבית.

ההגדרה שלנו: קיץ, נו. חוץ מזה, סנדלי השורש שלנו מהטיול בדרום אמריקה לפני עשר שנים נקרעו סוף סוף.

ההגדרה של גל אפל: כפכפי האצבע עשו דרך ארוכה מאז מציצים. פעם היית הולך עם זה רק לים, אבל היום זה הולך כמעט עם כל דבר: מברמודות בד, דרך ג'ינסים ועד לחליפות אפילו. מהכפכף הנכון אפשר לעשות אחלה לוק. יש היום כפכפים מעוצבים ומעודכנים – ואם לפני כמה שנים לצאת עם כפכף היה נותן לך לוק של קיבוצניק, היום אתה יכול לראות כפכפים גם על מסלולי האופנה הגי גדולים. בקיצור, פריט אופנה לגיטימי לחלוטין.

מה הולך היום?
היום אנחנו זזים מכפכפים הגומי הקלאסיים לכיוון כפכפי העור או הקש – אלה עם האיקס. זה עובד במיוחד עם ברמודות קצרות, בהירות וחולצה מכופתרת. בעיקרון אפשר להשיג כפכפים יחסית בזול בחנויות - ארבעים שקלים זה מחיר טוב - אבל מי שרוצה קצת יותר סטייל ומוכן להשקיע קצת יותר, עולם שלם של כפכפים נפתח בפניו. קבל:

כפכף צילום: אבי ולדמן (צילום: אבי ולדמן)
OP. 180 שקל | צילום: אבי ולדמן

גזרת האיקס מאוד חזקה היום. ההרגשה היא של ג'ינס, טישרט, גופיות – זה עובד עם המראה המרוט והקרוע. זה סוג של כפכף סטריט; השילוב של בד ועור מגניב לגמרי ומאוד חזק העונה הזאת.

כפכף דיאדורה (צילום: אבי ולדמן)
דיאדורה. 200 שקל | צילום: אבי ולדמן

כפכפי ספורט לכל עניין ודבר. זאת גזרה שממש מרגישה כמו נעל ספורט בגזרת הכפכף. נראה כמו כפכף מאוד נוח. אבל הוא לא מגניב והוא לא קטע. שים לב שאם בעבר היה לנו את סוליית הגומי הדקה, היום יש לנו סוליה של סניקרס, וזה מעולה.

אין תמונה
כפכפי קוביאן. 220 שקל

כפכפי אצבע שגרתיים למדי. אין פה שום בשורה, אין פה משהו חדש, אבל זה משהו שאתה רואה כל קיץ והכפכפים האלה נראים נוחים לאללה. זאת גזרה שפחות נכון לשלב אותה עם לוק ספורט אלגנט ויותר מתאימה לאווירה משוחררת – ים או רחוב – ופחות לערב. זה כפכף הגולשים הקלאסי.

אין תמונה
קנת קול. 400 שקל

זה מאוד אמריקאי, מאוד נקי. אלה כפכפים שיכולים לעבוד גם לים אבל פחות מיועדים לשם. זה כפכף יומיומי, קז'ואל פלוס. יכול לעבוד עם מחויטים, חצי מחויטים, ג'ינס. זה לא כפכף גומי ולכן מבחינת נוחות וזיעה זה מומלץ.

אין תמונה
אנרג'י. 450 שקל

הנה הבשורה של הקיץ: המון סנדלים וכפכפים שעשויים מרצועות עור. אני יכול לראות מישהו לובש חליפה בהירה עם הכפכף הזה, אפילו מכנס אוף וייט או לבן ארוך יכול לבוא פה טוב. אפשר ללכת עם כפכף כזה לים, למרות שאני הייתי מייעד אותו ליציאות קלאסיות יותר, כמו מסעדה. זו המקבילה לנעל אלגנטית בחורף.

אין תמונה
אנרג'י. 500 שקל

והנה הדור הבא של הכפכפים. יש פה סוג של אינטרפרטציה לסניקרס – אפילו את השרוכים השאירו. הכפכף הזה מקפיץ לך את הלוק בעיניים והוא הולך מצוין עם חולצות מכופתרות ועם ברמודות לבנות. זה אמנם יקר ולא מתאים לכל כיס, אבל לטעמי מאוד שווה. מי שנועל כזה כפכף יודע טוב מאוד מה העניינים.

אין תמונה
"אוסף פרטי". 550 שקל

מאוד עדכני, מאוד נכון לקיץ הזה, אבל מאוד גס. אני באופן אישי לא אוהב, אבל מבחינת אופנה זו בלי ספק הגזרה של הקיץ.

חכה, יש עוד. הכפכפים מלאים בחנויות. לא, ההפך. מה אמרנו? בכל מקרה, הנה: