פיל קייס, בן 47 מאירלנד, סבל מעודף משקל חמור כל כך שהרופאים קבעו בשלב מסוים ש"יהיה לו מזל אם יגיע לגיל 40".

קייס עצמו לא ידע מה מפחיד אותו יותר: האפשרות שיישאר לבד לנצח, או האפשרות שימות בשנתו, במיטה בקומה השלישית בבית הוריו. לסיפור הזה, כמו שכבר ניחשתם, יש סוף טוב - פיל הרי עבר בשלום את גיל 40 - אבל זה אפילו לא הפרט הכי מדהים בו.

אחרי שבועות ארוכים של תסכול ומחשבות,  פיל החליט לעשות שינוי קיצוני בחייו - ובחר להתחיל מעניין המשקל, אחרי שמשקלו עד לפני שלוש שנים היה 236 ק"ג. "תמיד הייתי גדול יותר מאחרים", סיפר פיל לכלי התקשורת בארצו. "בבית הספר צחקו עליי והמורה לספורט אמר שאני שמן מדי בשביל לשחק כדורגל. כשנכנסתי לאוניברסיטה התחלתי לצבור משקל רציני. החיים שלי הפכו למבודדים, והמצאתי שלל תירוצים כדי לא לצאת החוצה".

"לא הייתי הולך למסיבות ולחתונות כי הרגשתי כל כך לא בנוח. ידעתי שלא אוכל להיכנס למושב במטוס אז מעולם לא טיילתי, למרות שממש רציתי. חוץ מהעבודה שלי במשרדי הממשלה לא ממש עשיתי דבר חוץ מלהתחבא ולאכול. הייתי בודד מאוד. לא יכולתי לדמיין את עצמי מוצא אהבה; הרגשתי שנגזר עליי למות לבד", הוא סיפר בכאב.

נקודת המפנה הגיעה כשאמו אובחנה כחולה בסרטן סופני: "ידעתי שהפעם אני חייב לנסות להיות בריא ככל האפשר - לא רק בשבילה, אלא גם בשבילי. חוץ מזה, פחדתי שאם היא תמות, לא אוכל להיות אחד מנושאי הארון שלה - זה היה שובר לב. היא נפטרה באוקטובר 2017, אחרי שהספקתי לרדת 32 קילו. היא הייתה ממש גאה לו יכלה לראות אותי עכשיו".

View this post on Instagram

A post shared by Phil Kayes (@fatladnomore) on

לפני הבחירה בשינוי הגדול, הוא נהג לאכול נקניק שלם לארוחת בוקר לצד כוס קפה. לארוחת הצהריים נהג לאכול מרק, לחם, חטיף תפוחי אדמה וחטיף שוקולד, ולארוחת הערב - פיצה או משלוח ממסעדה, יחד עם הרבה חטיפים, עוגיות ודונאטס.

היום, במשקלו החדש שעומד כרגע על 98 ק"ג (כן, הוא הוריד לא פחות מ-130 ק"ג), הוא אוכל דגנים לארוחת הבוקר, פסטה ופרי לארוחת צהריים ועוף או סלמון לארוחת ערב, וממש לאחרונה קיבל את החותמת הרשמית למהפך שעבר אחרי שהוכתר כ"Greatest Loser 2020" - כלומר האדם שהוריד הכי הרבה במשקלו לשנת 2020. 

View this post on Instagram

A post shared by Phil Kayes (@fatladnomore) on

לפני השינוי, פיל מספר שהוא סבל מכאבים ונאלץ לקחת תרופות קבועות כדי להתמודד איתם; היו לו בעיות בברכיים, ורופאיו סירבו לנתח אותו בגלל הסיכון הרב. כיום, אחרי שלוש שנים, הוא חזר לרכב על אופניים, הולך מבלי שנשימתו תתקצר, ואפילו מתרגל יוגה. עם השינוי הפיזי הגיע גם שינוי מבורך בגזרה אחרת: הוא נרשם לאפליקציית היכרויות ופגש את ניקול, בת זוגו. הם הספיקו בינתיים לשחות בים התיכון, לטייל בברלין ולעבור לגור ביחד. בתמונות הם נראים מאושרים - ופיל אכן נשמע מאושר.

האיום היחיד על האושר הזה היה כלל-עולמי: הקורונה. פיל נדבק בווירוס, ושרד - בזכות השינוי במשקלו. "אני לא יודע איך הגוף שלי היה מגיב לו לא הייתי יורד במשקל. אבל אלו חיים אחרים לגמרי עכשיו, מלאים בהזדמנויות, בחברים ובהרפתקאות. בפעם הראשונה מזה הרבה זמן, אני מתרגש לקראת העתיד".