זה קרה בשבוע שעבר באחת הפיצוציות בעיר באר שבע: שני צעירים בדואים, תושבי תל שבע בשנות ה-20 לחייהם, נכנסו לפיצוצייה הממוקמת באחת השכונות בעיר כשהם רעולי פנים.

עם כניסתם למקום שהיה שומם מאנשים באותם רגעים, אחד מהצעירים נופף באקדחו לעבר המוכר חסר האונים, איים על חייו ודחף אותו בכוח כדי שלא יתנגד. המוכר מצדו, שנותר בהלם מוחלט, לא הגיב או פעל מחשש שהשודד יירה בו.

וכך, בעוד שהשודד השני נכנס למקום עם שק גדול, השניים החלו להכניס לתוכו מאות חפיסות סיגריות שהיו על המדפים, כמו גם כסף מזומן מהקופה, ותוך פחות מדקה העלימו השניים סיגריות בשווי של עשרות אלפי שקלים ועוד כמה אלפי שקלים מהקופה.

"אחד השודדים התקרב אלי, הצמיד לי אקדח לראש ואיים לירות בי אם אתנגד", סיפר העובד שמיהר לעדכן את בעל המקום שהגיש תלונה במשטרה נגד שני הצעירים וסיפק למשטרה את צילומי מצלמות האבטחה שתיעדו את כל האירוע.

על פי חשד המשטרה מדובר בכנופייה שפעלה גם ביישובים בדואים, ומתמחה בעיקר בגניבת סיגריות. "זה הכסף הגדול שלהם. כל חפיסה שהם גונבים עולה בממוצע 25 שקלים והם מוכרים אותה בחצי ועושים המון כסף", מסביר גורם במשטרה.

אחרי מצוד שנמשך כיומיים עצרו לפני כמה ימים חוקרי תחנת משטרת באר שבע עצרו את שני החשודים בשוד ומעצרם הוארך, והחשד הוא שהשניים, יחד עם כמה חשודים נוספים, היו מעורבים בעוד מקרי שוד של פיצוציות באזור וגנבו סיגריות בשווי כולל של כמה מאות אלפי שקלים.