טיול רגלי בשכונת מגורים בבאר שבע אחרי ארוחת שישי, התפתח לכדי אירוע אלים שיכול היה להסתיים באסון. שהם לוי סעדון שנמצאת בחודש התשיעי להריונה, טיילה ברחובות העיר יחד עם בעלה, בנות הדודות שלה וכלב המשפחה כשלפתע, הגיח לעברם רכב במהירות מופרזת בו נהג תושב הפזורה הבדואית.

"עברנו במעבר חצייה ורכב שהגיע אלינו במהירות כמעט דרס אותנו", תיארה לוי סעדון בשיחה עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר", "בעלי ביקש להאט, אמר לנהג - 'תיזהר, יש פה אישה בהריון'. הנהג איבד את העשתונות, פתח את החלון, התחיל לקלל ואמר לבעלי - 'חכה, אני מפרסס ודורס אותך'".

"אמרתי לבעלי, 'עזוב, אני בהריון' והתקדמנו", המשיכה לוי סעדון, "אבל הרכב באמת פרסס, הבחור יצא מהרכב ואיים על בעלי שהוא ייתן לו כדור בראש ויירצח אותו. הוא הוציא שקית שבתוכה נשק וביד השנייה החזיק כדורי אקדח. הוא זרק לעברנו את הכדורים, הציג בפנינו את האקדח ואמר שוב לבעלי, 'אני ארצח אותך, אני לא מפחד מאף אחד, אני הבעלים פה, אני המלך'".

בשלב זה הבינה לוי סעדון כי היא חייבת להזעיק עזרה ומיד, אלא שמכיוון שהיא שומרת שבת לא הסתובבה עם טלפון סלולרי עליה. כשניסתה לבקש טלפון מעוברי אורח נענתה בשלילה בגלל הפחד שלהם מאותו עבריין: "נהג רכב שהיה בצומת לא היה מעוניין לתת לנו את הטלפון, טען שהוא חושש. התחננתי לשתי נערות שייתנו לי את הטלפון שלהן כדי שאתקשר למשטרה, אבל הן זיהו את הבחור ואחת הנערות אמרה לחברה שלה, 'אל תתני לה להתקשר, אני מכירה את הבחור הזה, הוא בעייתי'".

ניסית לדבר עם אותו בחור ולהרגיע אותו?
"לא, רק ניסיתי למשוך את בעלי משם. בעלי אמר לו, 'יש כאן אישה בהריון ויכולת לדרוס אותה', אבל הבן אדם פשוט איבד את זה. לא היה לו אכפת, הוא המשיך באיומים ובקללות. לי רק היה חשוב שבעלי יעזוב את האירוע. רצתי עם בת דודה שלי לבית, קראתי לאבא שלי והתקשרתי למשטרה. הם הגיעו מהר, כשבעלי שם עדיין".

עד כמה אירוע כזה, תקרית אלימה מול תושבי הפזורה, שכיח בעיר?
"תושבי באר שבע נתקלים בזה לא מעט, אבל לי זאת פעם ראשונה. פרסמתי פוסט וראש העיר יצר איתנו קשר, גם המשטרה הגיעה וגבתה עדויות. אתמול קיבלנו טלפון ממפקד המחוז שתפסו את הבחור ושזה כרגע בטיפול. שמחה שתפסו אותו, אבל עד שבתי המשפט לא ייתנו ענישה כמו שצריך זה לא משנה כמה המשטרה תעשה את עבודתה נאמנה, נמשיך לחיות פה תחת הטרור הזה. הם משתחררים אחרי שבוע".